Boğa Burçlarının Anlaşamadığı 3 Burç!

Zodyak’ın ikinci burcu olan Boğalar; sakin, huzurlu ve maddi güvencesi olan bir hayat yaşamak isterler. Sahiplenici, keyfine düşkün, durağan ve değişime kapalı olan Boğa burçlarının, ilişkiler konusunda özellikle Koç, İkizler ve Yay burçlarıyla anlaşmaları çok zordur. Koçların hareketli, cesur ve ben merkezli, İkizlerin değişime açık, hareketli ve çabuk sıkılan bir karaktere sahip olmaları, Yay burçlarının ise enerjik, maceraperest ve bağlılıktan kaçan özellikleri, Boğa burçlarını çileden çıkarabilir. Boğaların zor anlaştığı bu burçlarla ilişkilerine bir göz atalım.

Koçların Enerjisi Oturan Boğaları Yoruyor!

Koçlar; cesur, hareketli ve enerji doludur. Bu özelliklerini Zodyak’ın ilk burcu olmalarından alan Koçlar, yenilikleri seven bir karaktere sahiptirler. Koç burçları, sahip oldukları öncü enerjiyi dizginleyemez ve çabuk harekete geçerler. Aynı zamanda girişimci özellikleriyle iyi bir lider olabilirler. Boğaların Koçlarla pek ortak yönü yoktur. Onlar gerçek bir oturan boğadır. Hareketi sevmez, düzenlerinin bozulmasından hiç haz etmezler. Keyiflerine çok düşkündürler, bu nedenle işlerini sürekli erteleyebilirler. Her zaman temkinlidirler, risk akmayı sevmezler ve bu yüzden bir işe adım atarken uzun uzun düşünür, yavaş hareket ederler. Boğalarla Koçların ters düştükleri diğer bir nokta ise Boğaların sahiplenici olmasıdır. Koçlar ise özgürlüğüne düşkündür ve Boğalara göre çok daha bencildir. Boğalar uzun süreli ilişki yaşamak ister ama Koçların aşk hayatları istikrarlı olmayabilir.

İkizlerin Değişkenliği Boğaları Çileden Çıkarıyor!

Boğalar; genel olarak sadık, sakin, doğayı ve düzenli hayatı seven, içe dönük, değişime kapalı insanlardır. Aynı zamanda biraz da tembeldirler. Bu noktalarda İkizler burcu ile pek anlaşamazlar. Zira İkizler değişime açık, enerji dolu, çeşitlilik arayan, bağlılıktan kaçan, çabuk sıkılan ve hatta hafiften güvenilmez olabilen kişilerdir. Boğa burçları ise her zaman güven ve istikrar ararlar. İnsan ilişkilerinde de risk almayı hiç sevmezler. Genç ruhlu ve hareketli yapılarıyla İkizler burçları, sorumsuzca hareket edebilirler ve çok değişken bir doğaya sahiptir. Bu noktada bu ikili birbirini bir hayli zorlar. Boğaların, İkizlerle anlaşamadığı bir diğer nokta ise esnekliktir. Boğalar kendi bildiklerinde son derece inatçıdır, İkizler ise karşısındakinin da düşüncelerini anlamak ister, olaylara objektif bir gözle bakar ve fikir değiştirmekten korkmaz. Bu durum ise ilişkilerde sorun yaratacaktır.

Tutucu Boğalar, Geleneklerine Bağlı Olmayan Yaylarla Zıtlaşıyor!

Yay burçları da tıpkı Koçlar ve İkizler gibi uzun süreli ilişkiler kurmaktan hoşlanmazlar. Ateş elementinin değişime en açık burcu olan Yaylar, bireysel özgürlüğü ve kendini ifade etmeyi önemserler. Temkinli, istikrarlı ve sebatkar Boğalar; enerjik, göçebe, maceraperest ve fazla risk alan Yay burçlarıyla anlaşamazlar. Yay burçları, farklı kültürleri tanımak ister, yeni fikirlere, düşünce sistemlerine son derece açık ve farklı insanlara karşı hoşgörülüdür. Hayatı bir deneyim olarak algılar ve ona tecrübe kazandıracağını düşündüğü her maceraya gözü kapalı atlar. Hayliyle Yay burçlarının geleneklerine bağlı olduklarını pek söyleyemeyiz. Boğa burçları ise içe son derece gelenekseldir, alışkanlıklarını değiştirmekten hiç hoşlanmazlar. Birbirine bu kadar zıt iki burcun anlaşması bir hayli zor olur.

Kısacası değişimden hoşlanmayan, hareketi sevmeyen ve asla risk almak istemeyen Boğalar; özgürlüğüne düşkün, enerjik ve değişime açık Koç, İkizler ve Yay burçlarıyla anlaşamazlar ya da çok zor anlaşırlar.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.