Boğa Erkeğini Tavlama Kılavuzu

Kuliste huzur tütsüleri yakılsın, ruh dinginliğine kavuşsun. Testosteron muslukları kısılsın, kaynar suda salınmaya bırakılmış adaçayları limonsuz yudumlansın, östrojen duruşundan şöyle bir okunsun. Zarafetini taçlandıran feminen, yumuşak dokulu, boynunu ve omuzlarını açıkta bırakan bir elbise üstünde, perde açılsın. Protokolden seni izleyen Boğa, en birinci degüstatör edasıyla önce kokunu hapseder, sonra rengini hatmeder, tüm duyumlarını eşler ve her hücresinde hazzı hisseder. Sonrası sende, kulağın bizde olsun!

Yemek İçin Yaşat

Güzel yedim. Yalnız bayağı iyi yedim. Fakat ne yedim be… Tokluk homurtularına seyirci kal, gerekli mesajı al, Boğa erkeğini itinayla doyur. Doyur dediysek, sadece karnını değil, masa düzeni ve şıklığıyla önce gözünü doyur. Sonra marifetli ellerinden çıkan leziz yemeklerle kan şekerini yükselt ve sanat eseri gibi ruhunu doyur.

Ömürlük Sev

Onun dingin yaşamında koşuşturmaya, kaçışmaya, kovalamacaya hiç yer de gerek de yok. Uzun soluklu bir öykünün ilk cümlelerini hassasiyetle yazdıysan, araladığı kapıdan, kadın kokunla, topuklu ayakkabıların ve kırılgan ruhunla buyurabilirsin. İlk sohbette seni cezbetmek, ilk geceden ışığı görmek, şovunu yapıp kenara çekilmek hiç Boğa’ya göre değil. O tanıyınca seven, sevince sahiplenen, sahiplenince bırakmayan, adım adım saran bir sarmaşıktır.

Dokularla Etkile

Dokunduğu yerlere yumuşak kadifeler ser, zeytinyağlı kremler sür, mis kokularla salın. Boğa dokunarak iletişim kurabilir, konuşabilir, sevebilir. Kıyafetinin dokusu onu baştan çıkarabilir, yumuşak tenine teması hayran bırakabilir. O yüzeylerde dolaşan, tüy dokunuşlu adam, aman sentetikten uzak dur.

Feminen Ol

İlk adımın on üzerinden puanını alır Boğa’dan, zarif, küçük adımlarla yürü, sözlerinden, ellerinden, bakışlarından zarafet okunsun. Gösteriş, ihtişam, abartı Boğayı yorar. Öyle buralar hep benim oturuşları, külhanbeyi konuşmaları, kabadayı duruşları varsa ruhunda, bir de ben böyleyim kardeşim! diyorsan konuyu hiç uzatma, bizi de kendini de yorma.

Savaşma Seviş

Al eline kırmızı bayrağı en rüzgarlı tepede Boğa’nın yüzüne yüzüne savur, sakın ola dogmayla bağlı olduğu fikirlerini değiştirmeyi ya da saçma olduklarını ima etmeyi deneme. Boğa somut değerlendirmelerini çoktan sandıklara koyup arşivlemiş, kilitlerini yutmuştur. Her koşulda sev, güven, tüm hayatına yayıl, mümkünse tüm yorganların altından sen çık, o seni hep sever.

Güven Sağla

Boğa çoktan, tüm planlarını yapmış, stratejisini kurmuş, bankada sekiz yılını garantiye alacak parasını biriktirmiş, yarınının eskizlerini bugünden renklendirmiş, soluğu ozalitçide almış, baskıyı da gözünün önüne asmıştır. Sürprizlere yer olmayan bu planda, beklemediği bir davranış, ummadığı bir yalan onu alt üst edecek, sabırla ilmek ilmek dokuduğu sevgisine ölüm tosunu kendisi atacaktır. Net olun.

Seviyorsan Kıskan Bence

Boğa çekmecelerini karıştırmaz, telefonlarına kulak kabartmaz, umulmadık yerlerde belirip sözlerinde açık aramaz ancak tehlike çanlarını Fizan’dan duysa kıskançlık duyargalarını açar. Kıskanmak dediysek, öyle haksız, yersiz, kısıtlayıcı ve saygısız bir kıskançlık değil, hep sevgiden.

Son söz: Aldatmayan erkek mi olur diyenlere gelsin. Haline yan cınım  ?

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.