Bir Bakışta Karşındakinin Kova Burcu Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Astroloji aleminin asi burcu Kovaların en karakteristik yönü bağımsız kişiliğidir. Fikirleri, tavırları, zevkleri hep sürünün dışında ve yenilikçidir. Yaratıcı fikirlerine hayran kalmamak mümkün değildir. Açık sözlülükleri su götürmez bir gerçek olan Kovalar, karşısında kim olursa olsun lafını esirgemez. Gerçekleri olduğu gibi dile getirmeleri çoğu kez birilerini irrite eder. Bu burçların bir diğer özelliği de mesafeli tavırlarıdır. Onlarla kolay kolay yakınlaşamazsınız, aranızda hep ince de olsa bir duvar olduğunu hissedersiniz. Size aşağıda listelediğimiz bazı tüyolarla bir bakışta karşınızdakinin Kova burcu olduğunu fark edebilirsiniz.

Diline Kilit Vurulmaz

Fikirlerini açıkça ifade eden Kovaların diline kilit vuramazsınız. Düşüncelerini kendilerine saklamazlar. İnatçı ve dediğim dedik kişilerdir. Tartışmalarda görüşlerinde diretirler ve tansiyon çoğu kez yükselir. Kendilerine laf yetiştirilmesine tahammül edemez, ağır sözlerle savunmaya geçerler. Hatalı bile olsalar bunu kabullenmek onlar için güçtür. Otoriteler karşısında asi ve muhalif duruşunu bozmayan Kova burçları hiyerarşiyi umursamaz. Kendilerinden üst pozisyonda duran çeşitli konularda hatalarını açıkça dile getiren birini görürseniz büyük ihtimal bir Kova burcuna denk gelmişsinizdir. Doğrular söz konusu olduğunda, susmak yerine gerçekleri dillendirmeyi tercih eder bu burçlar.

Karşısındakiyle Arasına Duvar Örer

Kovaların öne çıkan bir özelliği de soğuk ve mesafeli kişilikleridir. Onlara ne kadar sıcak davranırsanız davranın hep izin verdikleri ölçüde yakınlaşırsınız. İnsanlarla diyalog kurarken hep bir duvar örerler aralarına. Hareketlerinden, mimiklerinden bu soğukluğu sezersiniz. Ayrıca Kovalar, öngörülü ve çabuk kavrayan kişiler olup insanların karakterini kısa zamanda analiz ederler. Kafalarının uyuşmadığı insanlarla öyle uzun uzun muhabbetlere girmez, onları sarmayan bir ortamda uzun süre kalamazlar. Flörtleriyle de yakınlaşmaları zaman alır ve üzerlerine düşülmesinden hoşlanmazlar. Sürekli iç içe süren bir ilişki Kovalara göre değildir.

Bilimsel Sohbetleri Sever

Teknolojik bir zihni olan Kovaların yüzü daima geleceğe dönüktür. Fütüristtik bakış açılarıyla yaşamın her dalındaki bilimsel yenilikler onları heyecanlandırır. Dolayısıyla bilim-teknoloji sohbetlerinden keyif alırlar. Uzay çağında hızla yol aldığımız günümüzde, teknolojik gelişmeleri ilgiyle takip ederler. Elektronik otomobiller, insansı robotlar, uzay araçları, yapay zeka ürünleri gibi konularda hararetlice sohbet ederler. Bu nitelikte birini görürseniz Kova burcu olma olduklarını tahmin etmekte zorlanmazsınız. Sinemayla ilgili bir konu konuşuluyorsa onlar hemen sevdikleri bilim kurgu filmlerinden söz ederler. Ayrıca filmlerin teknolojik arka planına da değinirler.

Yaratıcı Öneriler Sunar

Parlak zihinleriyle göz kamaştıran Kova burçları, bu yönleriyle yaratıcı alanlarda başarılı olur. Fikir üretilen bir ortamda ilginç ve benzersiz öneriler sunarlar. Reklam dünyası için biçilmiş kaftandırlar. Hazırladıkları projelerin metinleri kreatif özellikleriyle parmak ısırtır. Metinlerde yaşama özgü kavramları metaforlarla ifade ederken müthiş işlere imza atarlar. Felsefe veya sosyoloji konularına ilişkin sohbetlerde alternatif bakış açıları geliştirir, akılcı argümanlarla görüşlerini desteklerler. Fikirleri bazen ütopik veya tuhaf gelir diğer insanlara. Onları sohbet boyunca dikkatlice dinledikten sonra Kova burcu olduklarını tahmin etmeniz gecikmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir