Bekar Burçların Kendilerine Sorması Gereken Sorular Var!

Her burcun kendine göre yalnızlık sebepleri var. Kimisi hayatının aşkını arıyor, kimisi yalnız kalpler kulübüne başkanlık yapıyor. Kimisi gece gündüz Tinder’da geziyor, sağa sola kaydırmaktan artık parmakları tutmuyor, yine de aradığını bulamıyor. Kimisi direkt evlilik hayalleri kuruyor, ilk buluşmada direkt karşındakinin gözünü korkutuyor. Aslında her burcun kendisine sorması gereken bir soru bulunuyor! İşte bunlardan sadece beşi! Peki senin yalnız olma sebebin aşağıdakilerden hangisi?

Kova! Yalnız Kalmayı mı Seviyorsun?

Zaten sabah akşam uygulama uygulama gezip bir sevgili aramıyor, girdiğin ortamların potansiyelini pek sorgulamıyorsun. Fil dişi kulende cool cool takılmaktan, kendi başına ayakta durmaktan gurur duyuyorsun. Fakat sevgilisiyle beraber gezen arkadaşlarını gördüğünde de neden hala bekar olduğunu düşünmeden edemiyorsun. Acaba yalnız kalmayı seviyorum derken kendinle çelişkiye mi düşüyorsun?

Yay! Özgürlüğünü Kaybetmekten mi Korkuyorsun?

Nerede sabah! Orada akşam! Kafana estiği gibi yaşıyor, canın nereye isterse soluğu orada alıyorsun. Kafana tokadan başka bir şey takmıyor, hayatının sonuna kadar dünyanın her yerini karış karış gezmek istiyorsun. Karşına biri çıktığında bir adım daha atmak için iki kere düşünüyor, sonra neden bekar kaldığını düşünüyorsun. Özgürlüğünü kaybedip birine bağımlı yaşamaktan mı korkuyorsun?

Yengeç! Unutamadığın Biri mi Var?

Tamam, herkesin hayatına birileri girip çıkmıştır. Eski sevgili sendromunu tek sen yaşamıyorsun sonuçta. Fakat biraz fazla takılı kalıp kalmış, baktığın her insanda onu arar olmuşsun. Yalnız kalmak istemiyor, yaranı sarmak için birini arıyorsun. Tabii hal böyle olunca neden bekar kaldığını da sormadan edemiyorsun! Belki çivi çiviyi söker diye düşünüyor fakat unutamadığın biri olduğunu atlıyorsun!

Balık! Kırılmaktan mı Korkuyorsun?

Biliyorum, çok hassas, fazla duygusalsın. Bazen kendi dünyanda yaşar, hayallere dalarsın. Bazen de daldan dala atlar, kalbinin yolunu tutarsın. Başladığın işin devamını getiremediğin için arada bir de kendini suçlarsın. Şefkatli kollarını açar, elinden tutacak bir sevgili ararsın. Peki hala neden mi yalnızsın? Çünkü kırılmaktan korkuyor, naif ruhunun incinmesini istemiyorsun!

Başak! Doğru İnsanı mı Arıyorsun?

İnce eledin, sık dokudun; sevgiliyi potansiyeli taşıyan adayların hepsini savuşturdun. Davul bile dengi dengine diyerek hep kendine göre birini arayıp durdun. Fakat bu kadar seçici olmak zorunda mıydın? Bak yine yalnız kaldın, bu bekarlık nereye kadar gidecek diye düşünmeye başladın. Doğru insanı arayayım derken yine  kendinle baş başa kaldın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.