Boğa Burcunun “En İyi” Özellikleri!

Eşi dostu kendine gıptayla baktıran, kıskançlık damarlarını orta yerinden çatlatan, bolca alkış toplayıp takdirlere şayan olan Boğa burcu özelliklerinde sıra! Bakalım Boğa’nın enleri arasında neler var?

En Sabırlı

Ne sert kayalar durabilir önünde ne kırk yeminliler diyarından gelen erenler, ne tövbekârlar dayanabilir onun kadar Nuh dediğine peygamber dememeye ne de yerinden oynamayan mermer heykeller durabilir asırlarca öylece! Ama Boğa sabrın sonundaki selamete ermek için, tüm bu abartılı örneklerimizi solda sıfır bırakır, aklına koyduğunu gözüyle görmeden de rahata ermez! Aceleyle davrananların kaçırdığı fırsatlar, sabırla gelen mutlu sonlar, toleransı bol ilişkiler Boğa yaşamının olmazsa olmazlarıdır. Ve tabi ki tüm Zodyak bir araya gelip güçlerini birleştirse, herkes birbirini Boğa’nın sabır kalesini düşürmek için motive etse nafile, Boğa’nın sabrının ötesindeki köyü gören bulunmaz!

En Sadık

Gücünü sabırdan ve güvenden alan bir duygudur sadakat! Boğa herkesi hayatına almaz, kırk düşünmeden bir yapmaz! Her sakallıyı dedesi de sanmaz! Gönlü çabuk aşka konmaz, herkese ilk günden ölürüm sana şarkıları tutturmaz! Önce uzun uzadıya gözlem yapar hem sevdiğinden hem de sevildiğinden emin olmadan adım da atmaz, hiçbir işe de kalkışmaz! Temkinlidir Boğa, eğer duygusal yahut arkadaşlık ilişkisi kurduysa biriyle, bilin ki duygusunun arkası da bu birlikteliğin temeli de sağlamdır! Evi, yurdu, Boğa’nın sahip olduğu her şey önemlidir, öyle eli uzanan herkes dokunamaz! Boğa da yaşamına soktuğu insanı en güvenilir olanlar arasından seçer! Böylesi bir ilişkide de sadakat olmazsa olmaz! Boğa, “aldatmayan erkek yoktur” kuralını bozar, “çapkın kadın” ihtimallerini yıkar, en sadıktır Zodyak’lı olarak, edebiyle yaşar!

En Pratik

Bazen dezavantaj gibi görünen ancak doğru planlamayla avantaja dönüşen durumlarla karşılaşırız! Boğa’nın en pratik kimseler listesinde başı çekmesinin de benzeri bir sebebi vardır! Kendisi keyfini pek sever, artık bilmeyenimiz yok! Kaliteden ödün vermediği yaşantısının olmazsa olmazı ise dinlenceye ayırdığı vakitlerdir! Büyüklerimizden sıkça duyarız; tembelliğin ve fakirliğin insanları mucit yapmışlığı çoktur! Para ve enerji yokluğu yahut minimum kayıp arzusu insanı mucit yapar, biz de Boğa’dan biliyoruz! Kendisi paradan da zamandan da enerjiden de tasarrufu sever, bunun için de en pratik çözümleri geliştirmekle kalmaz, küçük basit makineleriyle herkesi kıskandıran icatlar yapar! Kötü komşunun insanı ev sahibi yapması gibi tembellik de Boğa’yı mucit yapar ?

En Kıymet Bilen

Kıymet bilmek için önce kıymet verilecek olanı keşfetme kabiliyeti ve aşkın bir beğeni duygusu gerekir. Kaliteden anlayan insan ancak, şeylerin ederini bilip uygun değeri biçebilir ve yaşamındaki her şeye hak ettiği değeri verebilir. Boğa’nın; damak tadı lezzeti bilir, kulağı sanatı işitir, gözleri estetik olanı yansımasından tanır, temas ettiği her türlü doku kalite şeceresine uygun yeri alır! sanatsal olana kabiliyetlidir Boğa, gurme damaklı, hassas kulaklı, kalite avcısıdır! Kıymete uygun değer biçebilen, estetik, leziz, kaliteli olanın ve her güzelin farkında olan Boğa, sahip olduklarının kıymetini de en çok bilendir!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.