Boğa Burcu Erkeğinin Stili

Öncelikle bu yazıyı sadece Boğa burcu erkeklerine değil Boğa burcu sevgilisi olan ve sevgilisinin dolabını genişletmeyi düşünen kadınlar içinde yazdığımızı belirtmek isteriz.

Boğa burcu erkekleri modayı fazla takip etmezler ama şık giyinmek için ellerinden geleni yaparlar, öyle değil mi? Hatta bazen gereğinden fazla lüks harcamalar bile yapabilirler bu uğurda. Çünkü sen kaliteye önem veren, satın aldığı bir parçayı yıllarca kullanmak isteyen birisin. Ayrıca herhangi bir tekstil  ürünü veya aksesuar senin dolabına girecekse mutlaka ama mutlaka kaliteli ve zevkli olmalı. Bu stilini belirlerken dikkat ettiğin yazılı olmayan bir kural adeta. Her ne kadar lüks harcamalar sevsen de maliyet bilincin her zaman ağır bastığı için indirimlerde çılgınca alışveriş yapmak yerine yıllarca kullanacağın parçalara yatırım yaparak fazla harcamandan da koruyorsun kendini. Sakın hangi erkek öyle alışveriş yapıyor deme! Artık erkeklerde en az kadınlar kadar stillerine önem veriyorlar. Tıpkı İtalyan erkekleri gibi.

En sevdiğin renkler arasında yeşil ve kahverenginin bütün tonları var. Hatta kahverengini tek bir başlık altında toplamak gerekirse toprak tonları senin dolabının yarısını oluşturan renk diyebiliriz. Yeşilse her tonundan bir parça ile diğer yarısını oluşturuyor.

Seni sana anlatmaya doyamıyor olsak da bu kadar yeterli. Şimdi stilinin vazgeçilmez parçalarını anlatarak dolabını güzelleştirmek için Boğa burcu erkeğinin stilini incelemeye başlıyoruz. Sen de hazırsan başladık bile…

Kaliteli Palto Seçimi

Bir erkeğin dolabını en zengin gösterecek parça hiç kuşkusuz palto seçimidir. Paltonun kumaşının kalitesi erkeğin kendine gösterdiği özenle eşdeğerdir. Boğa burcu erkekleri de bu bilinçte olmalılar ki dolaplarında en az 2 tane palto bulundururlar. Bunlar siyah ve gri tonlarında olur. Fakat bulundurman gereken palto sayısı aslında en az 4 olmalıdır. Her sezon indirimden bir adet alsan zaten bu işi 4 senede bitirir, sonraki senelerde başka renklere yelken açarsın. Eğer paltolarının arasına bej, devetüyü, lacivert ve haki renklerini ve bilekte biten kruvaze model ile midi boyda bej 2 düğmeli modelde eklersen önünde saygıyla eğileceğimizi belirtmek isteriz.

Dinginliğin Rengi Toprak Tonları

Her erkeğin dolabında toprak tonları olur ama en güzel taşıyanı ve kombine edeni tartışmasız Boğa burcu erkekleridir. Bejden kiremit rengine, kahverenginden devetüyüne kadar tüm tonları bulundurmak senin için vazgeçilmezdir. Kumaşlar konusunda özellikle kış pantolonların için yün kumaş tercih ederek renk seçiminin yanında kaliteye de önem verdiğini göstermiş olursun. Bu tonları sıklıkla bordo ve lacivert ile kombine edecek kadar da zevklisin.

Vazgeçilmezi Kaşmir Hırka

İş dayanıklı kumaş seçmekse sen her zaman kaşmiri baş tacı edersin. Çünkü bilirsin ki kaşmir bir ürün aldığında onu bedenin değişmedikçe dolabının değişmeyen, eskimeyen ve yıpranmayan ürünlerinden olacak. Kaşmiri kazak yerine hırka olarak tercih etmense hem casual stiline hem de iş hayatına kolayca adapte edebilme istediğinden kaynaklanıyor.

Takım Elbise Giyme Sanatı

Takım elbise giymek senin için bir sanattır. Giyindiğin tüm takımlarını kombine ederken belirli kurallar çerçevesinde hareket edersin. Eğer lacivert giyiyorsan kahverengi kemer ve ayakkabı senin için şarttır. Gömlek mutlaka beyaz olur. Açık mavi asla olmaz. Yeşil ya da bej takımlarını ise ton sür ton olarak kombine edersin ki takım elbisen öne çıksın. Hiçbir zaman senin kalıbına uymayan bir takım elbise ile göremeyiz. Kruvaze ceket bile üzerine dikilmiş gibidir. Hatta çoğu zaman üzerine dikilmişti. Seni asla kravatsız bir takım elbise ile göremeyiz. Eğer bu şekilde görünüyorsan o anda kravatın yemek lekesi olmuştur. Çünkü kravatsız bir takım elbise senin için tuzsuz bir ekmeğe benzer.

