Boğazına Düşkünlüğüyle Bilinen Burçlar!

Astroloji dünyasında herkesin zaafları vardır. Damak zevki de bunlar arasındadır. Yemeklerle arası en iyi burçlar ateş ve toprak gruplarından çıkmıştır. Bazıları ev yaşamına düşkün oldukları, bazıları ise haz odaklı yaşadıkları için yemek yemeye bayılırlar. Hele bir de usta aşçıların elinden çıkmış menüleri tadarlarsa demeyin keyfine. Bu burçların çoğu işin pişirme kısmını sevmezler. İsterler ki muhteşem bir sunum eşliğinde bu lezzetlere doysunlar.

Boğa

Zodyak’ta en hazcı burç olarak gösterilebilir. Güzel olan her şeyden etkilendiği gibi güzel yemeklere de bayılır. Sıradan ve tatsız-tuzsuz yiyecekleri tercih etmez. Damak zevkine hitap eden bir yemek gördü mü porsiyon üstüne porsiyon yer. Faydacı yapıda olmayan Boğa burçları, tükettiği gıdaların sağlıksız olmasını umursamaz, önemli olan midesini tatmin etmektir. Yemeğin sunumundan da etkilendikleri için lüks restoranlar uğrak yeridir. Boğazına düşkün kişiler oldukları halde yemeğin pişirilme kısmını sevmezler. Mümkün olduğunca kendini enfes yemeklerle şımartmak ister. Yemeğin üstüne bir de leziz tatlılar tüketmeden sofradan kalkmaz.

Aslan

Yaşamın zevklerine dair her objeden tat almayı seven bu burçlar doğal olarak yemek yemeyi de sever. Boğalar gibi Aslanlar da yemeği pişirmekle değil tüketmekle ilgilenir. Kafasına estiğinde mutfağa girip mükemmel lezzetlere imza attığı da görülebilir. Savurgan olduklarından yemek için sık sık restoranların yolunu tutar. Farklı mutfakların menüsünü deneyimler. Tarzını beğendiği her çeşit restoranı tercih edebilir. Kalabalıklar halinde oturulan, dans edilen, sohbetle iç içe büyük sofraların olduğu ortamlara asla hayır demezler. Yemeğin yanı sıra kahve, şarap, bira gibi tamamlayıcı içeceklerle de arası iyidir.

Yay

Ateş grubunun iyimser bir burcu olarak hayatın en büyük zenginliklerinden biri olarak yemekleri görür. Rahat tavırlı insanlar oldukları için kendisine uzatılan cips, çekirdek, çikolata gibi abur cuburları geri çevirmez. Dolabını bu gıdalarla doldurup film izlerken tüketmek ayrı bir keyiftir Yay burçları için. Yemek alışkanlığıyla ilgili en büyük hobisi farklı kültürlerin lezzetlerini tatmaktır. İtalyan mutfağından Çin mutfağına esnaf lokantasından fast food gıdalara her türden yiyeceği tatmaya meyillidir. Yaylar için önemli olan yemeği tadarken hissettiği mutluluk duygusudur. Ayrıca farklı kültürlerin restoranlarında tabakların tasarımından, yemek eşliğinde sunulan müziklerden, servis ediliş biçiminden ve sohbetlerden etkilenirler.

Yengeç

En evcimen ve aşçı burç olarak muhteşem yemekler yapar. Geleneksel yemekler ondan sorulur. Konuklarını anne şefkatiyle ağırlayıp doyurmaya gayret eder. Önce aperatifleri hazırlar. Sonrasında ana yemek ve mezeleri keyifle pişirir. Yemek sonrası içinse kekleri, turtaları, kurabiyeleri sırayla fırına dizer. Sadece pişirip kenara çekilmez, yukarıdakiler kadar olmasa da Yengeçler de boğazına düşkün olur. Sofrasına sunduklarını konuklarıyla birlikte afiyetle yer. Fast food ya da restoran ürünleri yerine ev yemeklerini tercih eder. Türk mutfağı favorisidir. Yemek seçtiği söylenemez. Korkunç bir tadı olmadığı sürece önüne sunulan menüye itiraz etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir