Bayram Tatilini Evde Geçirecek Burçlara Dizi Önerileri!

Bayramların hafta içine denk gelmesi, çokları için adeta bir rüya gibi. Böylece hafta sonu da tatil günlerine birleştirilebilir, tamı tamına 9 günlük bir tatil elde edilebilir! Tıpkı bu yıl olduğu gibi. 4 Haziran Salı ve 6 Haziran Perşembe günlerine denk gelen Ramazan Bayramı, haftanın diğer günlerinin de tatil edilmesine olanak sağladı. Hafta sonu da birleştirildiğinde yaz başlangıcı için harika bir tatil fırsatı yakalanmış oldu. Pek tabii soluğu Güney’de alacakların yanında tatilin keyfini evde ayaklarını uzatarak çıkaracaklar da yok değil. Kim ne derse desin, zaten tatil diye kilometre yol tepip, yorularak geri gelmek marifet değil. Televizyonunun karşısına kurulup tatilin tadına varacak burçlar için birbirinden sürükleyici dizi önerileri yeni yazımızda.

Koç: Marvel’s The Punisher

Marvel ve Netflix ortaklığında çekilen Marvel’s The Punisher, eşi ve çocuklarının ölümünün ardından cinayette parmağı olanlara hak ettiğini verme amacı taşıyan deniz piyadesi Frank Castle’ın hikayesine odaklanıyor. Kısa süre içerisinde dişli bir mücadeleye giren ve insanlığın koruyuculuğuna soyunan karakterin heyecan ve aksiyon dolu serüveninde maceraperest Koçları kendisine bağlayacak çok sayıda unsur var.

Boğa: Russian Doll

Son dönemin popüler yapımları arasında yer alan Russian Doll, 36. yaş gününde bir trafik kazasında yaşamını kaybeden ve aniden hayata dönüp kendini doğum günü partisi içerisinde bulan baş karakter Nadia Vulvokov’ın keyifli ve özgün hikayesini konu alıyor. Aynı olayı defalarca yaşadığı bir döngü içerisinde sıkıştığını fark eden karakterin kendini kurtarma ve esrarengiz durumu çözme çabası, Boğaların üstün zevklerine hitap edecek türden.

İkizler: Love, Death and Robots

Netflix’in animasyon öykü antolojisi şeklinde lanse ettiği Love, Death and Robots, çeşitli animasyon tekniklerine bağlı olarak çekilmiş, farklı uzunluklardaki görece kısa bir dizi bölümden oluşuyor. Her biri birbirinden bağımsız hikayelere sahip bölümlerde bilim-kurgu, komedi ve korku gibi çok sayıda temaya da göz kırpılıyor. Özgün yapımlara olan hayranlıkları ve sıkılganlıkları göz önüne alındığında İkizlerin diziyi bir çırpıda bitirebileceği gönül rahatlığıyla söylenebilir.

Yengeç: Maniac

Emma Stone ve Jonah Hill gibi birçok dev yıldızı bünyesinde barındıran Maniac, şüphesiz son yılların en dikkat çeken yapımlarından biri. Dizi, ailesiyle sorunlar yaşayan bir karakter ile zengin bir ailenin şizofreni tedavisi gören oğlunun gönüllü olarak duygusal ve zihinsel sorunları tedavi etme iddiasındaki bir doktorun deneyine katılması sürecini konu alıyor. Duygulara ve ilişkilere bambaşka bir gözle bakma imkanı sunan dizinin Yengeçlerin kalbine dokunacağına kuşku yok.

Aslan: The Umbrella Academy

Dijital platformlarda en çok konuşulan diziler arasında yer alan The Umbrella Academy, bildiğimiz süper kahraman temalı yapımlardan farklı bir kurguya sahip. 1989 yılında aniden doğan 43 çocuğun 7’sinin evlat edinilmesi, dünyayı kurtaran bir akademi çatısı altında birlik olması ve sonrasında kendi yollarını çizmesi sürecini anlatan dizide aksiyon da dram da komedi de tam dozunda. Oldum olası süper güçlere ve heyecanlı dizilere ilgi duyan Aslanlar, tüm sezonu bir oturuşta izleyebilir.

