Bayram Sonrasında Yeni Kilolarla Dönmesi Muhtemel 3 Burç!

Bayram ziyaretlerinin değişmez bir akışı var. Kapı zilinin çalınmasından misafirlerin yolcu edilmesine kadar. Hiç şaşmaz! Önce misafirler içeri buyur edilir, aile büyüklerinin elleri öpülür, karşılıklı olarak bayramlar tebrik edilir, küçük çocuklara bayram harçlıkları verilir, biraz oturup kalkmaya yeltenenlere fırsat tanınmadan tatlı tabakları servis edilir… İster “Yedik de geldik” densin isterse “Aman her gittiğimiz yerde bir şeyler verildi. Bu 7. tabak olacak.” Ne fayda! O tabak bitecek! “Ölümü gör bak. Bu başka yerde yediklerine benzemez. Kendi ellerimle yaptım. Valla bir lokma almadan bırakmam” ısrarlarına kim karşı koyabilir? Kimseyi kırmamak için her ziyaret ettiği yerde bir çatal tatlı alan da var, o enfes lezzetlerin büyüsüne kapılıp bir tabak daha isteyen de. Sonları malum, akşam eve koca bir göbekle varmak! Burç aleminde bayram ziyaretlerinden mutlaka yeni kilolarla ayrılan 3 burç ise aşağıda.

Midesi Bayram Eden Boğa

Boğalar, bayramlarda sahiden bayram eden burçlardan. Her şeyin başında geleneklerini büyük bir saygıyla sürdürmek zaten onların kanında var. Üstüne üstlük yakınlarıyla bir araya gelmesi, yaşça küçükse büyüklerinden harçlık koparabilmesi de keyfine keyif katar desek yeri. Ancak belki de en önemlisi ziyaret edilen her evde önlerine konan birbirinden leziz tatlılar. Bir de yanında yöresel yemekler ya da hamur işi varsa değmeyin keyiflerine. “Yok ben hiç almayayım” falan demez, ikinci tabağa da hayır demez. Ev sahibi memnun, Boğa memnun, kime ne? Sadece bayramdan sonra yaza pek fit giremeyeceklerini kabullenmeleri gerek, o kadar.

Enfes Lezzetlere Karşı Koyamayan Yengeç

Yengeçler, bayramlar için yaratılmış. Açık ve net! Hayat şartları, iş, güç derken birbirinden kopan aile üyelerini yeniden bir çatı altında toplamayı başaran o güzel günler nasıl sevilmez, biri söyleyebilir mi? Yakın, uzak demez mutlaka her akrabasının evine uğrar, bayramını kutlar, halini hatırını sorar. Hatta çoğu zaman herkesi bir araya getirecek organizasyonlar planlar, mükellef sofralar kurar. El açması tatlılar, yemekler, börekler de keyifli sohbetlere ayrı bir tat katar. Enfes lezzetleri yemekten, insanları beslemekten keyif alan bir burçtan söz ediyoruz bir kere. Bayram ziyaretlerinden yeni kilolarla dönmesi onun kaderi!

Kimseye Hayır Diyemeyen Terazi

Sosyal ortamların tartışmasız yıldızı Teraziler için bayram demek yakın uzak demeden herkesle kaynaşmak demek. Büyüklerinin, yakınlarının evlerini mutlaka ziyaret eder, herkesin gönlünü bir şekilde hoş eder. İster tatlı sevmesin isterse tıka basa doymuş olsun, bin bir zahmet hazırlanan tatlılardan bir tabak önüne konduysa mümkün değil, “Ben almayayım” diyemez. Başka bir ziyaretinde yeniden önüne bir tabak konduysa, yine aynı senaryo geçerli. Hayır deyip, ev sahibinin kalbini kırmak ona göre değil ki. Bayram biter bitmez, yeniden sıkı bir diyete başlayabilir orası ayrı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.