Boğa Burcunun Okuması Gereken 5 Kitap

Size mutluluğun resmini çizemeyebiliriz, ama belki tarif edebiliriz… Çünkü kimine göre mutluluğun tanımı yorgun bir günün sonunda bir bardak kahve eşliğinde evin en sevdiği köşesine geçip, onu bir sayfadan diğerine atan bir kitabı okumaktır. Sanata yatkınlığı ve dinginliği arayışıyla bilinen Boğa için de en güzel aktivitelerden biri sayfaların arasında kaybolarak geçirilen zamanlardır. Eğer sen de böyle düşünüyor ama okuman gereken bir sonraki kitap için karar veremiyorsan doğru yerdesin, kaydırmaya devam et çünkü yıldızlar kitaplığını harika kitaplar ile buluşturmaya geliyor!

1984 – George Orwell

İçinde bulunduğumuz toplum büyüyüp geliştikçe, eskiden yazılmış distopyalar, bizlere gün geçtikçe daha çok anlamlı gelmeye başlıyor. Eğer hala bilmiyorsan, 1984 de tam olarak böyle bir roman olarak çıkıyor okuyucusunun karşısına. Bireyselliğin yok edildiği ve insanlığın makineleşmiş bir topluma dönüştüğü bu romanı elinden bırakamayacak ve biraz da tedirgin olacaksın, bizden söylemesi…

Dorian Gray’in Portresi – Oscar Wilde

Sanata olan düşkünlüğünü tatmin edebileceğin gibi, Dorian Gray’in Potresi fiziksel ve iç güzellik arasındaki çizgiyi sorgulamanı sağlayacak. Modern insanın karanlık tarafını anlatan bu kitabı okuduktan sonra estetiğe bakış açın değişecek. Bu yüzden bir sonraki okuyacağın kitaba karar vermediysen bu kitaba bir şans verip kitaplığında mutlaka yer açmalısın.

Bülbülü Öldürmek – Harper Lee

Yayımlandığı günden beri edebiyat severler tarafından ayrı bir yeri olan bu kitabı okumadıysan ona mutlaka bir şans vermelisin! Harper Lee kullandığı yalın ve sarsıcı dil ile eşitlik adalet gibi konuları anlatışıyla okuyucuya oldukça keyifli anlar yaşatmayı başarıyor. Ama belirtmemizde fayda var, sağduyulu ruhun bu kitabı okurken kendine hâkim olamayacak ve belki biraz sinirleneceksin, aman dikkat!

Bossypants – Tina Fey

Tıpkı senin gibi, Tina Fey de oldukça güçlü ve motive ve şüphesiz bu özellikleriyle kendini her geçen gün biraz daha kanıtlıyor. Kendini anlattığı bu kitapta güleceğin ve senin de kendinden bir şeyler bulabileceğin pek çok şey var. Ayrıca bu kitap sana neden her zaman kararlı ve kendi ayakları üstünde duran bir insan olman gerektiğini tekrar hatırlatacak.

Trendeki Kız – Paula Hawkins

New York Times’ın en çok satanlar listesine giren bu psikolojik gerilim romanı seni koltuğun ucunda hop oturup hop kaldıracak çünkü oldukça heyecanlı! Bizi evliliği neredeyse bitmek üzere olan bir alkoliğin dünyasına alan bu kitapta neler olacağını kestirmek gerçekten çok güç. Son sayfaya kadar meraktan kıvranacağını garanti ediyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.