Bir Köşede Takıntılı Başaklar, Diğer Köşede Aykırı Kovalar!

Görünürde mükemmel uyum, işin aslı biri kasap biri koyun! Akıllı insanlar dedik, rasyonel düşünür, mantıklı karar alır, bir yastıkta ömür boyu yol alır. Öyle mi oldu? Tabii ki hayır. Ne aşkın ömrü ne de doğanın kanunu.  Bunların hepsi astrolojinin bir oyunu. Gerçi kimsenin alnında yazmıyor ki yükseleni, burcu; ilk gördüğün anda arkana bakmadan koşasın, geleceğinin ağlarını sorunlar üstüne kurmaktan kaçasın.

Ringin bir köşesinde takıntılı, zor beğenen, huzursuzluk deyince akla ilk gelen Başaklar, diğer köşede ise kendisinden başka doğru bilmeyen, muhalif, tuhaf ve bir o kadar da inat Kovalar! Biri görünen köyün bile klavuzunu arar, diğeri öküz altında buzağı arar. Ortak noktadan bahsetmek ne hacet, aynı yolda yürümeyi başarabilmelerine bile hayret!

Bambaşka dünyaların insanları olan bu varlıkların biri yaşamın pragmatizminde, diğeri ise geleceği kurtarma derdinde. Ütopik kova büyük resmin etrafına çerçeve bakar, detaycı başak koca ormanda tek bir ağacın dalına konar! Kendini kanıtlamak için dağları delen, doğru bildiğini her daim söyleyen muhalif Kovalar ve her şeyi eleştirecek bir sebep bulan Başaklar, tüm bunlara rağmen ortak bir payda arar.

“Hep mi negatif, hiç mi çıkar yol yok” dediğinizi duyar gibiyiz. İki burcunda ilişkiden pek fazla bir duygusal beklentisi olmaması, skor tabelasına yazılacak artı sayılardan. Velakin yükseleniniz Balık olmadığını umuyoruz! Yoksa topu maç başlamadan tribünlere atarak bulunduğunuz sahayı terk etmeniz hayatta kendiniz için yapacağınız en büyük iyiliklerden olabilir. Diğer yandan bu iki burcun da aptal insana tahammülü yok, kendisinden daha akıllı gördüğü insanlara hayranlığı çok. Bulabilirlerse tabii. Varsa yani öyle bir ihtimal. Yine de belki şans vermeye değer, zıt kutuplar her  daim birbirini çeker.

Sen de partnerinle ya da hoşlandığın kişiyle aşk uyumuna bakmak istersen, Moyra’yı hemen ücretsiz olarak indirebilir, merak ettiğin her şeyi anında öğrenebilirsin. Unutma, Moyra bilir.

Bir Yorum Bırakın
  1. Gayet iyi anlaşirlar , birbirilerini tamamliyolar çünkü , başak ve kova ruh ikizidirler , hayata bakiş açilari ayni kova başağin zekasina ve farkli olmasina hayrandir , başakta onun yenilikçilğine fikirlerine ve ozgüvenine hayrandir
    Her ikiside birbirirlerini eylenceli bulurlar , birbirilerine sadiktir

    • Tamamen katılıyorum. Laubalilik yapmayı sevmeyiz, duygularımızı laflarla değil hareketlerle gösteririz. Kovaların eğlencesi bizim sıkıcı hayatımıza renk katar. Bizim ise entelektüel olmamız onların saatlerce bizi dinlemesine neden olur. Başak Kova erkeğine güvenmekte sıkıntı çeker, ama Kova etkeği değer verdi mi o güveni zor da olsa kazanır. (Zaten kova zorluk sever) Kova erkeği ise başak kadının takıntılı ve detaycı olmasını anlayamaz. Ama bir birlerini çok severlerse bu sıkıntıları alttan almaya ve bir birine alışmaya, oldukları gibi kabul etmeye başlarlar. Kova+Başak=kalpkalpkalp

  2. Aşk değil ama dostlukta çok iyiyiz bence 😍 Birbirimizi tamamliyoruz. Ve en önemlisi eleştirebiliyoruz.

  3. Ben başak burcuyum sevgilim kova. Tam olarak burcumuzun insanıyız. Onu kısıtlardım sonradan kendime ve ona güvenmeyi öğrendim. O bazı durumlarda kayıtsız kalırdı daha özenli ve duyarlı olmayı öğrendi. Karşılaştığımız sorunları halletmeye çalışıyoruz. 5. yılımıza girmemize az kaldı. Onu çok seviyorum <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir