Baylar İçin Seçtik: Hangi Dizi Karakteri Burcunun Stilini Taşıyor?

Moda ile filmlerin iç içe olan ilişkisi bazı diziler için de geçerli. Fakat her zaman olduğu gibi moda denince kadın izleyiciler ön planda olduğu için kadın karakterin stilleri her zaman daha fazla ön planda oluyor. Aslında “oluyordu” demeliydik. Çünkü uzun zamandır en az kadınlar kadar erkekler için de stil kodu olmayan dizi karakteri yok. Eh, bir diziyi izlerken o karakterin bütününü görmek isteriz öyle değil mi? Madem ki son dönemlerde karakterlerin gardıropları dizilerden daha çok ön planda, bize de baylar için stil avına çıkmak kaldı. Evet, tahmin ettiğiniz gibi sadece dolap incelemesi değil, burcuna göre karakter incelemesi yapacağız.

Şimdiden uyaralım bu yazı da stiliyle ekranlara kasırga etkisi yaratan Chuck Bass’i tabii ki göreceksiniz ama Behlül olmayacak. Reklam dünyasının sinir bozucu derecede yakışıklı ve karizmatik Don Draper’ının takım elbiseleri var ama takım elbise nedir ve nasıl giyilir sorularının cevabı olan Barney Stinson yok. Şimdiden uyaralım da sonra “ama neden o yok bu yok, Frank Underwood’suz, Hanibal Lector’sız stil incelemesi mi olur?” demeyin…

Koç Burcu İçin Javier Pena

Narcos dizisinin DEA Ajanı Pena tam bir Koç burcu erkeği gibi hareketli, coşkulu, sürekli uğruna savaşılacak bir amaç arayan ve asla başkalarının fikrini sormayan bir karakter. Bu karakteri stiliyle de uyumlu. Koç burcu erkeği gibi jean ve gömlekle ve çoğu zamanda bir deri ceketle bir ömrü geçirebilir ama yeri geldiğinde de takım elbise giyecektir. Tabii en salaş ve kravatsız olanını. Pena karakteri her ne kadar asla romantik olmayan sert bir erkek olsa da bu onun stil tercihinde cesur renkleri kullanmasını ve yavruağzı, mavi ve sarı tonlarını giymesini engellemiyor. Seksiliğini ise Koç erkeğinin kırmızı sevdasında buluyor.

Boğa Burcu İçin Can Manay

Hem klas hem şık olmak için Can Manay olmak gerekir. Can Manay karakteri için stil belirlenirken onun kesinlikle Boğa burcu erkeği olarak konumlandırıldığına eminiz. Çünkü kaliteden ödün vermeyen, özellikle dış giyim tercihinde kumaş kalitesini ön planda tutan ve tek düğmeli ya da kruvaze bir ceket yerine rahip yaka ceket giyebilecek kadar zevkli biri. Her ne kadar kibirli bir karakter olması Boğa burcunun karakter yapısına pek uymasa da onun Boğa burcu olmasının belirtilerini isteklerini elde etme konusundaki soğukkanlı, kararlı ve dayanıklı yapısında görüyoruz. Bir de Duru konusundaki sabit fikri ve Deniz’e olan kıskançlığı da cabası…

İkizler Burcu İçin Deniz

Dengeleri altüst eden bir karakter Deniz. Fi ve Çi dizisinin kendisini sanata ve müziğe adamış karakteri Deniz karakteri ile olmasa da stili ile kesinlikle bir İkizler burcu erkeği. Gerçi Duru’ya karşı olan değişken tavrı ve entelektüelliği onu İkizler burcu yapmıyor da değil. Fakat genç ve dinamik stili ile salaşlıkla şıklık arasında gezinen oversize hırkaları, vücuduna asla oturmayan kazakları ile tam bir İkizler erkeği stilini yansıttığını söyleyebiliriz.

Yengeç Burcu İçin Chalky White

Dönemlere olan iflah olmaz aşkını görmezden gelemeyeceğimiz Yengeç burcu erkeğine tabii ki belirli bir dönemi temsil eden bir dizi karakterini önerecektik. İlk olarak Don Draper’ı düşünsek de Boardwalk Empire’ın Chalky White’ını Yengeç burcuna daha çok yakıştırdık. Farklı renkte ekose kumaştan tasarlanmış takım elbiseler, her takım elbisesinde kullandığı renkli papyonları ve takım elbiselerini genellikle yelekli tercih etmesi ile Chalky karakteri Yengeç burcu erkeğinin dolabına rahatlıkla sızabilir.

Aslan Burcu İçin Jon Snow

Ruhunun derinliklerindeki önlenemez liderliği, savaş anında bile zırhı ile gösterişten ve ihtişamından vazgeçmemesi, kışın gelmesini bahane ederek üzerinden çıkarmadığı kürklü stili ile Aslan erkeğine Jon Snow’dan daha fazla hitap edecek bir karakter henüz ekranlarda görünmedi. Varsa söyleyin!  Tam bir Aslan burcu erkeği gibi yüce gönüllü olması da cabası. Her ne kadar o kendini dünyaya hükmedecek gibi görmüyor olsa da damarlarındaki soylu kan onun görkemini ve ihtişamını fazlasıyla yansıtıyor.

