Bir Bakışta Karşındakinin Koç Burcu Olduğunu Nasıl Anlarsın?  

On iki burcun arasında en girişken burç olarak Koçları gösterebiliriz. Hiçbir meselenin gerisinde duramazlar. Hatta ilk parmak kaldıran, ilk lafı açan kendileri olmak isterler ortamlarda. Bu dışa dönüklükleri sayesinde bir bakışta hangi burç olduklarını anlamanız kolaydır. Stilleri spor ve maskülen kombinlerle kendini ele verir. Koçların kadınlarını bile feminen giysiler içinde göremezsiniz. Bunların dışında hoşlarına gitmeyen bir söz duyduklarında çabucak parlıyorlarsa Koç burcu olduklarını anlarsınız.

Her Konuya Atlarlar

Koç burçlarını tespit etmenizde en kolay ipucu, dinamik davranışlarıdır. Son derece proaktif davranışlar gösterirler. Herhangi bir hadisede kendilerini öne atar, olayın kontrolünü ele almak isterler. Odada iki kişinin yaptığı bir sohbete müdahil olur, meseleye balıklama atlarlar. Bu sebepten her şeye burunlarını sokmakla eleştirilirler bazen. Bu girişken yapılarının faydasını da görürler çoğu kez. Mesela onlarla bir iş mülakatı yaparsanız dinamik tavırlarından etkilenirsiniz. Baskın ve liderlik yetenekleriyle işleri canavar gibi üstleneceklerini düşünürsünüz. Bu anlamda coşkulu bir kişilik ve yüksek heves taşıdıklarını fark ederseniz, bir Koç burcu mensubuna denk gelmişsinizdir.

Spor ve Maskülen Giyinirler

Sıra dışı bir tarzı olmayan Koçların sade bir stili olduğunu söyleyebiliriz. Kendilerini rahat hissettirecek parçaları tercih ederler. Sportif ve maskülen kıyafetleri sık görürsünüz üzerlerinde. Ceket, sweatshirt, kot, geniş kazak, spor gömlek favori ürünleridir. Ayakkabıları topuksuz, bot ve spor modellerden oluşur. Yazları düztaban sandaletleri seçerler. Stiletto gibi modellerle yürüyemezler. Şişme montları severek giyerler. Klasik giysiler içerisinde rahat edemezler. Makyajları varla yok arasıdır, saçları kısa veya küttür. Kolye, küpe yerine saat takmayı yeterli görürler. Yukarıdaki parçalardan oluşan bir kombinle gördüğünüz kişilerin Koç burcu olma ihtimali yüksektir.

Korkusuzdurlar ve Çabuk Parlarlar

Yine baskın bir özelliğine geçiyoruz Koçların yani deli cesaretlerine. Kimseden çekinmeyen Koçlar korkusuzluğuyla nam salmıştır. Onların tavırlarından bu cesur yüreği sezersiniz. Bunun yanı sıra çabuk parlama eğilimi gösterirler. Hoşlarına gitmeyen bir söz karşısında bir anda seslerini yükseltebilirler. Koçlarla herhangi bir tartışmaya girmek istemiyorsanız kelimelerinizi dikkatli seçmelisiniz. Eleştiriye tahammül edemeyen karakterleriyle hemen savunmaya geçer ve üste çıkmaya çalışırlar. Tansiyon giderek yükselince öfkelenir ve seslerini daha çok çıkarırlar. Öte yandan öfkeleri çabuk soğur ve sonrasında gereğinden fazla tepki verdiklerini düşünürler.

Patavatsız Konuşurlar

Ateş grubu üyesi olmanın etkisiyle içi dışı birdir Koçların. Akıllarından geçen her düşünceyi kelimelere dökerler. Fazla açık sözlü davranış biçimleri patavatsızlığı da kapsar. Dillerinin kemiği olmadığı gibi yanlış seçilmiş bir sözün nelere sebep olabileceğini düşünemezler. Kırdıkları potlarla ortam buz keser bir anda. Yeni tanışmış bile olsanız karşılıklı sohbet ederken sizinle ilgili tespitlerini bir anda yüzünüze vurabilirler. Bu yorum bir kusrunuza ilişkinse rahatsızlık duyabilirsiniz. Aslında her zaman kasıtlı olarak böyle davrandıkları söylenemez. Onlarınki küçük bir çocuğun sözlerini tartamamasına benzer. Düşüncesiz bir patavatsızlıkları varsa hangi burç olduklarını çabucak hissedersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.