Bir İpte İki Cambaz Oynamaz! Aslan ile Akrep Aşkı Gerilim Hattından Kurtulmaz!

Her ilişki ideal olsaydı ne boşanma kalırdı dünyada ne de gürültüsü bol kavga! İdeal ne demek diyenleriniz varsa, Zodyak camiasında öyle bir şey yok! İlişkide taraflar toleransı ne kadar bol tutarsa, bağ o kadar kuvvetlenir, gönüller samanlığın seyranında eğlenir. Ama gelin görün ki iki cambazın ip sanıp oynadığı bu gerilim hattında işler biraz değişir. Zodyak’ın iki gücü bir araya gelirse, kıyamet mi kopar, şimşekler mi çakar yoksa aşklarının yarattığı güç kâinata ışık mı saçar orası meçhul. Ama bu ikili bir araya gelirse muhakkak kulaklar çınlar, yer titrer, gök gürler!

Aslan, ışık saçmak için gelmiştir dünyaya, her açıdan görünmek, her kulağa seslenmek, her alkışı kendi için toplamak ister. Bunun için de sahneden inmez, tenhayı tercih etmez, kalabalık içinden çekilip yalnızlığına yerleşmez. Akrep ise yer altlarının, dehlizlerin, karanlıkların hakimidir. Bırakın spot ışıkları, sahneleri, gündüzleri dahi sevmez. Geceleri yaşar, karda yürür izini belli etmez, çıt çıkarmadan konuşur, fark ettirmeden yol almaya çalışır. Akrep ile Aslan’ın yaşamda yürüyüş yolları tümüyle farklıdır. Akrep gizlenecek kuytu köşe arar, aslan ben buradayım diye diline düdük, sesine megafon takar! Biri yer üstünü himaye etmek, krallığının en görkemli tahtına oturmak ister! Diğeri yer altının yönetimini ele almak, görünmediği vakitlerde yer yüzünde olup biteni şekillendirmek ister. İkisinin de yönetim alanı aynıdır ancak yöntemleri çok farklıdır.

İki ayrı dünyanın insanı olan Akrep ve Aslan diken üstünde yaşar, kalkanlarını bir an olsun indirmeden bitmek bilmeyen güç savaşlarından fırsat bulunca sevişirler! Toplumsal alanda kimsenin sesi çıkmaz, yenlerin içi kırık kolla dolar! Akrep ilişkilerindeki çatırtıyı ele vermez, zaaflarını açık etmez! Aslan kendine duyulan saygıyı zedelemek istemez, yaşam sorunlarını, zayıflıklarını insanlara göstermez. Akrep ve Aslan Zodyak’ın en büyük iki gücüdür. İkisi de güvenilir ve hırslıdır. Aslan caka satar, tercihlerini tek başına yaptığını sanır! Kraliçe tahtına oturup yönetimin kendi kontrolünde olduğuna inanır. Ama Akrep çoktan Aslan uyurken karlarda yürümüş, yer altlarından eşeleyip Aslan’ın seçimlerini belirlemiş, planlarını yapmıştır. Aslan Akrep’in kararlarını yaşar, böylece Akrep sessiz hazzına bir de aşk katar!

Geldik aşkın en büyük tutkusu, olmazsa olmazı ten uyumuna, geceleri sıkça başvurulan egzersizdeki haz oranına! Aslan ben kraliçeyim deyip kurulur yatağa, Akrep ben bu işin kitabını yazdım deyip söndürür ışıkları! İkili güç savaşını kapı dışına fırlatıp kendilerini birbirlerinin deneyimli kollarına bırakırlarsa hazzın kapıları sonuna dek açılır. Akrep Aslan’ın hayallerinin almayacağı evrenlere davetiye çıkarır, Aslan varlığıyla gecenin karanlığını alev alev aydınlatır. Böyle bir güç birleşiminden kahramanlık destanı yazılır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.