Bekarlık Günlerini Mumla Arayan Burçlar!

Evlilik toplumsal yaşamın gereği gibi algılansa da herkese uyan bir yaşam biçimi olduğu söylenemez. Astrolojide özellikle özgürlüğüne düşkün burçlar biriyle senelerce aynı yastığa başka koyma fikrine soğuk bakabilirler. Yaşamlarını sevdikleriyle birleştirseler bile kendileriyle aynı niteliklere sahip veya anlayışlı eş adaylarına yönelmeliler. Aksi takdirde evlilikten sıkılmaları büyük bir olasılıktır.

Hevesi Geçen Yaylar

Neşeli ve hayatını yaşamayı seven bu burçlar uzun süre bekarlığın tadını çıkarırlar. Yeni heyecanlara açık insanlar oldukları için büyük aşkla başlayan ilişkilerinden sıkılıp yeni beraberliklere başlayabilir. Flörtleri renkli geçer ve sosyal aktivitelerin bol olduğu bir ilişki yaşarlar. Pozitif ruhlarını partnerlerine de yansıtırlar. İlerleyen yaşlarda arkadaş ve akraba çevresindekiler birer birer evlenir. Çevresinde bekar sayısı azaldıkça ortamlarda kendisine eşlik edecek arkadaş sayısı da azalır.

Yay burçları bir süre sonra arkadaş grubundan gaza gelip evliliğe heveslenir. Aşkla ya da mantık çerçevesinde eş adayıyla hayatını birleştirir. Balayı, tatil, gezip tozma derken cicim ayları zevkli geçer. Devam eden süreçte daldan dala konmayı seven Yay burçlarının kalbi soğuyabilir. Gözü dışarı kayabilir ve her şeyden önemlisi evliliğin rutininden daralabilir. Göçebe ruhu aynı evde, aynı yaşamda ve aynı kalpte durmaktan sıkılabilir. Bir süre sonra hızlı yaşadığı bekarlık günlerini özlemesi muhtemeldir.

Değişken Karakterli İkizler

Zodyak’ın iddialı burçlarından biri olarak sevgili bulmakta sıkıntı yaşamazlar. Dış görünüşleri hoş, karakterleri çekicidir. Etkili iletişim yeteneğiyle ortamların renkli kişileri olurlar. Özel hayatlarında ciddi ilişkilere pek yanaşmaz, kısa süreli flörtler yaşarlar. Kolay kolay âşık olmazlar, birini sevdiklerinde ise partnerinin zekasından, karakterinden etkilenirler. İlişkileri uzun sürdüğünde birlikteliklerini resmiyete dökebilirler.

İkizler burcu başta sevilesi bir hayat arkadaşı olarak görülür ancak flört döneminde önemsenmeyen konular evlilikte sorun olabilir. Tatminsiz ve değişken karakterli bu burçlar, dengesiz tavırlarıyla eşinin tepkisini çekebilir. İlgi konusundaki eksikliği şefkat bekleyen karşı tarafı yorabilir. Böyle durumlara bekarlık zamanlarındaki gibi evden uzaklaşıp şehir dışında ruhunu dinlendirmek ister.

Özgürlüğüne Düşkün Kovalar

Zekâsı ve entelektüel yapısıyla dikkat çeken bu burçların kalbini kazanmak kolay değildir. Mesafeli ve karizmatik kişiliği “Gönül kaçanı kovalar” aforizmasını doğrularcasına sevgili adaylarını çeker. Âşık olduklarında ilgili bir partnere dönüşebilirler. Sıradan ilişkilerden uzak eğlenceli ve maceralı bir ilişki yaşayabilirler. Evlilik hevesleri pek olmamasına karşın aşkın, sevginin gücüyle dünya evine girebilirler.

Kova burçlarının sadakatsiz bir eş oldukları söylenemez. Dürüst ve hayatındaki insana değer veren kişilerdir. Öte yandan bu iyi yönleri, herkesle evliliğe uygun oldukları anlamına gelmiyor. Yaşamını birleştirdiği kişi kendisiyle aynı özellikleri taşımıyorsa bir süre sonra evlilik çatırdayabilir. Özgürlüğüne düşkün ve soğuk kişilikli Kova burçları, kısıtlanmaya gelmezler. Evliliği sürekli bir arada olma ve yükümlülük olarak gören bir hayat arkadaşıyla anlaşmaları zordur. Kısa süre sonra eski günlerindeki özgür ve sorumluluk almadıkları zamanları mumla aramaya başlayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.