Boğa Burcu Nelerden Nefret Eder?

Boğa; doğanın melodisini duymaya, renklerini, dokularını keşfetmeye ne denli açıksa, kendi için kurguladığı yaşamı toplumsal alana açmak konusunda o kadar tutucudur. Benim dediği hiçbir şeye müdahale kabul etmez, ani değişimlerden hiç haz etmez. Peki bilinen özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, Boğa burcu nelerden nefret eder?

Değişimden

Boğa sabittir fazla hareket etmeyi sevmez, ani kararlar vermez! Aklıma bir fikir geldi deyip tası tarağı da toplayıp daha iyi olacağı garantilenmiş dahi olsa derhal yer değiştirmez. Sevgiyle bağlı olduğu bir ilişki varsa ve güven temelleri sağlam atıldıysa Boğa tüm anlaşmazlıklara rağmen sabırla mutlu sonu bekler! Ansızın zengin olmayı değil, bir sonraki adımın garantilendiği bir yolculukta sahip olduklarını bir bir artırmak ister. Boğa için alışılmış olan her koşulda yeninin belirsizliğinden daha iyidir! Garanticiliği sabrıyla birleşir, Boğa değişim için herkesten daha dirayetle ayak direyebilir. Mesela diyet yapmak zorunda kalmaktan, beslenme sistemini değiştirmekten de nefret eder ?

Risk Almaya Zorlanmaktan

Boğa çizgisel bir ilerleme kaydeder, yastık altındaki parasını besler! Birden büyümez, çizgi dışı yatırımlara gönül vermez. Parasının miktarı, malının azı çoğu kimselerce bilinmez, Boğa varlıklarından konuşmayı sevmez! Hasır altında, yan hesapta, kasada fazlaca parasının olduğu tahmin edilir, Boğa düzenli olarak çevresi tarafından karlı yatırımlar yapmak için zorlanır. Ama önüne ardını iyice araştırmadığı işe yıllarca besleyip büyüttüğü sermayesini riske etmez, herkesin işine karışmasından, parasının değerlendirmesine yönelik önerilerini duymaktan, güvenli alanının dışına çekiştirilmekten nefret eder.

Acele Ettirilmekten

Boğa yapacaklarını tasarlamak, önceden bilmek ve usulca hareket etmeyi sever! Keyiflidir Boğa; kırmızı ışığın son saniyelerinde kendini caddeye atıp maraton koşmak yerine bir sonraki kırmızı dalgayı bekler ve bundan hiç de rahatsız olmaz! her gün rastladığımız telaşlı ve huzursuz kalabalıkların içinde Boğa’ya rastlamak zordur. Zira Boğa huzur için yaşar! kendi canını sıkacak hiçbir koşuşturmadan keyif almaz! Yaşam bir bütündür, yolda geçen süre de keyif vermelidir zira ulaşılan sonuç kadar yolculuk da hayatın bir parçasıdır. Ve Boğa kalite arzusunu yalnızca mutfağında, dekorasyonunda, giyim kuşamında değil, her adımında yaşamak ister. Bu yüzden acele ettirilmekten hiç hoşlanmaz, sıkça geç kalır keyfinden kolay kalkmaz! Boğa ile birlikte olan biri ya işleri ağırdan almaya ya da ağaç olmaya alışmalıdır.

Güvencesiz Kalmaktan

Boğa en az on yıl sonra nerede olacağını şimdiden belirlemek, “yeterince parası, erzakı, işinde başarısı, yanında sevgili eşi olacak mı?”nın garantisini bugünden elinde tutmak, ayağını uzatacağı yorganın enini boyunu kendisi biçmek ister. “Varsın yarınım belli olmasın, yeter ki bugünüm şen kahkahalara doysun” diyenlere akıl erdiremez, “carpe diem” felsefesini bırakın benimsemeyi yakınından geçmez! Boğa anda kaybolmaz, serseri mayın gibi yaşamaz, yaşamını büyük resme göre tasarlar. Ve tabi ki cebinde parası, hesaplarında birikmiş hatırı sayılır meblağsı, dolabında erzakı olmazsa mutsuz olur! İçine düştüğü bu kontrolsüz durumdan da bu duruma düşmeden önce “aklı nerede” olan kendinden de nefret eder!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.