Boğa Burcu Kadınının Stili

Boğa burcu kadını her zaman sade ve şık olmak ister. En çok toprak tonları ve yeşil rengini kullanan Boğa kadını, rahatına önem verdiği kadar kaliteli ürünlere de bayılır. Hazırsanız Boğa kadınının stilini masaya yatırıyoruz.

Kalite Vazgeçilmezi

Boğa burcu için kalite kadar önemli neredeyse hiçbir şey yok. Şıklıklarını bütünleyen kumaşlara resmen âşık olan Boğa burcu kadını, dayanıklılığı ile ömürlük bir kumaş olan kaşmirden vazgeçemez. Kaşmir kazağı ise genellikle, modası asla geçmeyecek olan açık pembe ya da nude rengi tonlarında tercih eder.

Kalite denince akla gelen en önemli stil ürünü tabii ki paltolardır. Boğa kadını ise palto seçerken onu hem zevkli hem de kaliteli gösteren tek rengin toprak tonlarında ya da trend ismiyle kamel rengi palto olduğunu bilirler.

Sade Şıklık

Sade şıklık sadece Başak kadınlarının tekelinde değil. Boğa burcu kadını da sadeliği rahatlıkla birleştirerek hayatına uyarlıyor. Bu makyajlarına da saç stillerine de giyim tarzlarına da yansıyor. Tek bir farkla Boğa kadını için kaliteli görünüm çok önemli. Özellikle de kumaş seçiminde. O nedenle onları asla kırışık bir pantolon ya da elbise ile görmüyoruz.

Toprak tonlarını palto ve pantolon gibi tercihlerde kullanan Boğa kadını doğaya olan aşkından gelen yeşil rengine bayılıyor. Yeşilin koyu tonlarını takım elbise ve elbiselerinde tercih ediyor.

Son yılların vazgeçilmez rengi mint yeşilini ya da diğer adıyla açık yeşili ise etek, kumaş pantolon ya da manto seçimlerinde bol bol görüyoruz.

Makyajında toprak tonlarının tutkunu olan Boğa burcu kadını pratik ve sade makyaja bayılıyor. O nedenle yokmuş gibi makyajı tercih ediyor. En çok da nude tonlarını kullanarak güzelliğini vurguluyor.

Aksesuar Tercihi

Boğa kadının en vazgeçilmez aksesuarı hiç tartışmasız gözlükleri. Çünkü Boğa burcu kadını çok iyi bilir ki stiline son dokunuşu güneş gözlüğü ile yaparsa hem zevkli hem de kaliteli bir duruşu olur.

Her ne kadar rahatlığı sevseler bile Boğa kadınını yüksek topuklu ayakkabıları olmadan hayal etmek zor. Bu belki kendine en çok yüksek ökçeleri yakıştırmasından belki de topuklu ayakkabı onun ayaklarında şaha kalktığından oluyor. Arada sırada rahatlığın ön plana çıktığı durumlarda ise yine şık bir seçimle düz ayakkabıyı tercih ediyor.

Klas görünmeye önem veren Boğa kadını, kıyafetini zaman zaman fularlarla tamamlamayı tercih edebilir. Fuları bazen boynu yerine çantasına, saçına ya da elbisesinin üzerine kemerle birlikte takabilir.

Ünlü Boğa Burcu Kadınları

Boğa burcunun ünlüleri arasında eskilerden Audrey Hepburn, Eva Peron, Kraliçe II. Elizabeth bulunurken günümüzün ünlülerinden Şebnem Dönmez, Aslı Enver, Adele, Penelope Cruz, Megan Fox, Gigi Hadid, Ece Erken, Demet Akalın var. Boğa burcu ünlüleri arasından stili ile adından en çok söz ettiren Gigi Hadid olsa bile biz Boğa burcu özelliklerine göre stilini daha çok yansıtan Jessica Alba’nın tarzını inceledik.

Boğa burcu kadının topuklu ayakkabı sevdasının hakkını veren Jessica neredeyse her kombinin altına topuklu giyiyor. Spor ayakkabı ya da babet ile neredeyse göremediğimiz Jessica Alba iki çeşit ayakkabı tercih ediyor. Stiletto ve burnu açık platformlu ayakkabı. Stilettolarını ise Boğa kadınının zevkli stili öne çıkaran diz hizasında ya da altında biten vücudu saran elbiseleri ile tercih ediyor.

Günlük giyimindeki spor şıklığı genellikle jean ile yapan ünlü oyuncu, moduna göre kazak, bol tişört ve dökümlü bir bluz ile kotunu kombine ediyor. Jean modeli ise yüksel bel ve boru paça modeli. Uzun boyunu daha da uzatmak isteyen Jessica jeanler ile platform ayakkabı tercih etmeyi de ihmal etmiyor.

Jessica modern bir Boğa kadını olarak paspal ya da asla rüküş olmuyor. Pastel tonları ya da açık renkleri kullanan ünlü oyuncu en çok beyaz, toprak tonları ya da uçuk pembeleri tercih ediyor.

Şıklığından ödün vermeyen Alba tarzını belirlerken her ne kadar kusursuz bir vücudu olsa bile vücut tipine uygun giyiniyor. O nedenle neredeyse tüm pantolonlarını yüksel ben ve bol paça tercih ediyor. Aksesuar olarak ise en çok gözlük kullanıyor.

Kaliteli, zevkli ve modern Boğa kadınının stilini ayrıntılarıyla inceledik. Eğer sen de hala tarzını belirlemediysen sana verdiğimiz örneklerinde stilini oluşturabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.