Boğa Kadınının Ayakkabı Rehberi

Bahar aylarının sade kraliçesi Boğa kadını, yönetici gezegeni Venüs’ün de etkisiyle dış görünümüne çok önem verir. Abartıdan pek hoşlanmaz ve gerçekçi karakter yapısı, imaj anlayışına da yansır. Pratikliği her daim ön planda tutan bu zevkli kadın, sofistike ve dayanıklı seçimler yapmayı sever. Temkinli yanını, “dost başa, düşman ayağa bakar” deyişine de yansıtmayı tercih eder. Gerçekçi Boğa kadınının ayakkabı seçimlerini nasıl ve neye göre yaptığını öğrenmek isteyenler için geliyor yazımız.

Stilde Venüs Etkisi

Dişiliğin gezegeni Venüs’ün Boğa kadını üzerinde etkisi büyüktür. Seçtiği elegan parçaları takılar ve fularlarla perçinlemeye bayılır. Boyun bölgesi onun en çekici taraflarından biridir. Takı seçimleri için para harcamaktan çekinmez. Ait olduğu toprak grubunun bir göstergesi olarak, natürel tonlar onun vazgeçilmezleri arasında yer alır. Kaliteyi sevdiği için kumaş tercihlerini de bu yönde yapar. Maliyet bilincine sahip olması ona uzun süre kullanabileceği, ilk yıkamada bozulmayacak seçimler yaptırır. Karakteri gereği kendi gibi dayanıklı bir seçim yapmak ister. Sebatkar tarafını stilinde de önde tutar ve içselleştirdiği parçaları uzun süre kullanmayı sever.

Çok sert dokulu kumaşlar, sentetik dokunuşlar bu dokunsal toprak kadınını rahatsız edebilir. O daha çok yumuşak dokulu doğal kumaşlardan hoşlanır. Yazın keten, pamuklu ve şile bezi gibi ferah kumaşlar seçmeye özen gösterir. Kışın ise yün, kaşmir ve kadife Boğa kadınının vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Ayakkabılarda Abartısız Şıklık

Ayakkabı tercihlerinde de sade zevkini kanıtlamak istercesine, klasik modeller seçebilir. Çok iddialı tonlardan ve karmaşık desenlerden hoşlanmaz. Sivri burunlar yerine daha yuvarlak veya köşeli tasarımlar, düz renkler ve orta boy topuklular onun için idealdir. Feminen görünmeyi sevdiği için topuklulardan çok hoşlanır. Ancak topukların ona güven verecek kalınlıkta ve yükseklikte olması gerekir! Günlük yaşamında nötr renkler tercih eder.

Ayak bileklerini göstermek dişi tarafını ortaya koymak açısından onun için önemlidir. Arkadaşlarıyla hafif tempolu etkinliklerde yer almayı sevdiğinden, her duruma uygun olan zarif, kurtarıcı modeller seçer. Aynı ayakkabı modelinin farklı renklerinden edinebilir veya çok benzerlerini alabilir. Güvenilir ve garantici tarafını siyah stilettolar ve kalın topuklular, narin kurdele figürlerinde öne çıkarabilir. Spor ayakkabıları mecbur olmadıkça tercih etmez. Ancak, görece şık bir dokusu varsa ‘neden olmasın’ diye düşünebilir. Yine de kolay ikna olmaz. Bunun yerine uzun araştırmalar sonucu bulduğu rahat babetlerle zarif ve dişi tarafını öne çıkarmak ister.

Tamamlayıcı Öğe Olarak Çanta

Ayakkabılarını tamamlamak için kaliteli çantalar seçer. Sanata yatkın tarafını moda anlayışındaki bütünlük algısıyla kanıtlar. Bu açıdan sade fakat birbirini parlatacak renkler seçmeye özen gösterir. Uzun süre kullanabileceği, rahat, her an ihtiyaç duyabileceğini düşündüğü eşyalarını sığdırabileceği büyük ebatlı çantalar, Boğa kadını için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.