Boğa Burcu İçin Evliliğin 5 Kuralı

Toprak grubunun sakin bir üyesi olan Boğalar evliliğe en eğilimli burçlar arasındadır. Bekarlık dönemlerini eğlenceli ve güzel anılarla süsledikten sonra düzenli yaşama geçmek isterler. Geleneksel bakış açılarıyla her bireyin bir dönemden sonra dünya evine girmesi gerektiğini düşünürler. Boğaların da her burç gibi evlilikten bazı beklentileri olacaktır.

1- Maddi Durumu İyi Olacak

Varlıklı ve konforlu bir yaşam Boğaların hayat mottosudur adeta. Geleceklerini bu ideal üzerine oturturlar. Evlilik için ilk kriterleri maddiyattır diyebiliriz. Eş adayının mesleğine, birikimine ve gelirine önem verirler. Sadece maddi beklenti üzerine bir evlilik yaptıklarını söylersek haksızlık olur. İlk önce eli yüzü düzgün bir flört edinir, âşık olurlar. Eğer bu kişinin ekonomik durumu da iyiyse hayat arkadaşlarına “evet” derler. Boğalar her ne kadar çalışmayı sevmeseler de eş adayının çalışkan ve başarılı olmasını isteyeceklerdir.

2- Düzenli Bir Cinsel Hayat Olacak

Toprak grubunun diğer burçlarının aksine Boğaların libidoları yüksektir. Dışarıdan ağırbaşlı ve sakin görünmeleri cinsel performansları bakımından önyargılara sebep olur. Hedonist yapıları dolayısıyla hayatın zevkli yönlerine düşkünlerdir. Seks de bunların başında gelir. Boğa burçları için ten uyumu önemli bir faktördür. Cinsel çekim hissetmedikleri biriyle mutlu bir evlilik sürdüremezler. Ayrıca hayatlarını birleştirecek adayın libidolarına uyum sağlaması gerekir. Evlilik rutini içinde ihmal edilmek istemezler. Düzenli ve ateşli bir seks hayatı beklentileri olduğunu flörtlerine önceden söylerler.

3- Sadakat Sözü Verilecek

İlişkilerinde her anlamda tatmin edici bir partner olan Boğaların sadakati takdire şayandır. Hayatlarına girenlere büyük bir aşkla bağlanır ve ayrılsalar da kolay kolay onları unutamazlar. Sevdikleri zaman gözleri dışarı kaymaz ve flörtlerini memnun etmek için ellerinden geleni yaparlar. İlgiye düşkün insanlar için dört dörtlük bir burçtur Boğalar. Evliliği kutsal görürler ve aile kurmak için ideal insanlardır. Biriyle hayatı birleştirmek için eş adayından sadakat sözü isteyebilirler. Aşklarına tamamıyla güvenebileceklerini düşündükleri zaman evlilik kararı için gecikmeyeceklerdir.

4- Görüşeceği Arkadaşları Seçecek

Evlilik sandalına binmeden önce Boğaların şart koşacağı kurallardan biri de eşinin arkadaş çevresine yöneliktir. Sahiplenici bir âşık olan bu burçlar oldukça kıskançtır. Eşlerini olur olmaz insanlardan kıskanabilirler. Bekarlık döneminde sevgililerinin hayatına karışmasalar da eş adaylarına belli kısıtlamalar getirebilirler. Karısının/kocasının görüşeceği arkadaşları seçmek isteyeceklerdir. Gözlerinin tutmadığı biriyle diyaloğunu kesmesini rica edebilirler. Ayrıca karakter olarak ısınamadığı veya eşini olumsuz yönde etkileyeceğini düşündüğü arkadaşlarıyla ilgili uyarılarda da bulunabilirler.

5- Yemek Yapmayı Bilecek

Evlilik, öncelikle düzenli hayatı temsil eder Boğaların gözünde. Bu yeni yaşamda konforlarını bozmak istemezler. Yemeğe zaafları olduğu su götürmez bir gerçektir. Gurme olarak da nitelenebilecek olan Boğalar biraz da rahatlarına düşkünlükten olsa gerek yemek yapmayı sevmezler. Bu eksiklik düğün sonrası sıkıntı yaratabilir. Bu krizin önüne geçmek için sevgililerini önceden bilgilendirirler. Kendileri pişirmedikleri için seçecekleri eş adayının yemek yapmayı bilmesini isterler. Eğer her iki taraf da aynı eksikliği taşıyorsa karşı tarafın yemek yapma sorumluluğunu üstlenmesini rica ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.