Bazen Sadece 500 Milyon Dolara İhtiyacı Olan Burçlar

İhtiyaçlarını karşılayabilmen için kaç para yeterdi? Birkaç bin lira seni mutlu eder miydi? Acaba insanoğlu her zaman daha fazlasını mı isterdi? Belki de birkaç milyon, çocuklarının, belki de torunlarının hayatını bile garanti ederdi. Bu kafayla yola çıktık, yazının başlığından da anlayacağın gibi bazen sadece 500 milyon dolara ihtiyacı olan burçları sıraladık.

Abartan Yaylar

Hem deli dolu hem seyahat tutkunu. Şöyle bir özel uçak olsaydı da istediği yerde soluğu alabilseydi keşke. Ya da açılabilseydi engin denizlere orta halli bir tekneyle. Farklı kültürleri görsün, her gün başka bir şehrin havasını içine çeksin. Sıra dışı yemekleri midesine indirsin, her limanda başka bir sevgili yolunu gözlesin. İspanya’da San Fermin festivaline gitsin, Nevada Çölü’nde Burning Man tayfasıyla sabahlara kadar eğlensin. Çok da değil. Havadan bir 500 milyon dolar bu işi çözerdi aslında.

Garantici Boğalar

Başını sokacak bir yalı dairesi, altında bir Lamborghinisi olmasın mı? Çocuklarını koleje yollamasın mı? Yazları teknesine atlayıp Akdeniz’in koylarında tatil yapmasın mı? Arada nefes almak istediğinde Milano sokaklarında dolaşmasın mı? Bir boğanın en doğal ihtiyaçları bunlar! Amma abarttın sen de! Fakat 500 milyon dolar kadar bir eksik var bu hikayede.

Cömert Aslanlar

Bak para nasıl harcanıyor bir gör. Ver 500 milyon dolar Aslan burcuna, öğretsin sana hayat nasıl yaşanır doya doya. Saç tokasından tırnağına, çantasından iç çamaşırına kadar her şeyini en pahalısından alır, birer tane de sana kargolatır. Özel uçağıyla Amerika tutu attırır, yakınında kim varsa hepsini kral gibi yaşatır. E cömert insanın hali de bir başka oluyor canım! Komşuda pişer bize düşer belki. Yalan mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.