Burçların Regl Döneminde En Çok Sinirini Bozan Şey Ne?

Kendimizi en kilolu, en çirkin hissettiğimiz dönem kesinlikle PMS! Bu dönem bizim için o kadar zor geçiyor ki, Avrupa’da bazı ülkelerde regl dönemindeki kadınlar resmi izinli sayılıyor! Bunalımlara giriyor, ölüm diyetlerine başlıyor ama bir o kadar da saniyesinde vazgeçip kendimizi tatlılara boğuyoruz! Peki burcuna göre bu dönemdeyken en sinirini bozan şeyin ne olduğunu merak ediyor musun? O halde hemen okumaya başlamalısın!

Koç

Başkalarına çok klişe gelebilir, ama Transilvanya’da doğmamış ve Drakula’nın gayri meşru kızı değilsen, bu kanı sevmen imkansız! Senin düşüncene göre kan vücudunun içinde kalması gereken bir şey. Dışarı çıktığını gördüğün zaman bunu bir sorun olarak algılıyorsun! Vücudun her ay kendiliğinden bir miktar yağ atsa çok daha iyi olurdu! Ama ne yapalım, yapacak bir şey yok!

Boğa

Şu devasa şişme balonlar var ya hani, heh işte regl döneminde tam da onlar gibi hissediyorsun kendini! Sürekli aynanın karşısında kendini, tombiş olmadığına ikna etmeye çalışıyorsun ama popon kocaman görünüyor! Aslında sen öyle zannediyorsun, ama o dönemde bunu kabul etmen neredeyse imkansız. Sırf bu yüzden sürekli olarak diyete başlamaya karar veriyorsun, ancak bu dönem geçtikten sonra bu düşüncen de kayboluyor!

İkizler

Yarım kilo baklava, iki paket çikolata, üç tane de dondurma yedin ama hala doymadın! Hala canın bir şeyler yemek istiyor, ama bir türlü karar veremiyorsun! Üstelik bu yediklerin hala midende, daha sindiremedin bile! Bu açlık resmen canına tak etti, her ay aynı şeyi yaşıyor ve bu duygudan bir türlü kurtulamıyorsun. Şu haldeyken seni bir pastaneye bıraksalar içeride ne var ne yok hepsini süpürürsün!

Yengeç

Hiçbir şey adet döneminde ağrıyan göğüslerin kadar sana acı vermiyor! En dolu dizgin yaşadığın aşk acıları bile! Sanki göğüslerine patlayıcı yerleştirip onları patlatmışlar gibi bir ağrı… Şu an düşüncesi bile canının acımasına yetti desek yeridir! Sırf bu ağrılar yüzünden o dönemde işe ya da okula gidesin gelmiyor, hatta evden çıkmak bile istemiyorsun. Bu günlerde kesinlikle izin hakkın olmalı diye düşünüyorsun, değil mi?

Aslan

Bu dönemdeyken sevmediğin tek şey sürprizler! Tabii ki tatlı sürprizlerden bahsetmiyoruz, hani şu hiç beklemediğin anda yürürken ya da ayağa kalktığın sırada kanamanın artması var ya, işte o! Keşke o sırada yer yarılsa da oraya girsen ve bir daha hiç çıkmasan! Evet, gözlerin üzerinde olmasını seviyorsun, dikkat çekici olmak dünyanın en güzel duygularından biri, ama o an kendini o kadar çirkin hissediyorsun ki sanki sen, sen değilsin!

Başak

Senin gibi titiz birinin bu dönemde en çok sinirini bozan şey ne olabilir? Tabii ki kıyafetlerinin lekelenmesi! Gününün neredeyse her anını tuvalette geçiriyorsun, sürekli olarak ped değiştiriyorsun ama nasıl oluyorsa neredeyse her ay bu sorunu yaşıyorsun! Kimi zaman yatağın, kimi zaman kıyafetlerin kimi zaman da banyo havluların ile bu yüzden savaşıyorsun! Galiba yakında kendine bebek bezi bağlayıp öyle gezeceksin! Şşşt sakin ol, yapma 🙂

Terazi

Sen o kadar süslen, püslen, parfümler sık, saçlarını yap, harika bir gece için dışarı çık ve ilk tuvalete gittiğinde regl olduğunu fark et! Olacak iş mi şimdi bu? Üstelik yanında ne ped ne de tampon var! Etrafındaki kızlardan bulamadığın zaman tuvalet kağıdı kurtarıcın oluyor, ama sadece anlık. Sonrasında açık market, eczane arıyor, bulana kadar akşamın rezil oluyor! Sen en iyisi mi çantanda sürekli olarak bir kurtarıcı taşı!

Akrep

Hepimiz tuvalete çıkıyoruz, ancak bu dönemde sanki vücudun coşuyor, sana bir şeyler anlatmaya çalışıyor! Üstelik o kadar çok yemek de yemedin, nereden geliyor bu? Merak etme sadece metabolizman bu dönemde daha çok çalışıyor, endişe etmene gerektirecek bir durum yok. Regl döneminde sürekli olarak tuvalette olmandan çok sıkılmış olabilirsin, ama aslında bu bir sağlık göstergesi!

Yay

Ah şu kramplar yok mu! Aylardır beklediğin seyahate çıktın ve kıvranmaktan otel odasından adımını atamıyorsun! Üstelik o kadar ağrı kesici içtin ki yakında zehirleneceksin. Sanki biri koca bir bowling topunu karnının üzerine bıraktı ve gitti! Ağrı kesici içmeyi en dayanılmaz noktalara kadar tercih etmemeye çalış, onun yerine minnoş ayaklarına çorap giy, karnına sıcak bir havlu ya da su torbası koy. Emin ol hareket etmeye başlayabileceksin!

Oğlak

Konuşmak ve esnemek ne kadar doğal bir şeyse, hapşırmak ve kahkaha atmak da en az onlar kadar doğal! Evet, bu dönemde sana pek tatlı hissettirmeyip ani hareketlenmelere sebep olabilir, ama boş versene! Hissiyat olarak ne kadar rahatlattığını düşün ve gülmekten kendini alıkoyma. Gülen bir kadın kadar güzel başka hiçbir şey olamaz, unutma!

Kova

Reglin ilk günü çok sancılı olmadan bir şekilde geçiyor, ama o ikinci gün… En çok kanama, en çok şişkinlik, en çok tuvalette geçirilen, en çok yemek yenilen gün! Böyle bir gün nasıl sevilebilir ki diyorsun değil mi? O halde ikinci günü olabildiğince kendine ayır. Mesela evde televizyonun karşısında en çok izlemek istediğin filmi aç, yanında da favori çikolatan!

Balık

Sen zaten yeteri kadar duygusal, naif, kırılgan birisin, bir de üzerine bu dönemin hassaslığı geldi mi, eyvahlar olsun! İyice ağlak, salya sümük birine dönüyorsun ve kendin bile bu halinden nefret ediyorsun! Etme 🙂 Nasıl olsa biliyorsun, bu günler geçici, en fazla bir hafta sonra özüne geri döneceksin! Sen yine tak kulaklığını, dinle favori parçalarını, hayal kurmaya devam et!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.