Bir Bakışta Karşındakinin Yengeç Burcu Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Su grubunun geleneksel burçları olan Yengeçlerin davranışlarında hep bir anaçlık sezilir. Ailelerinden çok sık bahsederler. Yumuşak, sevgi dolu ve şefkatli konuşurlar. Naif ve duygusal kişiliklerini, olaylara gösterdikleri tepkilerle belli ederler. Stillerine değinecek olursak giyim tarzlarının klasik ve renkli olduğu görülür. Dekoltesi az ve geniş modelleri tercih ederler. Bunların dışında öne çıkan bazı özellikleri var ki bir bakışta, “Bu kesin bir Yengeç burcu.” dersiniz.

Alıngan Tepkiler Verir

Hassas karakterli Yengeçler, alaycı ve kaba tavırlara bozulduklarını yüz ifadeleriyle belli eder. Eleştirilmekten pek haz etmezler. Karşı tarafa sert bir yanıt verip kavga çıkarmazlar belki ama çabuk savunmaya geçerler. Objektif kalmayı beceremez,  taraflı konuşurlar. Hele ki sevdiklerine yönelik hoşlarına gitmeyen bir söz söylenmişse alınganlık katsayıları artar. Böyle anlarda bazen surat asar bazense ağlamaklı bakarlar. Her şakayı kaldırdıkları söylenemez. Kusurlarına ilişkin bir espri yapılmışsa çok bozulurlar. Böylesine alıngan ve duygusal tepkiler veren birini görürseniz büyük ihtimal bir Yengeç burcuna denk gelmişsinizdir.

Çiçekli Desenli Elbiseler Giyer

Yengeç burçlarının geleneksel bir giyim zevki vardır. Sıra dışı, yenilikçi parçalar göremezsiniz üzerlerinde. Uçuk kaçık kombinler onlara göre değildir. Anaç bir kişilikleri vardır ve bu özellik giysilerine de yansır. Çiçekli, renkli elbiseleri çok severler. onlarınki rahat giysilerle işlerine koyulan bir annenin kombini gibidir. Uzun ve geniş stil elbiseler/etekler favorileridir. Koyu ve sade tonları pek tercih etmezler. Kadınlarının stilinde bir feminenlik vardır ama bu vamp nitelikte değildir. Dekolte ve transparanlarda rahat edemezler. Bu bilgiler ışığında yukarıdaki stilde birini görürseniz Yengeç burcu olduğunu bir bakışta anlarsınız.

Sözü Hep Ailesine Getirir

Gezegenlerinin verdiği etkiden ötürü aileleriyle çok güçlü bağları vardır Yengeçlerin. Onlar mutlu ve sağlıklı olduğu müddetçe kendileri de mutludurlar. Kalabalık ve cıvıl cıvıl bir aile olmayı severler. Bulundukları ortamda konuyu ne yapar eder ailelerine getirirler. Aslında bunu kasıtlı değil refleks olarak yaparlar. Anne ve babalarına duydukları güçlü sevgiyi vurgularlar. Varsa hastalıklarına değinir ve ebeveynlerinin bu konudaki sıkıntılarını dillendirirler. Kardeşlerinin, çocuklarının başarılarından söz ederler. Eğer ortamda ölüm ve kayıplarla ilgili bir mesele konuşuluyorsa kendi yakınlarının vefatından hüzünle bahsederler. Sonrasında gözleri yaşarırsa bakışlarında Yengeç burcunun hassasiyetini gözlemlersiniz.

Çok Eski Anılarından Bahseder

Mükemmel bir hafızası olan Yengeçler, geçmişin gölgesinde yaşar. Bu durum onlar için kolay değildir. Hafızalarının tozlu raflarında biriktirdikleri acılı hadiseleri anımsadıkça üzülürler. Güzel anıları ise çok özler ve geçmişe dönmeyi arzularlar. Karşılıklı sohbet ederken konuyu bir şekilde geçmişe bağlarlar. Birçok kimsenin anımsamakta zorlanacağı kadar eski olayları detaylarıyla hatırlarlar. Yüzler, isimler, adresler dün gibi akıllarındadır. İleri yaştakiler, gençlik günlerinden dem vurup zamane gençliğini eleştirirler. Hatta o sırada evdeyseler fotoğraf albümlerini önünüze getirip her karenin öyküsünü özetlerler. O dönemlerinden bir anıyı anlatırken gözleri uzaklara dalıp duygulanırlarsa Yengeç burcu olduklarından emin olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir