Boğa Burcuna Asla Yapılmaması Gerekenler

Güvenilir, uysal, sadık, kararlı… Bir insanda olması beklenen güzel huyların hepsi adeta Boğa burcunda toplanmış gibi değil mi? Uzaktan bakınca öyle görünüyor ama onların da bazı kırmızı çizgileri var. İşte o kırmızı çizgilerin üzerinden hep birlikte geçeceğiz. Derin nefes alın ve okumaya devam edin. Bu arada daha önce görmediyseniz Boğa Burcunun Gönlünü Fethetmek İçin 5 Garanti Taktik yazısını da okumadan geçmeyin deriz.

Aslında o kimseyle takışmaz veya durduk yere can sıkmaz, canı sıkılmaz. Çünkü canım Boğa burcu kendi halinde takılıyordur. Boğa burçlarının hayat mottosu: “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” İşte bir Boğa burcuna asla yapmaman gerekenler…

Onunla İnatlaşma

Evet, maalesef Boğa burçları da “İnadım inat…” tiplerden. Hangimiz çekmedik ki inatçı insanlardan. İnadının yanına bir de sabit fikirli olması eklendi mi gerçekten o hayallerinin sevgilisi bir anda gözünün önünde çekilmez bir tipe dönüşecek. O zaman ne yapıyoruz, sağlığımız için Boğa burcuyla inatlaşmıyoruz. Bildiğini okumaya başladığı an (o zamanki psikolojine göre) belki bir şans verirsin. Baktın olmuyor, hiç uğraşma. Onu kendi haline bırakarak oradan uzaklaş. Eninde sonunda sende insansın be gülüm…

Tez Canlı Mısın? O Zaman Yavaş Hareket Etmeyi Öğreneceksin

Çünkü bir Boğa burcunu –eğer paşa gönlü istemiyorsa- asla harekete geçiremezsin. Canın sıkıldı, dışarı çıkmak istedin ve onu aradın. Keyfine düşkün Boğa burcu o an çıkmak istemiyorsa çıkmaz. Hatır, gönül dinlemez. Boşuna kendini yorma. Çünkü üstelemenin bir sonraki adımı inat, inadın bir sonraki adımı sinir, sinirden sonrası ise malum kavga… O güzel canını üzmeye gerek var mı? Keyiflerine aşırı düşkün olan Boğa burçlarının bir de bencil tarafları var ki tadından yenmez. Umarız karşılaşmak zorunda kalmazsın. Çok can sıkıcı olabiliyorlar. Kısaca bir Boğa burcu rahatının bozulmasından hiç hoşlanmadığı için asla taviz vermez. Sen de hiç onu bozmaya kalkma.

Değişiklik Mi? O Da Ne?

Her şeye temkinli yaklaşan Boğa burçlarını değişime ikna edemezsin. Baştan söyleyelim. Asla oturduğu yerden taşınması gerektiğini, başka bir iş bulmasının onun için daha iyi olduğunu veya saçını değiştirmesi gerektiğini söyleyen siz olmayın. Bir Boğa burcunun yanında “değişim – değişiklik” ve türevleri kelimeleri kullanmayın. Fobileri gibi bir şey. Bir şeyi hep aynı şekilde yapar dururlar. Hatta o yaptığının daha pratik daha kolay bir yolu varsa onu bile reddederek etraflarındaki herkesi şaşırtarak yine bildiklerini okurlar. Hele hele radikal değişimler. Gerekse bile o toplara girmezler. Sen de onun bu fobisini dürtme! Bırak her şey dağınık kalsın. Canım Boğa canı istediğinde bir şeyler yapacaktır. Ama sen, o veya bir başkası istediği için değil. Kendisi istediği için yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.