Boğa Burcu Hakkında Fazla Abartılan 4 Klişe

Boğa burcu denildiğinde aklınıza gelen şeyler, tembel, yemekten başka bir şey düşünmeyen, öfkeden kulaklarından duman çıkaran bir insan ise fena halde yanılıyor olabilirsiniz. Gelin Boğalara karşı bu ön yargıları yerle bir edelim.

Öfkesine Hâkim Olamaz

Boğalar hakkında bildiğiniz tek şey buysa, onları kötü gününde yakalamış olma ihtimaliniz çok yüksek. Çünkü sabır taşı olabilecek yapıda bir karaktere sahip olmasının yanında herhangi bir tartışma halinde ortadan kaybolacak kadar hoşlanmaz gergin ortamlardan. Şöyle ağız tadıyla laf dalışına girebileceğiniz son insandır Boğa. Ha bu hayatta herkes gibi onun da kırmızı çizgileri vardır. O kırmızı çizgiyi taşıranlar tabii ki Boğanın öfkesinden nasibini alacaktır. Kim en sevdiğinin ihanetine, defalarca yalan söylemesine sakince tepki verebilir ki? Onun dışında şekerdir, lokumdur, sakinliğin kitabını yazmış, bestseller bile olmuştur.

Tembeldir

Evet, Boğalar tembel olmakla ilgili hatırı sayılır bir üne sahip. Ama bu yakıştırmanın adil olduğuna dair bazı şüphelerimiz olduğunu söylemeliyiz. Boğaların dikkatli ve ihtiyatlı olma eğilimlerinin onları çoğunlukla yavaş hareket eden ve tembel biriymiş gibi gösterdiği bir gerçek. Bu burç uzun ve dikkatli bir şekilde incelemeden tek bir adım dahi atmaz. Bir şiirde geçen “ah kimselerin vakti yok durup ince şeyleri anlamaya” dizesindeki o kimseler kesinlikle bir Boğa değildir. O her şeyin tadını çıkara çıkara, sindire sindire yaşamanın ustasıdır. Her ne kadar bu durum çoğu zaman onları hareket etmekten alıkoyup, yerinde saymasına sebep olsa da bir kere o adımı atmaya karar verdiğinde artık kimse onu durduramaz. Düşünülenin aksine çalışkan olan Boğaların herkes deli gibi çalışırken aheste aheste gezer gibi görünmesinin sebebi hayatın keyfini daha fazla çıkarmak için kurduğu o pratik, yarını düşünen bakış açısıdır.

Fazla Sahiplenicidir

Boğaların arkadaşlıklarında ve romantik ilişkilerinde en çok önem verdiği şey tutarlılık ve güvendir. Hal böyle olunca karşısındakinden de böyle davranmasını bekler ve bu durum onları bir parça fazla korumacı gösterebilir. Asla karşısındakinin yaptığı işe engel olmaya, manipüle etmeye çalışmaz sadece bunu neden yapmak istediğinizi anlamaya çalışır. Boğalar rutinleriyle o kadar mutlu ve rahattır ki sevdikleri insanların da bu dünyaya katılmasını ister. Orada bir ömür boyu hep beraber yaşayıp gitmeyi ister. Olaylara bir kere sizin açınızdan bakmayı başardıklarında ise en büyük destekçiniz o olur.

Oburdur

Gelelim Boğa denilince akla en çok gelen şeye. Bazen öyle bir profil çizilir ki sanki bu insanlar yatıp kalkıp sadece yemek yemeyi düşünüyorlardır. Zodyak aleminin doymak bilmeyen çocuğu gibidir. Boğalar elleriyle ilmek ilmek kurduğu hayatlarında her şeyin dört dörtlük olmasını ister ve bunun için gerçekten emek verir. Güzel ve zarif şeylere karşı bariz bir ilgisi vardır. Hayatının her alanında olduğu gibi yemek konusunda da bu standartlarından vazgeçmezler. Onlar için yemek tadıyla, kokusuyla, sunumuyla mükemmel olmalıdır. Hayatta tadılmayı bekleyen bunca lezzet varken neden sürekli aynı şeyleri yiyip içelim ki? Boğalar da bu durumda Zodyak aleminin obur çocuğu değil olsa olsa gurme çocuğudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir