Boğazına En Düşkün Burçlar!

Yemek yemek çoğumuz için biyolojik bir ihtiyaç olmanın yanı sıra, özel bir zevk. Ama bazılarımız için bir yaşam tarzı! Kimimiz hayatın tadını yemekte bulur. Bazıları da modunu düzenlemek için yemekle haşır neşir olur. Bakalım geniş lezzet skalasıyla Türk mutfağının tadına sonuna kadar bakmak isteyen burçlar hangileri?

Boğa Hayattan Tat Almak İster

Boğa burcu yaşamın dünyevi kısmıyla en çok ilgilenen burçlardan biridir diyebiliriz! Hayattan tat almayı iyi bilir. Doğayı seven bir burçtur ve buna paralel olarak yemeklerde aromatik baharatların nimetlerinden faydalanmayı sever. Maliyet bilincine sahip oluşu, onu lüksü sevmekten kat’iyen alıkoymaz! Rafine zevklerin insanı olarak dünya mutfağına ilgi duyabilir. Deniz ürünleri ve balık çeşitleri, özel zevkidir.

Yengeç Mod Düzenlemenin Kraliçesi

Besleyen ve büyüten Yengeç burcu, kendisini doyurmaktan önce ailesine düşkün olduğu için önce onların sırtını pek tutmak ister. Bu yüzden Yengeç burçları için yemek ve sağlık kafalarına fazlaca taktıkları konuların başında gelir! Geleneksel tarafını mutfakta da göstermeyi sever.  Türk mutfağının nimetlerinden zeytinyağlı yaprak sarma gibi demirbaşların yanı sıra, aşırı hassasiyetinin yarattığı mod değişimlerinden kendini hamur işlerine vererek de kaçabilir! ‘Denizden babam çıksa’ yerim diyen burçların başını çeker!

Dengeli Beslenmek Terazi’nin İşi

Günlük yaşamında devamlı ahenk ve denge arayışındadır Terazi burcu. Tabii ki hava grubunun havai mensubu olarak sosyal çevresi de çok geniştir! Arkadaşlarıyla yemeklere çıkıp sohbet etmeye bayılır. İş yemeklerinde de kendisine sıkça rastlamak mümkündür. Biraz et, biraz sebze az biraz da yemek sonrası tatlı, tam ona göredir. Yemek yerken kendini kaybetse de asla zarafetinden ödün vermez!

Aslan Baharat Sever

Ateş grubunun kral ve kraliçesi Aslan burcu, her konuda olduğu gibi yemeğin de en iyisini ister! Yemekle tatmin olmayı seven bir tarafı vardır ve arkadaşlarıyla eğlenceli planlar öncesinde iyice doyduğunu hissetmelidir. Baharatlı her tür yemek, ama özellikle et ve kebaba bayılır! Hamburgerin verdiği mutluluğa da hayır demeyen Aslan, lider ruhunu aldığı her ısırıkta tattığı doyma hissiyle bir kez daha pekiştirir!

Balık Yemekte de Yaratıcı

Su grubunun hayalperest mensubu Balık, sezgileri güçlü olduğu için duyguları çok sık değişebilir. Bu da onu tatlılar ve özellikle çikolatalı pasta türevleriyle yakın ilişkiler kurmaya teşvik edebilir! Mod değişimlerine makarna ve leziz soslarla çare aramayı seven Balık burcu, sevdiceğiyle romantik yemeklere çıkmayı ve bir şeyler içmeyi de çok sever. Artistik yanını cupcake’ler yaparak konuşturmaya çok sıcak bakar. Jüpiter’in naif çocuğu, aynı zamanda deniz ürünlerine de meraklıdır. Rakı sofralarında memleket kurtarmak özel zevklerindendir! Belki biraz da akışta sürüklenmeyi sevdiğinden, dost meclislerinde alkollü sohbetleri sever. Peynir tabakları, kanepeler ve sandviçler de yemeyi sevdiği kadar yapmaya da bayıldığı aperatiflerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.