Boğa Burcunun Hayatından Çıkarması Gereken İnsanlar!

Toplumsal yaşama mecbur olan insan, ilişkide olduğu çevresiyle etkileşmek, başka insanlardan makul düzeyde etkilenmek ve diğer insanları etkilemek zorundadır. Tabi ölçüyü kaçırıp kendini gerçekleştirme yolundan sapmadan, başkalarının peşine takılıp yaşam amacından vazgeçmeden! Hayatımıza zarar veren, evlerden ırak olarak nitelenen insanlarda sıra! Boğa burcunun hayatından çıkarması gereken insanları sizler için derledik!

Fazla Laubali ve Sorumsuzlar!

Enerjisi kabuğunu çatlatan, sabır etmekle ilgili zerre fikrini bırak öğrenme tahammülü dahi olmayan destursuz insanları hayatının kilometrelerce ötesinde tut. Nerede akşam orada sabah yaşayan, sorumsuzluğuyla övünen fazla rahat insanlar da hiç sana uygun değil. İnsanların bireysel alanına müsaadesiz girmeleri, çabucak samimiyet geliştirip arkadaşlığın suyunu çıkarmaları, senin olana izinsiz el uzatmalarına yol açar ve sen bundan nefret edersin. Sahip olduğun keyif sevdasını yanlış anlayıp yanına serilmek isterler sinir olursun, her gece barda gönlü hovarda ol isterler canın sıkılır! İki uç noktayı da hayatında varsa çıkarman, yoksa sokmaman hayrına olur!

Huzur Düşmanı, Kavgacı İnsanlar!

Sen huzurlu bir yaşam kurmak için temkini elden bırakmamış, keyif alanlarını artırmak için elinden geleni yapmış, kendine sakin bir dünya kurmuş, sahip olduğun tolerans ve mesafelilik ile kimselerle ilişkini bozmamışken, önüne gelene çatan, herkese kafa tutan, sohbetleri dahi tartışmaya çeviren insanlar hala hayatında mı? Görüldüğü gibi ne işleri var senin alanında ne de yerleri. O halde en kısa zamanda kapının yerini nazikçe gösterip, yolcu etmelisin hepsini. Sen nasıl ki başkalarının hayatındaki, özel alanlarındaki yerini biliyor, kiminle nasıl konuşman gerektiğine pekâlâ karar verebiliyorsun, onlar da tıpkı senin gibi, nazik ve kontrollü olmalı. Kaba saba davranan, hırgür peşinde olan insanlar ise kapı dışarı!

Hinlik, Hainlik Peşinde Koşanlar!

Sen dürüstlük için yaşar, yaşamını sadece güven temellerine oturtmak isterken, hobi olarak yalan söyleyen, iki lafından birini uyduran insanların bu havayı bozmalarına izin veremezsin. Sakin ve emin adımlarla ilerlediğin, pembesini beyazını karıştırmadan yalanın çok uzağında, dürüstlüğün tam ortasında kurduğun, tanıdık dünyana yabancı enerjileri sokup, dengeni bozmamalısın. Olmadık risklere yalın ayak girmene, temkinsiz yaşamana, hayatını har vurup harman savurmana neden olabilecek insanlara güvenmemelisin. Bir defa güvendin, hançeri de sırtına yediysen, geçmişe mazi deyip, önüne bakmalısın.

Keyfine Fazla Düşkün Olan!

Laf aramızda sen de az keyfine düşkün değilsin. Ama her şeyin fazlası zarar. Etrafın daha da hantal, üç yatıp bir kalkan insanlarla dolarsa, bu huzur zararlı hale gelebilir. Seni tembelliğe çeken, hiçbir şey yapmayı asla canı çekmeyen, yiyip içip yatmaktan başka faaliyet göstermeyen insanları ilk otobüsle uzaklara göndermeli, düzenini bozmalarına izin vermemelisin. Zira fazlaca rahat, fast-food sevdalısı biri ile yaşamak hem bütçene hem keyfine zarar verecektir. Yüz kilo da olmak istemezsin değil mi?

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.