Boğa Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Sevgili sadece gönlün konduğu, falın işaret ettiği, boylu poslu, göze güzel, kalbe yeter olan değil, hayatı paylaşacağın ölçüde anlaşılabilir ve tamamlayıcı olandır. Boğa için önemli olan güvenli alanlarının sınırları içinde ebediyen kalmakken, kimi zaman sınırlarını zorlayıp yeni deneyimler yaşatmalı, risk almaya motive etmeli, başka türlü sevmeyi öğretmelidir sevgili. Kişiyi henüz tatmadığı duygularla tanıştırıp, yabancı olduklarını tanıdık kılmalı. Peki Boğa nasıl bir sevgiliyle mutlu olmalı?

Gözü Kapalı Güvenip Güven Verebilmeli!

Öncelikle Boğa çok sevilmek ister. Kendisi sevgisini maddesel olarak gösterirken duygusal sevişlerden yeteri kadar tatmin olmaz. Okşanmak, kucaklaşmak, dokunmak ister, sevildiğini sözcüklerle duymak, aşkı işitmek ister. Bir de sevdiğinin gözü ondan başkasını görmesin ve ilişkide sonsuza dek sadakat olsun ister. Kendisi de eğer bir ilişkiye soyunmuş, biz olmuşsa, aynı özveriyle ileriye dönük planlar kurar. Ebediyen çözülmeyecek bir düğümle, aşkla bağlanmak Boğa’nın tek arzusudur.

İlişkiye Soyut Bir Derinlik Katmalı!

Boğa maddeler dünyasının hakimidir. Sahip olduğu her şeye dört kolla sarılır, sanatsal yeteneklerinin tümünü beş duyusuna borçludur. Dokunamadığı, tadamadığı, göremediği, koklayamadığı ve işitemediği hiçbir şey onun için var olamaz ve değer kazanamaz. Boğa’nın sevgisi; korumak, güvende tutmak, koşulları iyileştirmek ve maddi anlamda güvenlik kazanmakla ilişkilidir, manevi alan çoğu zaman göz ardında kalır. Soyutla bağlantısı oldukça zayıf olan Boğa’nın elle tutamadığı duyguları anlamaya ihtiyacı vardır. Fiziğin yanında ruhun önemine dikkat çekecek, aşkı derinliğiyle yaşayacak bir sevgiliyle, tamamlanmış bir ilişki yaşaması ancak mümkün olacaktır.

Risk Almaya Motive Etmeli!

Boğa güvenli alanının dışında bırakın yaşamayı rahatlıkla soluk alamaz. Maddeler dünyasının hükümranı Boğa, önündeki birkaç yılı huzur içinde ve kaygıdan uzakta geçirmek için planını bugünden yapar. Tüm istifi maddi gereklilikleriyle ilgilidir. Risk almak konusunda oldukça korkaktır. Sevgilisinin kimi zaman kaybetmenin ölümcül bir deneyim olmadığını Boğa’ya göstermesi için kendi elini taşın altına koysa da hayatta kaldığını yaşatarak göstermesi gerekir. Anlatılan tüm deneyimler Boğa için masalsıdır. Ancak yaşamın kendisi ve maddi dünya ona yeni bir bilgi verebilir. Boğa her düşmenin bir doğrulması, hataların tamiri olduğunu sevgilisinin cesaretiyle anlayabilir. Aksi halde; rüzgâr almaz, soğuk geçirmez, tehdit uğramaz korunaklı bir yer bulup, orada bir ömür geçirebilir.

Sanatsal İlhamı Olmalı!

Sanat alanında devrim niteliğinde eserler veren Boğa burçları, bir yanıyla soyuta temas edebilmiş, var olan potansiyelini bu sayede ortaya koyabilmiş kimselerdir. Yaşamda Boğa’ya eşlik edecek sevgili ise Boğa’nın keskin hatlar çektiği sınırlarının ötesinden gelmelidir. Ancak bu sayede, Boğa’nın soyutu tanıması, sanatsal ilham için hayal gücünün sınır ötelerini kavraması mümkün olacaktır. Boğa sevgilisine sonsuz güvenmeye meyillidir. Yaşamda pek fazla insana güvenip özel alanlarına buyur etmez. Sevgilinin misyonu da bu yüzden çok önemlidir. Boğa doğru bir ilişkinin ilhamı ve motivasyonuyla yapabileceklerini görüp, “Vay be bende ne cevherler varmış” diyebilir ve aslında bu tarafını keşfetmesi an meselesidir.

Tutkulu ve Eser Miktarda Kıskanç Olmalı!

Boğa sevdiğini delice kıskanmaz ama kıskanmak onun için bir çeşit sevgi göstergesidir. Sahibi olduğu her şeyi başkalarından sakınır, sevgilisi de buna dahildir. Boğa’nın müstakbel sevgilisi, özgürlüğüne delice düşkün biri olmamalı, biz olmaya ve duygusal bağ kurmaya yatkın, kendince kıskanç ve sevgi dolu olmalıdır. Boğa sevgilisine yaşamında hem ayrı bir yer açar hem de tüm özel alanlarına süresiz giriş izni verir. Fazla bireysel bir sevgili Boğa’yla mutlu olmayacaktır. Boğa’nın kıskançlığı maddi boyuttadır. Tutkuyla seven biri Boğa’ya göre sevdiğini başka gözlerden biraz sakınmalı, bu his kısıtlayıcı değil sevgi gösterisi olarak anlamlandırılmalıdır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.