Bir Korku Filminde Başına Neler Geleceğini Açıklıyoruz!

Şimdi kendini hiçliğin ortasında bir adada, bir zamanlar kimin yaşadığı bilinmeyen ama sanki hala oradalarmış hissi veren bir evde ya da nasıl bir yaratık olduğunu bilmediğin ama ölümcül bir şeyle karşı karşıya olduğunu düşün. Evet bir korku filminin içindesin ne yazık ki! Peki sence ruhların cirit attığı o evden ya da o tuhaf yaratığın seni öldürmek için yaptığı soğukkanlı planlardan kaçmayı başarabilecek misin yoksa filmin ortasına bile gelmeden sana veda mı edeceğiz? İşte burcunun başına gelenler.

Koç

Evet, Zodyak aleminin en yerinde duramayan çocuğu. Arkadaşlarınla hafta sonu tatili için kiraladığınız o mükemmel, eski mi eski evdesin. Eğlencenin dibine vurmuşken birdenbire birtakım tuhaf sesler duydunuz ama bütün herkes orada, yani evde yabancı biri var. Ne mi yaparsın? Hemen sesin geldiği yöne doğru ilerleyip, neler döndüğünü anlamak istersin. Cesurluğunu ve kendine güvenini her ne kadar takdir etsek de bir parça daha dikkatli olmanı tercih ederdik. En azından seni filmin ortalarına kadar görebilirdik ama olmadı, yazık ettin kendine.

Boğa

Tam da dikkatli olmanın önemine vurgu yapmışken, merhaba sevgili Boğa. Sen temkinli olduğun kadar inatçısın da. İşte bu yüzden büyük ihtimalle grubun bir parçası gibi davranmayacak, arkadaşlarını belli konularda uyarmak isteyeceksin. “Perili eve girmeyin, aman efendim sakın o kapıyı açmayın” diyeceksin. Peki aksiyon meraklısı arkadaşların seni dinleyecek mi? Ne yazık ki hayır. Sen de ne yapacağını herkesten daha iyi bildiğini düşündüğün için, kendi yoluna gideceksin ve bize veda edeceksin. Koç’a bizden selam söyle lütfen!

İkizler

Hepimiz seni çok seviyoruz İkizler insanı! O bir gruptan başka birine uçan kelebeksi hallerin, o tatlı sohbetin yok mu? Bunlar seni normal hayatta ortamların vazgeçilmezlerinden yaparken, arkadaş canlısı hallerinin sınır tanımayıp o ne idüğü belirsiz yaratığa kadar uzanacağı düşüncesi bizi tir tir titretmeye sebep oluyor. Hadi kendini tuttun yapmadın öyle bir şey diyelim, bu sefer de çabuk sıkılan ve ilgisi hemen dağılan biri olduğun için tehlikenin geldiğini fark edemeyeceğin ve bizi boynu bükük bırakıp gideceğinin düşüncesi uykularımızı kaçırmaya yetiyor da artıyor bile.

Yengeç

Tatlı mı tatlı Yengeç insanına geldik. Öncelikle bu sevgi dolu, minnoş hallerin ne kadar bizi kendine hayran bıraksa da bir korku filminde o azılı katil ne yazık ki bunlardan etkilenip “ay sana kıyamam” demeyecek.  Şefkat ve hassaslık seni tarif eden kelimelerken bizim sana önerimiz, sen sen ol, gruptan bir an olsun ayrılmayı, biraz hava almayı falan bile sakın düşünme. Diğer türlü seni aramızda görmemek bizi çok üzer, şimdiden uyaralım da.

Aslan

Evet, grubunuzun kurtarıcısı geldi, herkes rahat bir nefes alabilir artık. Aslanlar sadece gösterişçi ve otoriter değildir aynı zamanda o yaratığın üstesinden gelecek planlar yapacak kadar yaratıcı ve zekidir de. Evet o yaratığı öldüren kişi büyük ihtimalle sen olacaksın Aslan insanı. Ama bizi düşündüren şey neredeyse bütün arkadaşlarını öldüren o yaratığı dize getirme tutkunun egonun sınırlarını aşıp başına olmadık belalar açabilme ihtimalin. Kendine dikkat et olur mu? Sana inanıyoruz.

