Bore Out Sendromu Hangi Burçların Başını Ağrıtıyor

İş yerinde sosyal medyada gezinenler, bir kahve alayım deyip saatlerce geri dönmeyenler, sigara molasına çıkıp uzun süre geri gelmeyenler, çalışıyor gibi görünmek için klavyeye anlamsız şeyler yazanlar… Siz bilmezsiniz. İş yerinde görev tanımının yeterli olmadığından yakınan ve gününü boşa geçirdiğini düşünenlerin muzdarip olduğu bir sendrom var: Bore Out Sendromu! 2007 yılında İsviçreli işletme danışmanları tarafından konan bu sendroma göre potansiyelinin altında işlerle meşgul olan kişiler bir müddet sonra yaptığı işe olan ilgisini yitiriyor ve takdir de alamadığından bunalıma girmeye başlıyor. Bir başka deyişle yata yata para kazanmaktan huzursuzluk duyuyor. Aman dikkat diyelim! Zodyak’ın 3 burcu, söz konusu sendroma fazlasıyla yatkın.

Çalışmak İçin Yaşayan Oğlak

İş dünyasında iki tür insan var. Yaşamak için çalışanlar ve çalışmak için yaşayanlar. Oğlaklar, ikinci gruptan. Bir fayda yaratmak için çalışmak, bir şeylerle meşgul olmak en büyük hobileri gibi. Bir şey yapmadan günlerini geçirenlere karşı toleranslarının oldukça düşük olduğunu da belirtelim. Böyle bir kimsenin iş yerinde sadece masa işgal etmesi durumunda bürünebileceği ruh halini kestirmek hiç de zor değil: Depresyon!

Fayda Yaratmak İçin Yaratılan Başak

Gerek iş yaşamında gerekse günlük hayatında Başaklar, bir türlü yerlerinde oturamayan insanlar. Hep yapacak bir işleri var, hep yetişmeleri gereken yerler var… Zira boş durmaya karşı bir antipatileri var! Aksi bir durumda kendilerini sahiden de faydasız hissedebilirler. Çalışkanlıklarını ya da enerjilerini kullanamadıkları iş yerleri onları kısa sürede bunalıma sürükleyebilir.

Kapasitesini Zorlamak İsteyen Koç 

Koçların güçlü ve iddialı kişilikleri, herkesin yapabileceği türde basit ve anlamsız işleri yapmaya pek yanaşmaz. El attığı işle fark yaratmak, alkışları toplamak ve yöneticilerinin takdirini kazanmak fazlasıyla önemli. Böyle birinin iş yerinde sadece mesainin bitmesini bekler bir hale gelmesi, depresyona girmesi için oldukça yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.