Bir Bakışta Karşındakinin Terazi Burcu Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Hava grubunun alımlı burçları olan Terazilerin öne çıkan özelliği kibarlığıdır. Nezaket kurallarına uymak onlar için insan ilişkilerinde öncelikli prensiptir. Kim olursa olsun diyalog kurdukları insanlarla saygılı ve seviyeli bir iletişim kurarlar. Ayrıca dış görünümlerine son derece önem verirler. Bir diğer nitelikleri de iç huzurlarına olan düşkünlükleridir. Kavga gürültüyü sevmez, tartışmalarda ara bulucu olurlar. Aşağıdaki tavırları gözlemlediğiniz insanların Terazi burcu olduğunu çabucak fark edersiniz.

Diksiyonu ve Tavırları Naziktir

Medeni karakteriyle öne çıkan Teraziler toplum içerisindeki davranışlarına çok dikkat eder. Oturuşları – kalkışları, konuşma tarzları, hitap şekilleri son derece kibardır. Kadınları zarif, erkekleri centilmendir. Sohbet sırasındaki vücut dillerini gözlemleyerek bile karşınızdakinin Terazi burcu olduğunu tahmin edersiniz. Herhangi bir konuda konuşurken lafınızı bölmezler. Sizi saygılı ve dikkatli bir şekilde dinler, ne dediğinizi anlamaya çalışırlar. Fiziklerinize, önerilerinize değer verirler. Sizinle aynı görüşte olmasalar bile sebebini uygun bir dille belirtirler. Hatta bazen kendi fikirlerinden vazgeçip sizin kararlarınıza uyabilirler.

Kıyafetlerinde Uyum Vardır

Teraziler detaylarda kaybolan insanlar olmasalar da dış görünümleri söz konusu olduğunda kombinleri titizce oluştururlar. Kıyafetlerinde renk uyumuna dikkat ederler. Dengeli bakış açıları giyim tarzlarına da yansır, ne çok koyu ne çok açık tonlarda giyinirler. Takıları, aksesuarları kombinleriyle örtüşür. Klasik bir elbise giyeceklerse kolye ve küpeleri de klasik modeldir. Zevkli ve modaya hakim bir stilleri vardır. Bulundukları ortamda özenli kıyafetleriyle kendilerini hemen belli ederler. Modaevinden çıkmışçasına stil ve zarif görünürler ama abartıdan uzak giyinmeye çalışırlar. Onları şık kıyafetleriyle şöyle bir süzdüğünüzde karşınızdakinin Terazi burcu olduğunu düşünürsünüz.

Tartışmalarda Taraf Tutmaz

Barışı, uzlaşıyı ve iç huzuru temsil eder Teraziler. Onların şiddetle, kavga gürültüyle işi olmaz. İşte size bir ipucu daha! Her daim yapıcı konuşan Terazi burçları, müzakerelerde ılımlı bir dil kullanır. Sorunları tatlı dilleriyle çözmeye gayret ederler. Karşı tarafta bir asabiyet sezmişlerse sakinleştirici cümlelerle olayı tatlıya bağlamaya çalışırlar. Tarafsızlık onlar için vazgeçilmezdir. Kendilerini bir hadisenin içinde bulmuşlarsa hakem rolüne soyunurlar. İki kişinin tartışmasında objektif davranır, bir tarafın avukatlığına soyunup diğer tarafı yermezler. Diplomasiye önem veren bu burçlar birilerinin gazına gelmez. Sükûnetlerini korur ve arabuluculuk için çabalarlar.

Rujunu Taşırmadan Sürer

Terazileri fark etmenizde bir diğer ipucu da makyaj yapma stilleridir. Zodyak’ın bakımlı burçlarından olan Teraziler, modanın yanı sıra makyaja da önem verir. Birçoğu blogger olacak çapta yeteneklidir bu konuda. Daha ergen yaşlardan itibaren kozmetik malzemeleri ilgilerini çeker, annelerinin ürünlerini gizli gizli sürerek büyürler. Zaman içinde makyajda ustalaşırlar. Güzel yüzlerini doğru kozmetik ürünleriyle daha bir güzelleştirirler. Mesela ruj sürmek dışardan basit görünse de incelikleri vardır. Başkaları ruju gelişigüzel ve dağınık sürerken Teraziler taşırmadan son derece muntazam uygulamayı başarır. Simetriyi bozmaksınız mükemmel gösterirler dudaklarını. Makyaj yaparken onları izlediğinizde “İşte bir Terazi burcu” dersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir