Boğa Burcu Erkeğine Neden Aşık Olmamalısın?

Sevgisine, sadakatine diyecek yok! Ama sevgi karın doyurur mu? Yeşilçam’dan öğrendiğimiz kadarıyla maalesef açlık ağır basar, aşk alır başını gider! Malum her şeyin fazlasının olduğu gibi şefkatin de fazlası zarar, boşa geçen bir ömür de insanlığa ziyan! Sen yine aşık ol da sözümüze kulak ver öyle ol!

Cebinde Akrep Vardır!

Gezmeye eğlenmeye düşkünsen işin zor! Lükse harcanan paraya kıymaz, bugün de dışarda yemek yiyelim dersin, eli kapıya varmaz! Evimizde sıcak yemeğimizi yiyelim der, parasını harcamaz! alışverişin kısıtlı, bütçen hep sınırlı olur! şöyle bol bol harcayalım, bugün de böyle olsun demez, canı paracıklarını ellere vermeye gönlü razı olmaz!

Fazla Sabit, Oldukça İnatçıdır!

İşte yerinden kalkmaz, üşenip adım atmaz bir erkek! Tartışmaya çekilmez, bildiğinden de şaşmaz! Sabitliğiyle çileden çıkarsın, öfkene davranıp cevap vermez, söylediklerine kulak asmaz. Hatalı olduğunu bilse bile kolay kabul etmez, pasif agresiftir sessizce direnir, sinir bozar! Ne iddiasını kanıksatmak için uğraşır ne seni dinleyip anlamaya çalışır! İnadı inat dediği olacak ama bunun için ter dökmeyecek!

Yenilikten Korkar, Risk Almaz!

Bu kadar da olmaz dedirtir! Yeni hiçbir şeye kolay adapte olamaz. Hayatınıza yeni bir soluk getireceğine emin olur, heyecanın dilinde harika bir fikirle gelirsin; çok sağlamcıdır, önümüzdeki beş yılın planı, şimdiye kadar olagelenin rahatlığı derken ömür geçer, Boğa sağlam kazığa bağladığı eşeğinin ipini dahi uzatmaz! Böyle de ömür geçer de nasıl geçer?

Kıskançlığı Abartabilir!

Boğa benim olan benimdir der, sahip olduklarını kısacık iplerle kendine bağlar, kırk düğüm atar, kimselere yar etmez! Bazen sevgisini fazla sahiplenip, etrafına dikenli teller çektiği, ellerden uzak olsun diye bileğine zincirlediği olur! Haliyle kıskançlığın dozu biraz fazla kaçmış, ortamdaki oksijen miktarı bir hayli azalmış olur! Ailenden kıskanır, arkadaşlarından kıskanır, işinden kıskanır, gün gelir senden kıskanır; yaşam alanın git gide daralır, çevren bir avuç kalır! Sen de zamanla havasız kalır, yüreğin daralır, boğulursun!

Ne Beşi Bir Yerdesini Bozar Ne Keyfini!

Ne parası neyse verip bir yardımcı tutar ne bir işin ucundan! Keyfine düşerse sülalesi gelse, her ucundan biri tutsa direnir kalkmaz! Rahatı pek kıymetlidir, zora gelmez ama zorlar! Velev ki evlendiniz, bir de çocuğunuz oldu, zamanla evin demirbaşı olan Boğa’nın üşengeç varlığı, evin işi yetmiyormuş gibi bir de çocuğun sorumluluğu biner tepene! Bir el atıp yükünü hafifleteyim demez!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.