Başak

Başak insanının kendini bir korku filminin içinde bulabilecek kadar mantıksız hareketler yapmış olmasına biz de inanamıyoruz. Çünkü sen asla terk edilmiş, ıssız bir yola girip de kaybolmazsın, eskiden mezarlık olan bir yere inşa edilmiş o evi satın alacak kadar maceracı biri de değilsin. Cidden senin ne işin var bu filmde? Ha bulduk, sen o küçük ayrıntıyı bile kaydeden, rastgele görünen olaylar arasında bağlantı kuran ve filmin başrolünün en yakın arkadaşısın değil mi?

Terazi

Olayın nasıl olduğunu anlatmadan önce kendisinin o sevimli hallerini çok özleyeceğimizi belirtmek isteriz. Sevgili Terazi sana ne oldu biliyor musun? Güzelliğinin, sevgi dolu hallerinin kurbanı oldun. Yönetmen katilin zalimliğini, ne kadar psikopat biri olduğunu seyircinin kafasına kazımak için seni, grubun en sevilen, en tatlı üyesinin korkunç ölümünü suratımıza tokat gibi çarparak göstermeye karar verdi. Kader utansın ne diyelim.

Akrep

Eğer bu korku filminden biri sağ çıkacaksa o kesinlikle sen olurdun Akrep. Sen sadece sadık ve tutkulu değilsin aynı zamanda obsesif olabilecek kadar takıntılı ve inanılmaz derecede inatçısın da. Azılı katil de kimmiş, sen onu geldiği yere yani cehennemin en dibine yollarsın da kılın kıpırdamaz be. Sen var ya sen kanınla, canınla, dişinle tırnağınla savaşırsın da gene ölmezsin Akrep.

Yay

Merhaba sevgili Yay. Sen büyük ihtimalle korku filmlerindeki tehlikenin gerçek olmadığına inanan, grupla dalga geçen arkadaşımız olmalısın. Seni tanımak o kadar güzeldi ki. Ne yaptın biliyor musun? Saklanmak ya da kapıyı sıkı sıkı kitlemek yerine bira almaya mutfağa indin, sevgilinle en olmadık yerde öpüşüp koklaştın. Ee zaten sarhoşsun bir de öpücüklerle kendinden geçmişsin, ne yapsın katil “çok tatlısın ya” mı desin. Maalesef aramızdan erken ayrıldın ama hayatı doya doya yaşadın.

Oğlak

Oğlak insanı olarak zeki ve sorumluluk sahibi birisin ona lafımız yok ama grubun en sevileni olmadığını düşünüyoruz, lütfen kusura bakma. Çünkü herkesin birbirine sıkı sıkı sarılması gereken bu ortamda sen duygularını dışa vurmuyorsun ve belli etmeyerek, kendi kendini biraz dışlıyorsun sanki. Ee bir de bunun üstüne fazla hırslı oluşun, bir şeyleri kendi başına halletme isteğin seni de aramızdan erken ayrılanlar kervanına katıyor ne yazık ki.

Kova

Ah bizim hümanist Kovamız. Keşke bu kadar yardımsever olmasaydın da sana otostop çeken o katili arabana alıp arkadaşlarının parti yaptığı eve getirmeseydin. Her şey bir yerde senin yüzünden başlamış baksana. İnsancıl eğimlere sahip olman gerçekten bizim için çok değerli ama sen de öldün gittin be Kova, katilin sana teşekkür edecek hali yoktu ya.

Balık

Kimse beklemez belki, “o her sese çığlık atıp durur” der, ama ne oldu hepsi gitti sen kaldın. Çünkü filmin sonuna kadar fark etmediğimiz o sessiz, zamanını kollayan dahi senmişsin. Ne sakinliğini terk edip kendini oraya buraya attın ne de “herkes olduğu yerde kalsın, ben icabına bakarım” dedin. Diğerlerinin göremediği kaçma, saklanma yollarını fark ettin ve filmin sonuna kadar sessizce bekledin. Helal olsun be sana!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.