Trençkot Seçimi

Vakti zamanında erkekler için yaratılmış bir parçanın kadınların tekeline geçmesine en çok sen kızıyorsun biliyoruz. O yüzden Boğa burcu erkeği olarak dolabına trençkot eklemekten hiç çekinmediğini biliyoruz. Her bahar da üzerine alacağı tek dış giyimdir. Renklerini ise klasik trençkot rengi ile yeşilin birkaç tonundan seçerek şıklığını perçinlersin.

Yeşilin Bin Bir Tonu

Yeşilin neredeyse Pantone kataloğundaki her rengine sahip olabilirsin. Genellikle ceket, tişört, palto ve trençkot ile dolabına girmeyi başarsa da son yıllarda pantolon, ayakkabı, şal, şapka olarak da varlığını gösteriyor. Eğer henüz yeşil renkte gözlük, bileklik, gömlek, kravat, papyon ve kemer satın almadıysan bu sezon tam sırası haberin olsun.

Aksesuar Merakı         

Her ne kadar aksesuar merakın İkizler burcu erkeği kadar belirgin olmasa da senin tutkun şapka ve türevleri. Fötr şapka, bere ve dönem şapkalarına karşı durdurulamaz bir zaafın var. Hatta gören de Yengeç burcusun sanacak ama inan sana yakışıyor. Çünkü şık ve özgürsün seçimlerinde bir de zevkli. O yüzden aksesuar merakında özgür olabilirsin. Her erkeğin dolabının vazgeçilmezi güneş gözlükleri sende farklı renklerde oluyor. Bu bile alkışı hakkediyor sevgili Boğa erkeği.

Ayakkabı Tercihi

Erkeklerin ayakkabı seçimi konusunda aşırı bir farkı olmadığı bir ülkedeyiz. Çok farklı olursan İtalyan erkeği özentisi, çok sıradan bir seçim yaparsan da zevksiz olmakla yargılanan bir ortamda Boğa erkeğinin umursamazlığına her zaman şapka çıkarmışızdır. Çift tokalı kösele ayakkabılar senin resmen kırmızı çizgin. Kruvaze gibi ondan da asla vazgeçmiyorsun ve olabildiğince farklılaşıyorsun. Artık herkes spor ayakkabı seçiminde özgür olduğu için senin sadece toprak tonlarına elin gidiyor ve en doğrusunu yapıyorsun. Hatta ayakkabı seçimin için sana 10 puan veriyoruz.

Saç Stili

Boğa burcu erkekleri saçları kısa asla gezmez. Onlar genellikle orta boyda olan uzun saçlar ile saç stilini oluştururlar. Çoğu zamanda bakımlıdır. Uğraşılmamış saçlar için efor harcamazlar uğraştıklarını da göstermek isterler.

Olmazsa Olmaz Sakalları

Sakalları ile efsaneleşen ünlü model Patrick Petitjean’den sonra tüm dünya sakal bırakmaya başladı. Hepsi de neredeyse IT uzmanları gibi ya da Osmanlı padişahları gibi oldukça uzun modeller denediler. Fakat sakal çoğu kadına çekici gelse de bazı boyları fazla olabiliyor. O yüzden sen sen ol kirli sakal boyutunu fazla geçme. Eğer yakıştığına inanıyorsan keçi sakal da bıkabilirsin ama daha fazlasını denemeni tavsiye etmiyoruz.

Ünlü Boğa Burcu Erkekleri

Boğa burcu erkekleri arasında oldukça farklı kişiler bulunuyor. Tüm burçlar birbirine uysa da genelleme yapmadığımız ünlü topluluğu Boğa burcu erkekleri oldu. Çünkü aralarında şıklığı ile moda dünyasının en iyi giyinen erkekleri de var, stili ile hiç moda dergilerine konuk olmayan da… O yüzden biz bu yargılamayı sana bırakıyoruz. İşte ünlü Boğa burcu erkekleri; Müslüm Gürses, David Beckham, George Clooney, Bülent İnal, Sarp Akkaya, Halit Ergenç, Jet Li, Gürgen Öz, Mehmet Günsür, Ozan Güven, Al Pacino, Tolga Çevik, Jon Kortagarena ve Jack Nicholson.

Tüm bu ünlülerin stillerine baktığımızda Boğa burcu stilini en iyi yansıtan zamanla tarzında büyük değişiklikler yaşayan David Beckham’dır. Eh, bunda biricik eşinin de parmağı olduğunu düşünüyoruz. O nedenle onun stilini mercek altına alıyoruz.

David Bekham takım elbisenin bıçak gibi durduğunun kanıtıdır adeta. Boğa burcu olmanın verdiği özgüvenle giyer tüm takımlarını. Arada bir kravatsız gezinse de yelekli takım elbiselerde giydiği için bu kusurunu görmezden geliyoruz.

David günlük kıyafetlerine, kadife ceketi, kaşmir kazakları, yeşil ve toprak tonlarını, kalite palto seçimleri ile takip etmen gereken bir stil. Eğer sen de Boğa burcu erkeği isen ünlü futbolcunun geçmişten bugüne olan değişimi incelemeli ve takip etmelisin.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.