Boğa Burcu Erkeğini Çileden Çıkarmanın 7 Yolu

Boğa, Zodyak’ın en sabırlı ve sakin burçlarından biri. Çabuk sinirlenmez, sakinliğini kaybetmez, zaten tembelliğinden ötürü öyle pek kavgaya da girmez. (Gerçi sinirlenince etrafında bulunmamak lazım ama o ayrı bir konu.) Dayanıklı, azimli ve inatçıdır, isteklerinden kolayca vazgeçmez. Kalıcı ilişkiler ister, güvenilir ve sadıktır; “sevdim seni bir kere başkasını sevemem” der. Yani Boğa erkeğinden ayrılmak zorlu bir iştir ama imkansız değildir. Peki, 7 adımda bir Boğa erkeği nasıl çileden çıkar?

1. Bakımsız ve Rüküş Ol!

Bakımsız ve rüküş ol!Güzellik, estetik ve zarafetin gezegeni Venüs’ün yönettiği Boğa, zevkli bir burçtur. En büyük marifetlerinden biri güzelden anlamak olan Boğa burcu erkeği etrafında güzel, bakımlı ve şık kadınlar görmek ister. Bu sebeple, bir Boğa erkeğini sinir etmek için yapılacak ilk şey kendini salmaktır. Korkmadan çekinmeden sal kendini! Mesela dip boyası gelmiş saçla üç ay gez. Sür sürüştür, tak takıştır, rengarenk giyin. Özetle rüküş ol! Bir Boğa erkeği, birçok şeye tahammül edebilir ama rüküşlüğe asla!

2. Kötü Yemekler Yap!

Kötü yemekler yap!Rüküşlük işe yaramadı mı? Daha sert yöntemler dene! Boğa burçlarının aşçılığı kadar gurmeliği de meşhurdur. Arkadaş hatırına çiğ tavuk yemeyen bir burç varsa o da Boğadır. Kötü yemek, bir Boğa için 7 ölümcül günahtan biridir. O yüzden her gün birbirinden berbat yemekler yap, ne bileyim makarnaya şeker at, pırasaya kakao koy… Bu kötü yemekleri daha kötü bir sunumla servis et, sofra adabını hiçe say, tatlı kaşığı ile balık bıçağının yerini değiştir. Bir Boğa bu rezalete uzun süre katlanamaz.

3. Tutumsuz Ol!

Tutumsuz ol!

Yine mi gol değil? O zaman 3 numarada süper eğlenceli bir yöntem var. Cebindeki son kuruşu kadar harcamaya var mısın? Boğa burçları ayağını yorganına göre uzatır. Öyle gereksiz fazla harcama yapmaz, yapana da katlanamaz. “Bas bas paraları kozmetiğe, giyim kuşama… bir daha mı geleceğiz dünyaya” felsefesini benimse. Gözlerinin içine bakarak paranı nasıl savurduğunu ona göster. Boğa erkeği, ufak çaplı bir inmenin ardından kendine gelecek ve seninle bir gelecek kurmaktan vazgeçecektir.

4. Sürekli Hareket Halinde Ol!

Sürekli hareket halinde ol!

Parayı pulu çula çaputa yatırmak da Boğa sevgilini delirtmeye yetmedi mi? O zaman onu yor hasretinle, sevginle yor… Şaka, şaka! Boğa erkeği böyle şeylere pabuç bırakmaz. Onu adrenalinle,enerjinle yor! Boğa, öyle sürekli hareket halinde olan, enerjisi yüksek insanlara ayak uyduramaz. Bu yüzden sürekli hareket et, onu da hareket etmeye zorla.Gezmelere doyama, onu da peşinde sürükle. Birlikte film izlerken bile oturma,ayakta sallan. Bunlar hiç hayra alamet olmayacak.

5. Yeni Şeyler Dene!

Yeni şeyler dene!

Hadi diyelim, bu Boğa erkeği atom karınca hallerine rağmen hala seninle. Alışılagelmişin dışına çıktığın, yenilikleri hayatının bir parçası haline getirdiğin an, Boğa erkeği senden buz gibi soğuyacaktır. Mesela hiç giymediğin tarzda pantolonlar giymeye başla. Onu daha önce hiç gitmediği yerlere götürmeye çalış. Saçını yeşile boya! Yolunu bile değiştirmeyi sevmeyen Boğa erkeğimiz, hayatına daha önce hiç denemediği şeylerden korkacak ve kendi güvenli alanına dönmek için fırsat kollayacaktır.

6. Huzursuzluk Yarat!

Huzursuzluk yarat!Boğalar, dünyaya bir tatlı huzur almaya gelmiş insanlar…Nefessiz yaşar, huzursuz yaşayamazlar. Bu nedenle, hiçbir öneri işe yaramadıysa bile bu yarayacak. Ortada bir problem yokken küçük krizler yaratarak işe başla. Mesela sipariş ettiğin kahvenin köpüğü istediğin kadar değil diye garsonla kavga et. Yolda yanlışlıkla sana çarpan birine dünyayı dar et. Her şeyden şikayet et, her şeye söylen, trip at, bir baş belası ol! Ben yazarken daraldım,bir Boğa erkeğinin buna dayanmasına imkan yok!

7. Güvenilmez Ol!

Güvenilmez ol!

Boğa inadı tuttu, her gün başka belaya rağmen hala çileden çıkmadı mı? O zaman onu can evinden vurma zamanı geldi! Bir Boğa, insanlara olan güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih eder. Bu yüzden onun güvenini sarsacak şeyler yap. Mesela telefonunu kurcalamasına izin verme. Whatsapp mesajlarını sil. Kiminle konuşuyorsun diye sorarsa “arkadaşımla” diyerek kaçamak cevaplar ver. Bu tavırlarınla onun güvenini zedele! Bu noktada Boğa erkeği, kesinlikle çileden çıkacaktır! Mission Completed 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.