Boğa Burcu Nasıl Aşk Acısı Çeker?

Boğa için sabrının sonu geldi, selameti sona erdiyse, bu ilişki kafada bittiyse gerçekte devam etmesi için hiçbir sebep yoktur! Boğa’nın zihninde sonu gelen konu kapanır, hayatında yeni bir defter açılır! Ancak umulmadık anda gelen bir terkedilişse mevzu bahis olan, o zaman iş değişir! Yarım kalan hikâye bir çırpıda kenara atılıp, günlük rutin Boğa’yı çağırmaz, bu masal da burada bitmez! Peki terk edilen bir Boğa aşk acısını nasıl yaşar?

İlk Adım İkna!

Boğa’nın fikrini bir çırpıda değiştirmesi, beklenmedik olaylara çabuk adapte olması zordur. Bir de bilenler bilir Boğa’nın inadı inattır! Bir ömür adamaya hazır olmadığı biriyle yalandan bir ilişkinin içinde gönül eğlemez, gerçekten sevmediği birini sahiplenip özel alanına sokmaz! Ummadığı bir anda terk edildiyse olan oldu deyip keyfine bakmaz, Boğa’nın rahatını bozup ilişkisinin peşinde düştüğü an burada başlar! Boğa tatmin olacağı bir cevap arar! İkna olmak ve bilinçli bir şekilde önünde uzanan depresyon sürecini sindire sindire yaşamak ister!

Haram Zıkkım Moduna Geçiş!

İlişkinin devamı için yapılacak bir şey olmadığına aldığı yanıtla iyice emin olan Boğa, lanet günlerine başlar! Boğa uzunca bir flörtün ardından, koluna taktığı sevgilisine sınırsız töleranslı davranır, esnek sabrının doruklarına çıkması gerekse sevgisi için katlanabilir. Hayatına aldığı sevgilisinin kokusunu, sesini, tenini hatmetmiş, türlü eşyasını evinin bilimum yerlerine sermiştir. Şimdi vakit baş başa kaldığı bu cansız anılarla hesaplaşmak, kafayı o duvardan diğerine vurmak vaktidir. Eşyaların hepsini yaktığı bir tenekede bir yandan aklı sucuk mangal çekse de iştah mı bıraktılar Boğa’da! Boğa onca emek verip, sabrıyla sınırsızlık şov yaptığı ilişkisini sonsuza dek sahiplenmiş, evlilik yolunda zihnini ve bütçesini çoktan hazır etmiştir. Vurgun yemiş Boğa, dağılıp dağılıp toplanma mevsimini açmış, insanlara kitli kapıların ardında baş etme zamanını başlatmıştır.

Depresyon Başlar!

İyice tembelleşen, evden çıkmak istemeyen, yırtık resimlerin dağınığında bir kanepeden diğer koltuğa savrulan Boğa, depresyon hırkası sırtında, sevdiğinin kokusu burnunda, buzdolabına düşer! Gece yer, gündüz içer, aperatifi, atıştırmalığı bitmez. Sevgilisinin en sevdiği şarkılardan bir playlist yapar! Bir yandan içi parçalanır bir yandan yakaladığı ilhamla acının içinde çaktırmadan keyif alır! Boğa’nın muhakkak vardır sevdiğinin eliyle diktiği bir fidesi, suladığı tatlı bir çiçeği! Şimdi Boğa için derdini anlatmak, çiçeklerle söyleşmek vakti! Acının dozunu artırdıkça kurtuluşa yaklaşır Boğa, kendine olabildiğince yüklenir, yüklendikçe içinin yangını harlanır, alev başı sardıkça anılar kül olmaya başlar! Boğa gömüldüğü yalnızlığında aşkını küle çevirip, rüzgâra teslim etmeden çıkmaz evinden!

Gün Işığına Çıkma Vakti!

Boğa üstündeki depresyon hırkasını atar, yapraklar sararmaya yüz tutar, günler haftaları usulca takip eder, aceleye gerek olmadan zaman aheste geçer! Boğa, ilhamını hayata geçirme, eşin dostun yüzüne gülüp hayata dönme vaktidir dediği anda, soğuk bir duş etkisinden çıktığı yeni hayatına özenli bir merhaba der. Tabi hemen kahkahalara boğulmayacak, dost toplantılarına katılsa da mutluluğa ayak diremeyi elden bırakmayacaktır. Bazen bir koku çalınacak burnuna bazen bir ses, ayrılığı atlatması kolay olmayacaktır.

Acının Son Perdesi!

Artık iyiden iyiye yaşanan kötü anıları ihtiyaç duydukça kullanmak üzere arşivine eklemiş, iyiyi güzeli fırtınanın birinde savurup terk etmiştir. Ne koku kalır geri, ne bir ses benzerliği, ne bir iç kıpırtısı! Geriye kalan nasır tutmuş bir kalp, karlar yağan güvenli dağlarının keskin soğuğunda donmuş bir aşk olsa da mevsimler geçer, bahar gelir! Güvenini tekrar kazanacak bir sevgili yolu gözlenmezken çıka gelir. Geçmişe kalın bir sünger çeken Boğa’nın ilhamına da can gelir! Acıyla uzun zaman önce kapanan aşk perdesinin ardında kalan Boğa; sahnede yerini alır! Yeni hayatını mutlulukla selamlar!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.