Bir Buçuk İskender Yanına Diyet Kola Sipariş Eden Burçlar!

Hayatları boyunca diyet yapmak zorunda kalan insanlar var bilirsin. Belki sen de onlardan birisin! İri kemikli de olabilirsin, metabolizmanı da bahane edebilirsin. Her pazartesi yeni bir programa başlar, çarşambayı zor görürsün. Bir gün baklavaları gömer, diğer gün detoks suyunu içersin. Bir porsiyon iskender yetmez, yanında bir de lahmacun ister, üstüne diyet kola sipariş edersin. Tüm bunların burcunla bağlantısı olduğunu düşünür müsün?

Boğalar

Tamam yine bir klişe: Boğalar boğazına düşkündür. Ama önce dur bir dinle! Venüs’ün yönetici konumunda olduğu Boğa burcu, tam bir keyif insanıdır. Zevkleri, yediği, içtiği onun için ayrı bir önem taşır. E gezegenin doğası böyle, yapacak bir şey yok. Etkisi altındasın, savaşa hiç gerek yok. Otur paşa paşa, uzat ayaklarını hayatını yaşa. Desek de inanma! Biliyoruz spor salonlarında nasıl tepindiğini, efor sarf ettiğini. Gecenin ikisinde buz dolabının karşısına geçip sonra vicdan azabından nasıl çektiğini. Halbuki o kadar da iradeli birisin. Fakat söz konusu yemek olunca beş dakikada yelkenleri indirirsin. Gündüz maydanoz suyu içer, akşamları makarnanın yanında bir buçuk ekmek yersin!

Teraziler

Venüs’ün etkisinde olan bir diğer burç! Estetik düşkünü, çekici, şık ve zarif Terazi. Fakat gel gelelim, formunu korumak Terazi burcu için de pek kolay olmuyor. Bazen dolaptaki dondurmayı yememek için can çekişiyor, bazen akşama kadar spor salonundan çıkmıyor. Şişkinliği varsa photoshop’a yükleniyor, Instagram’da 0 beden gibi görünüyor. Hatalarını gizlemeyi gayet iyi biliyor, bir restorana gittiği zaman 2 saatini sipariş verirken harcıyor. Izgara tavuklu, yağsız salata mı yoksa bir buçuk porsiyon iskender mi? Yok yok sen en iyisi iki porsiyon köfte çek masaya ama yanında patates kızarması yerine brokoli olsun! E kola da diyet kola tabii, formuna dikkat etmek zorunda sonuçta!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.