Bilim Burçların Şaşırtıcı Özelliklerini Su Yüzüne Çıkardı!

Öğrendiğinizde bir hayli şaşıracağınız, hemen herkesle paylaşma isteğinizi zapt etmekte zorlanacağınız ilginç bilgilerde sıra! Yaşam boyu onlarca katille tokalaştığınızı, toz bulutu deyip hafife aldığınız pamuk yığınlarının ağırlığının bir hayli fazla olduğunu söylesek, anne rahmindeki bebeğin kök hücre tedavisini bildiğini iddia etsek ne dersiniz! Peki burcunuza en uygun şaşırtıcı bilgiyi avuçlarımızda sakladığımızı söylesek. Bu bilgileri daha önce hiçbir yerde duymadınız!

Kartları karıştır hem parmak izini bırak hem öfkeni yatıştır!

Koç madem her konuda öncü ve yegâne olmak derdindesin, hayatımda yenilik olmazsa ben de yokum iddiasındasın senin için harika bir önerimiz var! Bulduğun desteyi karıştır, her defasında yeni bir deneyim yaşayacak, ne yaparsan yap bir öncekindeki sıralamaya ulaşamayacaksın. Basit gibi görünen sıradan bir kart karıştırma nelere kadir! Sana yeni bir heyecan kapısı, karıştır dur artık! Bu tarz eylemlerin sakinleştirici etkisi olduğunu da göz ardı etme!

60’ında tat alamayacağı bilgisini alan Boğa, öğünlerini iki katına çıkardı!

Peki siz ne yapardınız? 60 yaşında tat alma duyusunun yarısı kayboluyormuş desek, yemek performansını artırır mısınız? Tabi bir de ne yersem kar diye düşünüp sağlığı riske atmak, şeker hastası olmak, kolesterol temelli dertlerle uğraşmak, abartacak olursak şişip şişip çatlamak var! Bu kadarını Boğa dahi göze almayabilir. Bir de bu performansla 60 yaşını görememek var tabi!

İkizler’in networküne şaibe karıştı, her şey Scott Feld’in başının altından çıktı!

Sosyolog Scott Feld’in canı nasıl sıkılmışsa, arkadaşlarının arkadaşlarını araştırmış, İkizler’in üzüntüyle karşılayacağı bir kuramın adına da arkadaş paradoksu demiş. En geniş çevrenin kendisinde olduğunu sanan İkizler, teknik olarak arkadaşlarının sahip olduğu çevreden azına sahip olabiliyor. Scott Feld işi matematiğe dökmüş, devreye kâğıt kalem girmiş, paradoks çoktan literatürde kendine yer edinmiş.

Sonra neden Yengeç’ler aileci! İki kök hücre ver desek bir Allah’ın kulu oralı olmaz ama! 

Hamilelik sırasında herkes “geçecek, bir avazda doğup yaşama merhaba diyecek” deyip beyhude akıllar verirken, bebeğiniz iç organlarınızda bir yaralanma olursa, kendinden kök hücre verip anında tedavi ediyor. Fedakarlığın böylesi de eşte dostta hiç kolay bulunmuyor. Yengeç’in çocuklarına olan güçlü sevgisinin ne kadar yerinde olduğu da böylece ortaya çıkıyor.

Dünyayı bıraktı güneşi turlamaya başladı, Aslan yaşı kadar alev aldı!

Dünyanın senin etrafında döndüğünü zaten biliyoruz ama güneşin etrafında döndüğün tur sayısının yaşına eşit olduğunu yeni öğrendik. Al sana yeni bir sükse kaynağı daha, artık ömrünce doğum günü partilerinde pankart aç, yıllarca bozdur bozdur harca! Sen güneşin etrafında dönüyorsun, dünya senin etrafında kraliçe elbette sen olacaksın bu insan kalabalığında!

Opiorfin değil altın olsa, Başak tükürükten medet ummaz!

Bu kez İsviçreli değil Fransız bilim adamlarından haber var, içeriği de pek steril değil ama faydalı! Fare soluğunun uyuşturduğu, kedi dilinin dokulu olduğunu duyduk ama insan tükürüğünün morfini tokatlayacak alameti farikasına yeni vakıf olduk. Opiorfin denen madde bulunan insan tükürüğü, ağrı kesici özelliğine sahip, oldukça da kuvvetli. Ama kimse Başak’ı yaralı parmağına tükürmesi konusunda ikna edemez o ayrı!

Terazi’nin aklı kremde, masajda ama gençlik iksiri oksijeni bol ormanda!

“Nefesi nasıl olsa alıyorum, sağ olsun hayatta kalıyorum” deyip geçme, gençlik sırrının oksijen olduğunu göz ardı etme. Güzelliğini borçlu olduğun bu doğal gençlik iksirini Terazi’den çok seven bulunmaz, haberi olsa Oksijen maskesini bir olsun burnundan çıkarmaz! Şimdilik kremlere, maskelere, bakımlara dalan Terazi’nin haberi alıp oksijen miktarını tehdit etmesi çok uzun sürmez!

Hayatı boyunca 16 katille tanışan Akrep, ayakta uyuyor!

Her insan gibi Akrep de hayatının tümünde ortalama 16 katille karşılaşıyor ama bunu asla bilmiyor. Katille kahkahalara doyanlar, sohbet edip belki de listesine usulca girenler, niyeyse katilden değil Akrep’in karanlık görünümünden ürküyor. Akrep de onca sezgisel gücüne, ortamın kokusunu derhal alan gözlem yeteneğine rağmen, karşılaştığı kişinin bir katil olduğunu ruhu duymuyor!

Kalbi kilometrelerce yol gidecek kadar enerji üreten Yay, yerinde durmayı iyi dayanmış!

Kulaklarını tırmalayan, heyecanını doruklayan kalp gümbürtünün bir anlamı olmalıydı. Varmış! Kalbinin tek başına ürettiği enerji, beynininkini hiç saymıyoruz, tüm maceralarına yetecek kadar fazlaymış. Artık yürü ya kulum, fışkıran enerjinin bir sebebi varmış.

Zamana hükmeden Oğlak’ın takvimi bir çift elinde saklı!

Başarına yol göstermesi için ne bir alete ihtiyacın var ne de edevata! Bir çift el işini görür her konuda. Parmaklarının arasındaki açılar ölümünü kolaylaştırır, parmak tepelerin kontrol altına aldığın zamanı takvimlemeni kolaylaştırır. Her yerde çalışmayı seviyorsun ya bu kolaylıklar seni çanta taşıma yükünden kurtarır!

Vücut dahi yılda %98’ini yenilerken, Kova’nın eli armut mu toplasın!

Geleneklerini tarihe gömmek konusunda ısrarcı olan, bayat bilgilerin yerine fırından yeni çıkmış, dumanı üstünde, taptaze yeni bilgiler koymaktan yana olan, sürekli gelişime ve yenilenmeye açık yaşayan ve bunun için çalışan Kova, bu halde dahi vücudunun hızına yetişemezken, nostalji sevdalıları ne yapsın. Vücut her yıl kendine yeni atomlar dahil edip, %98 oranında yenilenirken Kova geçmişe mi takılsın!

Balık babamız, bulutlar evimiz! 

Bulutların ağırlığı sanıldığından çok daha fazlaymış. Balık boşuna düşlerinde bulutların üzerinde boşuna oturmuyor. Cahilliğimize var Balık bilemedik, bir bildiğim var desen de sen söyleyince hiçbirimiz inanmadık! Beni anlamıyorsunuz dedin, anlaşılmazsın çünkü deyip geçtik! Hakikat sendeymiş geç anladık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir