Boğa Burcu Kadını Aşık Olursa…

Sevginin en sadakatlisi, tensel şefkatinin en pamuk dokunuşlusu, sevişmenin en arzulusu, kucaklaşmanın da en huzurlusu hangi kadında harfiyen bulunur? Tabi ki Boğa kadınında! Sabrı elden bırakmaz, toleransları konusunda cimri davranmaz, aşık olduysa kocaman yüreğiyle sahiplenir, yaşamında rahat ettirir!

Sabır ve Özveri Kaynaklarını Seferber Eder!  

Boğanın olan Boğanındır diyerek başlayalım söze! Boğa kadını, yedek anahtarı, ek kartı, ortak alanı olmayan yaşantısında, başkalarına karşı mesafesini hatırı sayılır ölçüde tutar, ona ait olanın tapusunu duvarına asar! Konu aşık olduğu delikanlıysa, “Herkes bir yana dağılsın o yanı başımda yerini alsın!” der! Boğa yaşamında ayak basılmamış toprak, rahat edilmemiş koltuk kalmaz! Zaten sabır konusunda rakip tanımayan Boğa, özverisini özelleştirir, sabrını çeliklerden yeniden inşa ettirir! Bu aşk kolay kolay bitmez!

Her Şeye Göğüs Gerer, Bir Tek Sadakat Bekler! 

Boğanın af rezervleri tepeleme doludur! Yersiz kaprisler yapmaz, aşkını kriz anlarında buruşturup atmaz, nazın niyazın suyunu çıkarıp, fazla gelen triplerini atmaz! Saygıyı baş köşesine koyar, dilinin kemiğine fazlaca kalsiyum takviyesi yapar, sözünün sınırını, tartışmanın ayarını ince hesaplar! Tüm toleranslarını seferber eder, sabrını uçurumun kıyısına dek zorlamayı göze alır! İlişkisinden bir tek ve en çok sadakat bekler! Aşkının bir tek ona ait olduğunu bilsin yeter!

Kıskançlık Damarları Gün Yüzüne Çıkar, Sahiplenir!

Boğa kıskançlığı olmadık kuşkuların derinine düşüp kafayı çatlatmak, şüphelere kapılıp olmadık senaryolar yazmak gibi patolojik değildir! Erkeğini olası tehlikelere karşı, yanından geçenden, uzaktan gördüğünden, selam edip dost bildiğinden kısmaz! Yani kıskançlığı sadece ilişkisini tehlikeye sokacağını düşündüğü süslü kadınlara karşı değildir! Onunki temelde koruma içgüdüsünün dışavurumu, sahiplenme arzusuyla ilişkilidir! İçinde aşkından dört döndüğü ilişkisiyle tanınır olmasını ve sorumluluk bilinciyle yaşamasını ister!

Fiziksel Deneyimler Önem Kazanır, Dünyada Cenneti Yaratır!

Geldik Boğanın ipek çarşaflar serili, mis kokularla bezeli, geniş yatak odasına! Sevişmenin haz kaynaklarını zevke davet eden hali, Boğanın aşkında saklıdır! Sevdiğinin tüm vücudunu hatmetmek, sahip olduğu erkeğin her bir noktasını avucunun içi gibi bilmek ister! Sahip olduklarının kıymetini bilen, şefkatine arzusunu ekleyen Boğa kadını, dünyada cennet vaat eder!

Seyirlik Değil, Ömürlük İster!

Bu yazı da böyle geçireyim, aşkın deniz kenarında olanına makbul diyorlar, bir de öylesini deneyip gönlümü eğlendireyim demez! aşk bacayı sarmadan, sevgi damarlarında oluk oluk akmadan, kimseleri aldatmaz, tek gecelik ilişkilerde kendini tüketmez, benim olan bir ömür bende kalır iddiasını ilişkisinde de sürdürür, sevdanın sonsuzunu, aşkın bir ömür sürenini ister!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.