Boğa Burcunun Enerjisini Düşüren 3 Şey

İşte geldik telaşın, gerginliğin, acelenin uğramadığı topraklara. Eğer bu saydığımız şeylerden biri bile varsa orada olmaz zaten. En iyisini de yapar bazen bazı meselelerle yüzleşmektense kaçılabiliyorsa kaçılmalıdır. Boğa da böyle düşünür işte, güzel yemekler yiyip, iyi şaraplar içip, şık ve rahat evinin tadını çıkarmak ister. Ama bazen bir şeyler olur ve sevgili Boğamızın canını sıkar, enerjisini düşürür. İşte size 3 tane sebep:

Dolaptaki Son Pudingin Yenmesi

Boğa insanı yemek yediği zaman bunu gerçekten tadını çıkara çıkara yapar. Her lokmanın hakkını verircesine, adeta reklamlarda izleyenlere yenilen şeyin ne kadar lezzetli olduğunu anlatmaya çalışırcasına yer. Zaten kendisini en mutlu hissettiği yer olan eve gelmesine ek olarak bir de evde pişmekte olan yemekten güzel kokular geliyorsa Boğa insanından daha mutlusunu bulamazsınız. Bazen ödül olarak da kendisine güzel bir yiyecek sunar. Mesela işlerini bitirdiğinde gidip kendinden geçercesine yiyeceği o puding. İşini bitirmiştir ve emin adımlarla mutfağa yönelir, dolabın kapağını açar fakat gözlerine inanmak istemez. “Yok canım sebzelerin arkasında kalmıştır” diye düşünür. Ama olan olmuştur. Hayalini kurduğu o son puding şu an birinin midesinde yolculuk ediyordur. Bir Boğayı bu kadar mutsuz etmenin alemi yok. Çok ayıp gerçekten.

Fazla Salaş Mekanlar

Hepimiz biliriz ki Boğanın evi, kalesidir. Kale demişken gerçek anlamda lüksün ve şatafatın hüküm sürdüğü kalelerden bahsediyoruz. Tamam belki biraz abartmış olabiliriz ama demek istediğimiz bir Boğa insanı için evinin huzuru, rahat aynı zamanda şık olması çok önemlidir. Estetiğin, göze güzel görünmenin önemini asla yabana atmaz. Bu sebepledir ki; trend oldu diye alıp götürdüğünüz o salaş ve sözde özenilmemiş gibi görünen mekanlar, Boğa insanının hoşuna gitmez. Yapmayın, etmeyin hiç mi tanımadınız bugüne kadar cidden? O böyle özensiz yerlere mi layık sizin gözünüzde? Ha orijinal olsa yine bir nebze ama o da yok ki.

Parayı Sokakta Bulmuşçasına Saçanlar

Boğa insanı bugün yaşayalım, yarını yarın düşünürüz diyenlerden olmamıştır asla. Bugününü güvence altına alacaksın ki yarın kriterlerinden, alıştığın rahatlıktan olmayasın diye düşünür. Planlarını ona göre yapar, adımlarını ona göre atar. Her zaman kenarda bir birikim hesabı vardır, ne zaman ve hangi yatırımı yapacağını bilir. Ama Boğa inatçıdır, onun için doğru olan şeyin bu olduğuna inanıyorsa, birileri öyle değil dedi diye vazgeçmez. Ee böyle biri için parayı sokakta bulmuşçasına saçanları anlayamaz. Yarın sanki hiç paraya ihtiyacı olmayacakmış gibi davranan insanlar göze biraz nasıl diyelim çok anlamsız bir hayat yaşıyormuş gibi görünür. Böyle insanlardan hazzetmek bir yana, kendilerine üzülerek bakar, “hiç anlamıyorum niye böyle yapıyorsun yazık değil mi emeğine” diye aklından geçirmekten kendini alamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir