Bir Bakışta Karşındakinin Aslan Burcu Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Otoriterliğin kitabını yazan Aslanların en dikkat çeken yönü dominant karakterleridir. Bulundukları gruplarda bir şekilde ağırlıklarını koyar ve ekibin liderliğine soyunurlar. Girişken ve aktif tavırlarıyla onların varlığını fark etmemek mümkün değildir. Özgüvenli ve bilmiş bir edayla konuşurlar. Giyim tarzları dikkat çekici, yürüyüş biçimleri havalıdır. Sohbet etmeye başladıkları anda ortamdakilerle çabucak kaynaşırlar.

Sık Sık Kendini Över ve Havalıdır

Ateş grubunun en iddialı burcudur Aslanlar. Altından kalkamayacakları hiçbir işin olmadığını sık sık vurgularlar. Kendileriyle gurur duyar, ne kadar özel olduklarını hissettirmeye çalışırlar. Fiziksel görünümlerine olan hayranlıklarını da sözlerinden fark edersiniz. En alakasız sohbetlerden bile konuyu bir şekilde kendilerine getirmeyi başarırlar. Kariyerlerindeki başarılarından, geleceğe dair büyük planlarından bahsederler. Direkt söylemeseler de bir gün ünlü olacaklarını ima ederler. Oturuşları kalkışları, yürüyüşleri, mimikleri havalıdır. Doğuştan bir star edası vardır Aslanlarda. Bakışlarında bir seksapellik sezersiniz. Bu derece özgüvenli ve benmerkezci davranan birinin Aslan burcundan başkası olamayacağını anlarsınız çabucak.

Gösterişli, Parlak Kıyafetler Giyer

Moda Aslanların kendilerini en iyi ifade ettiği alanlardan biridir. İddialı ve şık giysilerle kendilerinden söz ettirmeye çalışırlar. Sadelikten ve spor kıyafetlerden hoşlanmaz, klasik giyimi severler. Trendleri yaratmak gibi bir özellikleri vardır. Kombinleri için seçtikleri parçalar gösterişli, renkli ve parlaktır. Günlük stillerinden dar kotlar, badiler, mini etekler, kısa elbiseler favorileridir. Ayakkabı tercihlerini topukludan yana kullanırlar. İdeal renkleri kırmızı, pembe, leopar tonlardır. Gece kıyafetleri payetli, dekolte ve transparan modellerden oluşur. Özel etkinliklerde ağır makyajlar yaparak dikkatleri üzerlerine çekmek isterler. Aksesuarları en az kombinleri kadar ihtişamlıdır. Pahalı çantalar, lüks takılar ve güneş gözlükleri Aslanlardan sorulur.

 Hemen Kaynaşır, Eğlencelidir

Söz konusu mizah ve eğlence olunca akla ilk gelen burçlardandır Aslanlar. Ateş grubunun hayata bağlı motivasyonuyla pozitif düşünür pozitif yaşarlar. Beden dillerinden ve yüksek enerjilerinden de bunu sezersiniz. Bazen dozunu kaçırmakla beraber yakın çevreleriyle sık sık şakalaşırlar. Arkadaşlarla, tanıdıklarla oluşturdukları Whatsapp gruplarını gevezelik amaçlı kullanırlar. Hem grup üyelerini hem de kendilerini eğlendirirler. İnsan ilişkilerinde sıcakkanlı ve sempatiktir Aslanlar. Her ne kadar havalı, kendini beğenmiş kişiler olsalar da yeni insanlarla çabucak kaynaşırlar. Muhabbeti kısa sürede koyulaştırır, samimiyeti ilerletirler. Eğlenceli ve sıcak tavırlarıyla onları fark etmeniz güç olmaz.

Baskın ve Otoriterdir

 

Dominant kişiliğiyle Zodyak’ın hükümdarlık koltuğundan kalkmak istemez Aslanlar. Bu mevzuda Koçlarla sürekli didişme halinde olurlar. Dizginleri ellerine almadıkları sürece kibir kaplar ruhlarını. İktidar konusunda rekabeti sevmez, mutlak otorite olmak isterler. Fikirlerini net bir şekilde ifade eder ve kabullendirmeye çalışırlar. Onların beden dillerinden bile özgüvenlerini ve otoriter kişiliklerini sezersiniz. İşlerin kendi istedikleri gibi yürümesini arzu ederler. Bu baskın kişilikle zaman zaman tartışmaların başrolüne otururlar. Karşılıklı çatışma sonucunda zafer çoğu kez Aslanların olur. Rakiplerini ekarte ettikten sonra değmeyin onların keyfine. Tüm bu bilgiler ışığında bir bakışta karşısındakinin Aslan burcu olduğunu anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.