Boğa Burcunun Hayat Mottosu: Tekkeyi Bekleyen Çorbayı İçer!

Burçların hayat mottoları serimizin son halkasına geldik, Boğa burcu insanını inceledik. Sakin bir hayat yaşama amacıyla dünyaya gelen Boğalar, doğaları gereği biraz durağandır. Dinginliği sefer, hayatının her anında huzurlu olsun ister. Karşılaştığı zorluklara karşı hemen pes etmez, kararlıdır, sözünden dönmez. Güvenilirdir, temkinlidir. Kimsenin gazıyla hareket etmez. Hayaller alemine dalıp gerçekleri terk etmez.

Bir kere sabırlıdır. Kafasına koyduğunu yapma konusunda son derece inatçıdır. Zaman geçer, herkes hafızasını tazeler, Boğa burcu yapacağı hamle için en uygun zamanı bekler. Başkası olsa iki günde sıkılır, farklı yollara koyulur. Boğa insanı dayanıklıdır, gıkı çıkmaz, kararından asla caymaz. Uysaldır, it dalaşına girmez, kalitesinden ödün vermez. Her şeyin en iyisini, en güzelini o bilir, gurme burcudur anlayacağın. Zevklidir, keyfine düşkündür, parayı sever, maddiyatı biraz fazla önemser. Değişime kapalı halleri önüne çivili bir yol serer, tenezzül edip de adım atmaz, çivilerin paslanmasını bekler.

Adımlarını sağlam atar, kimseye kolay kolay güvenmez Boğa burcu insanı. Garanticidir biraz da. Delinin kuyuya attığı taşı çıkarmaya çalışmaz, kaynağını bilmediği bilgiye inanmaz. Dalavereyle işi yoktur, çizgisini bozmaz. Doğru bildiği yoldan asla şaşmaz. Hedefe giden yolda nasıl davranması gerektiğini bilir. Sabreden dervişi idolü olarak görür. Sükunetini korur, er geç istediği şeyi evine götürür. Çıkmaza düştüğü bütün anlarda “tekkeyi bekleyen, çorbayı içer” diye düşünür.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.