Bir Bakışta Karşındakinin Başak Burcu Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Başakları diğer burçlardan görsel olarak ayırt eden temel özelliği sadeliğidir. Kılık kıyafette göze batmayan, daha çok koyu tonları tercih ederler. Saç modelleri, makyajları gösterişten uzaktır. Tepeden tırnağa temiz ve muntazam görünürler. Pek fazla gülmemekle birlikte, davranışları oturaklı ve mütevazıdır. Çok iyi bir gözlemcidirler, çevrelerinde ne varsa en ince ayrıntısına kadar incelerler. Onların dikkatinden hiçbir şey kaçmaz. Çalışkan kişiler olup, işlerinden bahsetmeden duramazlar.

Gerçekçi ve Eleştirel Konuşur 

Duyguları anlamaktaki yetersizliğinden olsa gerek pek bir açık sözlüdür Başaklar. Karşı tarafa ayıp olur diye düşünmeksizin buldukları kusurları çatır çatır dile getirirler. Olumsuz yorumlarını kendilerine saklamayı düşünmezler. Dırdırcı oldukları için yakın çevrelerini yorarlar. Başaklarla karşılıklı sohbet ettiğinizde sizinle ilgili tespitlerini rahatça sıralarlar. Mesela konuşma tarzınızdan, kılık kıyafetinize kadar sizi kritize edip görüşlerini dile getirirler. Sözlerinden memnuniyetsizlik sezersiniz. Toprak grubu üyesi olmanın bakış açısıyla gerçekçidir Başaklar. Duygularına yenilmeksizin, kararlarını mantıklarıyla örtüşecek şekilde alırlar. Başarı için bazen katı olmanın gerekli olduğunu vurgularlar.

Görev ve Sorumluluklarından Sık Bahseder

Bu burçlarımızın bir günü bile iş düşünmeden geçmez. Çalışmak, hayatlarının merkezini işgal eder. Toplum içerisine karıştıklarında konuyu işe güce getirmeyi severler. Görev ve sorumluluklarından çok fazla bahsederler. Hele ki işsiz olduklarında başka konulara konsantre olamazlar. Ne derece üretken ve verimli olduklarından bahseder ve “Özgeçmişini gönder, iş gelirse haber veririm.” demenizi beklerler. İyi bir mevkiye ulaşmışlarsa disiplinin, titizliğin ve azmin sonucu yükseldiklerinin altını çizerler. Kariyer geçmişlerindeki hatıralarını, başarılı projelerini anlatırlar bazen de. Onlarla birkaç dakika bile konuşsanız işkolik ve çalışkan olduklarını fark edebilirsiniz.

Sade ve Klasik Giyinir

Dış görünümünden bir kişinin Başak burcu olduğunu anlamak zor değildir. Sadelik stillerine bariz bir şekilde yansır. Gri, kahverengi, bej gibi dikkat çekmeyecek renkte giysileri tercih ederler. Spor veya uçuk giyim onlara göre değildir. Klasik ve standart bir tarzın dışına pek çıkmazlar. Gömlekler, kumaş pantolonlar, geniş bluzlar, ceketler, diz altı etekler favorileridir. Kadınları düz tabanlı veya hafif topuklu ayakkabılar giyer. Makyaj yapmayı sevmedikleri için mecbur kalmadıkları sürece genelde sadece krem sürerek çıkarlar. Saçları kısa veya omuz hizasındadır. Topuz veya sade bir atkuyruğu modeli yaparlar.

 Çok İyi Bir Gözlemcidir

Gözünden hiçbir şey kaçmaz Başak burçlarının. Aşırı detaycı olup etraflarında ne var ne yok iyice bir gözlemlerler. Odalardaki eşyaları, objelerin renklerini hiç unutmazlar. İlk kez görüştükleri veya sevgili adayı olarak düşündükleri birini de tepeden tırnağa incelerler. Negatif bakış açılarıyla kusur bulmaya eğilimlidirler.  Ayrıca onlara herhangi bir olay anlattığınızda ayrıntılara girerek çok sayıda soru sorar, sizi yorarlar. Bu derece detaycı ve başarılı bir gözlemci fark ederseniz Başak burcu olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.