Başak Burcu İçin Harvey Spector

Başak burcu erkeği için karakter seçmedik sadece stil belirledik. Çünkü ekranlarda Başak burcu kadar hem alçakgönüllü ve sade hem de gösterişsiz ve minimal stile sahip bir karakter bulmak çok zor. Bu duruma yaklaşan bir tek Oya Toksöz vardı, o da türlü entrikalara bulaşmasıyla Başak burcunu sadece stilinde bıraktı. Suit dizisinden Harvey Spector’ın gösterişsiz ve sade ama bir o kadar da ihtişamlı stili, desensiz ve tek renk takım elbiseleri, titiz Başak burcu erkeğini kalbinden vuracak.

Terazi Burcu İçin Neil Caffrey

Şık, zarif ve zevkli olduktan sonra dolandırıcı olması kimsenin gözüne batmaz öyle değil mi? Gerçek hayatta değil tabi ama ekranlarda kusursuz stili, her daim şık ve karizmatik duruşu ile Neil Caffrey eskiden yaptığı iş ile değil stili ile Terazi burcu erkeğinin dolabına girmeyi başarıyor. Lacivert renge olan düşkünlük, sade ve desensiz takım elbiseyi çizgili bir yelekle kombine etmek ve kravatlarını desenli ya da renkli tercih etmek sadece Terazi burcu erkeği gibi estetik bakış açısı olan birinin hoşlanacağı ve giymekten korkmayacağı bir stil.

Akrep Burcu İçin Eric Northman

Akrep burcu erkeği için kararlı, kendinden emin ve duyguları yoğun olan Eric Northman’dan daha seksi ve gizemlisini bulamazdık, öyle değil mi? Kendisi 1000 yıllık bir çınar olup hala tutkusunu kaybetmemiş bir karakter. Ya da vampir mi demeliydik? Ne olursa olsun onu seksi kılan siyah tutkusu, deri cekete olan aşkı her zaman siyah jean, siyah tişört ve siyah deri ceketle aynı kombini yapsa da farklı olması, işte bunlar hep Akrep burcu.

Yay Burcu İçin Damon Salvatore

Bir vampir daha. Fakat bu sefer daha farklı giyinen bir vampir ile karşı karşıyayız. Ekoseden çekinmeyen, dar body ve tişörtler ile bol gömleklere de stilinde yer veren Damon Salvatore. Enerjik ve dobralığı ile istediğini elde edebilen Damon, stili ile Yay burcu erkeğini her zaman rahat olma kaygısından yakalıyor. Deri ceket, dar ama rahat bodyler, tişörtler, genelde yakası boğmayan V ya da geniş yuvarlak yaka ilk tercihi. Onun derdi karşı tarafı etkilemek değil, aslında sadece kıyafetleri ile rahat hissetmek. Tıpkı her Yay burcu erkeği gibi.

Oğlak Burcu İçin Don Draper

Jilet gibi gömlekler, koyu renk klasik takım elbiseler, asla bozulmayan kravatlar: işte karşında Don Draper ya da tam bir Oğlak burcu erkeği. Don Draper ağır başlı, hedef ve başarı odaklı, olgun ve saygınlığı önemseyen karakteriyle tam bir Oğlak burcu erkeği olduğunu ispatlıyor. Dizinin senaristleri Don Draper’ın burcu için ne düşündü bilemiyoruz ama stil danışmanının Oğlak burcunu baz aldığına eminiz. O yüzden siz de kayıtsız kalmayın. Eğer hala izlemediyseniz, tüm zamanların en stil sahibi karakterlerinde ilk beşe giren Mad Men dizisinin Don Draper karakteri ile tanışın.

Kova Burcu İçin Chuck Bass

Böyle bir başlık atılır da Chuck Bass bu listeye giremez olur mu hiç. Hatta biraz daha ileri giderek bu tarz içerikler, ekranlar Chuck Bass ile tanıştıktan sonra önem kazandı diyebiliriz. Kendisi sıra dışı bir karakter. Her Kova burcunun sahip olduğu özellikler olan açık sözlülük, özgür ruhluluk, aykırılık, bağlanmaktan kaçma, mesafeli duruş ve soğukluk, hepsi Chuck’ta mevcut. Eh bu özellikleri stiline de yansıyor haliyle. Akla hayal gelemeyecek desende bir takım elbise ile şal desenli bir kravat kullanmak, damatlığının şal yakasını uçuk mavi yaptırmak, pembe ceket ile kırmızı kravatı aynı kombin içinde kullanmak, mor çoraplar giymek… İşte size Chuck Bass. Eğer siz de bir Kova erkeğiyseniz çok şanslısınız; önünüzde inceleyebileceğiniz harika bir örnek var!

Balık Burcu İçin Cesur Alemdaroğlu

Cesur karakteri için Yengeç mi Balık mı karar vermekte çok zorlandık ama stilinde daha fazla Balık karakteri yattığı için Cesur Alemdaroğlu’nu Balık burcu erkeklerine öneriyoruz. Duygusal, hassas ama aynı zamanda idealist de olan Cesur karakteri bu özellikleri ile Balık burcunun radarına girmeyi başarıyor. Romantik bir stile sahip Cesur şık ve romantik bir tarz yaratıyor kendine. Şehir hayatında kumaş pantolon ve muhteşem ceketler ile arz-ı endam ederken, dağda bayırda da jean, bot ve dar body ya da tişörtleri, kot ceketleri üstüne geçiriyor. Bize kalırsa bu kadarı bile stilini takip etmeniz için yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.