Boğa Burcunun Olmazsa Olmazları!

Boğa kendisini neyin mutlu ettiğini ve sahip olduklarının kıymetini bilir. Yaşamdan keyif aldığı alanlar bellidir. Nasıl bir hayat sürmeyi istiyorsa, emin adımlarla ve sabırla amacına uygun yoldan telaşsız ilerler. Acele etmez, beklentilerini akışa bırakıp rüzgâra savurmaz! Peki yaşamını kendi elleriyle yapan ve sahip olduklarını sağlam kazıklara gemici düğümleriyle bağlayan Boğa’ların olmazsa olmazları nelerdir?

Kefen Parası!

Maddi kaynaklarının yeterliliği Boğa yaşamında neredeyse birincil önceliktedir. “Bugün de ölmedim yarına Allah kerim!” mottolu bir yaşam kesinlikle Boğa için karanlık ve korku doludur. Boğa, bugününü arzu ettiği rahatlıkta yaşamak, gelecekteki birkaç yılını da garanti altına almak ister. Aksi halde kaygılarının sessiz çığlıklarını susturamaz, çok sevdiği huzuru bulamaz! Hasır altında istiflenmiş, yastık altında birikmiş, banka hesabında korunmuş muhakkak maddi güvencesi vardır Boğa’nın. Sabırla yeşertir birikimini ve garanti altına alır tüm geleceğini!

Rahat Bir Ev!

Yaşantısına göre özelleştirebildiği, bahçesi yok ise minik saksılarda bitki yetiştirebildiği, dokunması keyifli kumaşlarla bezeyip, ahşap ayrıntılarla süslediği bir ev Boğa için olmazsa olmazdır. Boğa bir evi olsun ister! çünkü dokunduğu, kullandığı, ihtiyaç duyduğu her şey ona ait olsun ister. Karşı koyamadığı sahip olma isteği, konfor alanını güvenli hale getirme arzusundan kaynaklanır. Başkasına ait bir evde oturmak, başka birinin kurulu düzeni içinde var olma çabası göstermek Boğa için hep yarım, biraz nafiledir. O sahip oldukları içinde rahat bir yaşam sürmek, bunun için de kendi evinde, kendi yarattığı yaşam alanı içinde huzurla var olmak ister.

Sadık Dostlar!

Üç beş kişiyi geçmeyen ancak yaşamının kemik kadrosunu oluşturan, her koşulda güvenip sırtını yaslayabileceği bir ilişkiler bütünü içinde yaşamak ister Boğa! Fazla kalabalık, dostluğundan, sadakatinden emin olmadığı bir çevrenin içinde olmaktan hoşlanmaz. Gel geç arkadaşlıklar, ilk görüşte geliştirilen destursuz samimiyetler ona göre değildir. Sahip olduklarına dört kolla sarılan Boğa somutçudur ve arkadaşları da onun aitlik alanının birer parçasıdır. Yaşam alanına yabancıları sokmaz, defalarca kez görüşse de herkesle samimi olmaz! Gerçek dostlarıyla, herkesten biraz uzak, izole bir yaşam kurar!

Düzenli ve Huzurlu Bir İlişki!

Sadakatinden sual olunmayan bir sevgiliyle huzurlu bir ilişki Boğa’nın yapılacaklar listesinin ilk maddelerinden biridir.  Boğa yaşamına güven hattına inşa eder ve hayatında olan tüm insanlardan önce dürüstlük bekler. Somutlar dünyasının bir parçası olan Boğa, sevginin platonik olanına pek akıl sır erdiremez. Yan bakışından, göz süzüşünden, imalardan bir şeyler çıkarmayı sevmez! Açıkça sevilmek, okşanmak, sevildiğini cümlelerde dosdoğru duymak ister! sadakatinden emin, düzenli, ortak bir yaşam kurabildiği işlevsel ve düzenli bir ilişkisi varsa Boğa daha ne ister?

Garanti ve Rahat Bir İş!

Dokuzda gidip beşte döneceği, SSK’sının düzenli yattığı, maaş günü geldiğinde aman gecikecek endişesi duymadığı bir iş, Boğa’nın hayatını garanti altına alması demektir zira riskten, belirsizlikten hiç hoşlanmaz. Konfor alanından çıkıp, yeni atılımlar, olmadık değişimler için atılım yapmaz. Elindekini kıymetini bilip, sahip olduklarından maksimum fayda sağlayarak yaşamak konusunda uzmandır. Keyfine düşkündür Boğa, zihninin beyhude çalışmasını, bedeninin ona eşlikte yorulmasını sevmez. Sakin ve güvenli bir yaşam içinde, arzu ettiği yolda, usulca ilerlemek ister.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir