Bir Bakışta Karşındakinin Oğlak Burcu Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Zodyak’ın en ciddi burcu olan Oğlaklar soğuk karakteriyle öne çıkar. Herkesle kolay kolay kaynaşamaz, zamanla yakınlık gösterirler insanlara. Duygularını gizlemeyi çok iyi başarırlar ve kime karşı neler hissettikleri dışarıdan kolay anlaşılamaz. Giyim tarzlarına gelirsek stilleri sade ve dikkat çekmekten uzaktır. İş konuşmaktan hoşlanır, kariyer konusunda uzman gibi davranırlar. Maddi konulara sık sık vurgu yaparlar.

Bakışları Soğuk, Tavırları Ağırbaşlıdır

Karşınızdakinin Oğlak burcu olduğunu çabucak anlayacağınız en belirgin özellikleri bakışlarıdır. Soğuk ve pek bir ciddi yüz ifadeleri vardır. Sohbet sırasında neredeyse tebessüm bile etmezler. Herkesin gülmekten kırıldığı bir espriye zorlama bir şekilde gülebilirler. Bazen bakışlarından çekinebilir ve sinirli insanlar olduklarını düşünebilirsiniz. Asabi, çabuk parlayan yapıda olmasalar da ciddi duruşlarından taviz vermezler. Tavırları son derece ağırbaşlı ve ölçülüdür. Yeni tanıştıkları biriyseniz sözleriniz karşısında şüpheyle bakan tepkiler verebilirler. Samimi konularda sohbeti ilerletmeye uğraşsanız da gaza gelip size özellerini açmazlar. Resmiyeti asla elden bırakmamaya çalıştıklarına tanık olursanız bir Oğlak burcuna denk gelmişsiniz demektir.

“İş” Kelimesi Dilinden Düşmez

“Hayatın en önemli realitesi çalışmaktır.” mottosuyla iş odaklı bir düzen kurar Oğlaklar. İyi bir kariyer için zirveye tırnaklarını geçirirler. Günlük yaşam deneyimlerine iş dünyasının pratiklerini yedirirler. Sohbet sırasında “iş” kelimesi dillerinden düşmez. Çalıştıkları şirketin ortamından, projelerinden bahsederler. Nasıl bir ekip ve yöneticiliyle çalıştıklarını, ne gibi sonuçlar elde ettiklerini vurgularlar. Hangi müşterilerine ne gibi faydalar sağladıklarını gururla belirtirler. Pozisyonlarına nasıl terfi ettiklerini anlattıklarında, ne derece hırslı olduklarını yüz ifadelerinden ve yorumlarından fark edersiniz. Bazen izin günlerini bile işlerine ayırdıklarını, ek işler yapmayı sevdiklerini de belirtirlerse Oğlak burcu olduklarını anlamanız gecikmeyecektir.

Giyim Tarzı Sade ve Klasiktir

Oğlak burçlarının giyim tarzı belli bir stilin dışına pek çıkmaz. Modanın sadık birer takipçisi olmayıp, sadece zevkleriyle örtüşen parçaları gardıroplarına alırlar. Muhafazakar bakış açıları kombinlerine de yansır. Dekolte, transparan ve fazla dar giysileri sevmezler. Tarzları sade ve klasiktir. Gri, koyu kahve ve krem gibi dikkat çekmeyen renkleri tercih ederler. Gömlek, kumaş pantolon, ceket, diz altı etek favori parçalarıdır. Statü sahibi gibi görünmeye çalışırlar. Spor, vamp veya uçuk stil parçaları Oğlakların üzerinde göremezsiniz. Renk uyumunu ve estetik görünümünü önemsemezler. İş hayatlarının stilini günlük yaşamlarına yansıtırlar.

Sık Sık Sözü Paraya Getirir

Toprak grubunun bir mensubu olarak maddiyata büyük önem verirler. Ekonomik olarak sınırlı bir hayat yaşıyorlarsa kendilerini asla güvende hissetmezler. Karşılıklı diyaloglarda gayriihtiyari olarak sözü sık sık paraya getirirler. Ekonomik durumları iyi de olsa hayatın pahalılığından dem vururlar. Aldıkları herhangi bir üründen bahsederlerse hemen fiyatına değinirler. İş sohbeti yapıyorsanız maaşınızı öğrenmeye çalışırlar. Genel olarak çok para kazanmayı arzular, az harcamayı tercih ederler. Oğlaklardan olur da borç isterseniz biraz canları sıkılır. Garantici kişiliklerinin kaygısıyla geri ödemeyeceğinizden kuşkulanırlar. Tüm bu özellikleri bir arada görürseniz karşınızdakinin bir Oğlak burcu olduğunu kolayca sezersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir