Boğa Burcu Çocuğunuzun Odasını Nasıl Dekore Edersiniz?

Genel olarak sakin ve uysal karaktere sahip Boğa burcu çocuğu sanata yatkındır. Ani değişikliklerden çabuk etkilenebilen Boğa çocuğunun içe dönük bir kişiliği vardır. Bu özelliklerini yaşam alanlarında da hissetmek isteyecektir. Bu nedenle Boğa burcu çocuğunuzun odasını dekore ederken öncelik vermenizin iyi olacağını düşündüğümüz bazı şeylere dikkat çekmek istedik.

Boya Kalemleriyle Dolu Faaliyet Köşesi

Her çocuğun resim yapmaya veya enstrüman çalmaya ilgisi olabilir. Boğa burcu çocuğunun ise sanatsal yeteneğinin olduğunu ve bu yeteneğinin geliştirilmesi için yönlendirilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Sanata yatkın Boğa burcu çocuğunuzun odasında sanatsal faaliyet köşesine yer vermenizi öneririz. Bu köşede çeşitli boyalar ve resim kağıtları bulundurursanız çocuğunuz resim yaparak bu yeteneğini geliştirebilir. Aynı zamanda içe dönük bir karakteri olan Boğa burcu çocuğunuzun iç dünyasını resme aktarması ona iyi gelecektir. Burada çocuğunuzla çeşitli faaliyetler de düzenleyebilir, birlikte resim yapabilir ya da enstrüman çalabilirsiniz.

Doğa Manzaralı Bir Duvar

Boğa burcu genel olarak doğaya aşıktır. Doğada vakit geçirmeyi çok sever ve doğadan ilham alır. Boğa burcu çocuğu da doğayı sever. Odasının bir duvarını doğa manzaralı duvar kâğıdı ile kaplarsanız çocuğunuz kendini daha mutlu ve sakin hissedebilir. Çocuk odalarının duvarlarına isteğe özel resim yapan sanatçılardan da bu konuda destek alabilirsiniz. Görüşeceğiniz sanatçı çocuğunuzla birlikte onun zevkine özel bir duvar çalışması yapabilir.

Dekoratif Objeler ve Oyuncaklar

Boğa burcu çocuğu da yetişkin Boğalar gibi kaliteyi sever ve zevk sahibidir. Doğayı seven Boğa burcu çocuğunuzun odasında doğal objelere ve ahşap malzemelere yer verebilirsiniz. Mesela duvarda doğa manzarası tablosu, masasında bir süs bitkisi, ahşap oyuncaklar ve odasının bir köşesinde bir akvaryumun olması Boğa çocuğu için cezbedici ve huzur verici olacaktır.

Mobilya ve Renk Tercihleri

Boğa burçları genel olarak keyfine düşkündür. Yetişkin Boğalar gibi Boğa çocukları da rahat etmeyi, konforu ve lüksü sever. Bu nedenle Boğa burcu çocuğunuzun yatacağı yatağın, çalışacağı masanın ve gardırobunun rahat, geniş ve konforlu olmasına öncelik verirseniz çocuğunuz kendini daha rahat ve huzurlu hissedebilir. Renk tercihlerinde ise doğayı seven Boğa çocuğunun odasında mavi, yeşil, sarı ve biraz da turuncu tonlarına yer verebilirsiniz. Örneğin odasının duvarını maviye boyayabilir, halısını yeşil renkte tercih edebilirsiniz. Bu renklerin Boğa çocuğunun odasında olması ona daha da sakinlik ve keyif verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.