Başak: After Life

Mutlu bir hayat sürerken eşinin ölümüyle yıkılan baş karakterin çevresindeki insanlara karşı aksi ve sivri dilli birine dönüşme sürecini konu alan After Life, kara mizah tadında bir komedi. Artık kaybedeceği bir şeyi kalmadığından insanlara istediği gibi davranmakta bir sakınca görmeyen karakterin yakın çevresi tarafından yeniden eski haline getirilme çabası da ortaya izlemesi fazlasıyla keyifli bir iş koyuyor. Diziyi izlerken Başaklar, baş karakterde kendisinden çok şey bulabilir.

Terazi: Quicksand

Netflix’in ilk İsveç orijinli dizisi Quicksand ya da Türkçe adıyla Bataklık, Stockholm’de bir lisede meydana gelen saldırının ardından yürütülen yargı sürecine odaklanıyor. Saldırıda parmağı olan karakterlerin geçmişlerine ve öykülerine mercek tutulurken yargılanan karakterin katil mi yoksa kurban mı olduğu üzerinde incelikle duruluyor. İlk etapta sıradan bir gençlik yapımı gibi dursa da dizi, adalet ekseninde verdiği mesajlarla Terazilerin en sevdiği dizilerden biri olmaya aday.

Akrep: You

Son dönemde adını sıkça duyduğumuz dizilerden biri olan You, ilk görüşte aşk kavramına farklı bir bakış açısı getiriyor. Aşık olduğu kişiyi sosyal medyadan stalklamaya başlayan ve kısa sürede yakın çevresine dahil olan karakterin aşkı için yaptıkları ve göze aldıkları ilk etapta normal gözükse de zamanla takıntı boyutuna ulaşan ilgisi, öyküyü daha karanlık bir noktaya taşıyor. Aşk ve tutkunun nelere yol açabileceğinin farkında olan Akrepler, diziyi bir solukta bitirebilir.

Yay: Sex Education

Ebeveynleri seks terapisti olan ve cinsel konularda çekingenliğini aşamamış bir lise öğrencisinin hayatı ekseninde geçen Sex Education, izlemesi keyifli olduğu kadar düşündürücü yanı da olan dizilerden biri. Baş karakterin akranlarına cinsel konularda eğitim vermesi ile başlayan kendini tanıma sürecinin diziyi klişe gençlik dizilerinden ileri bir noktaya taşıdığı rahatlıkla ifade edilebilir. Tabulara meydan okumasıyla meşhur Yayların öğretici niteliği de bulunan diziyi çerez niyetine bitirmesi fazlasıyla olası.

Oğlak: Ozark

Dışarıdan işinde ve aile ilişkilerinde başarılı görünen bir finans danışmanının, Meksika’nın en büyük uyuşturucu kartellerinden biri için para aklamaya başlaması sonrası yaşadıklarını konu alan Ozark, Netflix’in en dikkat çeken yapımları arasında yer alıyor. Heyecan dozu yüksek polisiye ve gerilim tadındaki dizi, gerek oyuncu kadrosunun kalitesi gerekse hikayesinin çekiciliği ile Oğlakları kısa sürede kendine bağlayabilir.

Kova: Bodyguard

Bir polis çavuşunun bir terör saldırısını engellemesi ve sonucunda terfi ettirilerek İç İşleri Bakanının koruması olma sürecini anlatan Bodyguard dizisinin hikayesi koruma ve Bakan arasındaki dünya görüşünün zıtlaşmasıyla zenginleşiyor. Görevi ve inandıklarıyla sıkça çelişkiye düşen karakterin gelişimi ortaya politik gerilim türünde bir yapım çıkarıyor. Dizi, kendi bildiği yoldan dönmeyen ve inandığı değerleri sonuna kadar savunan Kovalar için adeta biçilmiş kaftan.

Balık: Anne with an E

Naifliği ile izleyenleri kendisine bağlamayı başaran Anne with an E, annesi ve babasını kaybetmesinin ardından bir süre yetimhanede ve çeşitli ailelerin yanında yaşamak durumunda kalan Anne isimli karakterin öyküsüne odaklanıyor. Bir karışıklık sonucu kendini yanında bulduğu ailede türlü zorlukla ve hakaretle karşılaşmasına rağmen içindeki yaşam sevgisini hiç kaybetmemesi ve hayal gücü sayesinde her zorluğun üstesinden gelmesi ile Balıkların en sevdiği dizilerden biri olacağı söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.