Baylar İçin Derledik: Burcuna Uygun Ayakkabı Seçme Rehberi

İyi bir stilim var diyorsanız önce ayakkabılarınız ile dikkat çekmelisiniz. Çünkü bir kıyafeti tamamlayan en önemli şeylerin başında ayakkabılar gelir. Her ne kadar erkeklerin alışveriş yapmadıkları ya da çok sevmedikleri düşünülüyor olsa bile her erkeğin dolabında olması gereken ayakkabı modelleri var. Bunlar spor ayakkabı, bot ve klasik ayakkabı olmak üzere sıralayabiliriz.

Ben rahat bir şirkette çalışıyorum, klasik bir ayakkabıya hiç ihtiyacım olmaz diye düşünenler varsa bir kez daha düşünsün. Mutlaka eninde sonunda takım elbise giymeleri gereken bir yere gidecekler. Kurumsal bir yerde çalışanların da hafta sonu iş kıyafetleriyle gezdiklerini düşünmüyoruz. Tabii ki istisnalar kaideyi bozmaz ama siz siz olun bizi dinleyin ve bu üç modele mutlaka sahip olun. Üstelik siz sevgili beyleri yormamak için ayakkabıları burçlara göre ayırdık. İşte başlıyoruz…

Cesur Seçimleri ile Koç Burcu Erkeği

Seçimleri konusunda her daim cesur olan Koç burcu erkeği ayakkabı konusunda da diğer burçlara göre farklı seçimler yapabilir. Onun için önemli olan ayakkabısının farklı olmasının yanında rahat olmasıdır. O nedenle spor ayakkabı seçerken en bilinen ve rahat olan modellere yönelir. Örneğin Adidas Stan Smith, Gazzelle ya da Originals modelleri tam Koç erkeğine göredir. Tabii üstlerinde kırmızı şeritleri olmak kaydıyla. Klasik ayakkabıda ise bilinen bir model yerine farklı bir renk ve zımbalı modelleri tercih edebilir. Bot tercihlerine gelince; Koç burcu erkeği seçimlerini rahat ama şık botlardan yana yapar. Böylece kışın hem kot pantolonun hem de kumaş pantolon ile rahatlıkla kombine edebilir.

Kaliteden Ödün Vermeyen Boğa Burcu Erkeği

Kalite denince akıllara ilk gelen burç olan Boğa burcu için ayakkabı denince akan sular durur. Çünkü o tam anlamıyla bir ayakkabı tutkunudur. Birçok Boğa burcunun dolabında iki düzineden fazla ayakkabı vardır. Tam da bu nedenlerle ona üç modelden de farklı seçimler önereceğiz. Örneğin spor ayakkabı söz konusu olduğunda Boğa burcu erkeği bilinen spor ayakkabı markaları yerine lüks markaların spor ayakkabılarını tercih edebilir. Favorileri Michael Kors, Gucci ve Burberry olacaktır. Klasik ayakkabıda ise deri yerine süet tercih etmelidir. Çünkü eminiz zaten iyi kalite iki üç çift deri ayakkabısı vardır. Bot tercihinde ise son dönemin modası asker botunun farklı versiyonları onun için biçilmiş kaftandır.

Değişime Açık Seçimleri ile İkizler Burcu Erkeği

İkizler burcu erkeğinin dolabında tek bir model asla bulunmaz. Klasik ayakkabı için bir tek bağcıklı Oxford modeli var sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Onda hem Oxford hem de derbi modeli bağcıklı, püsküllü ve tokalı olmak üzere bütün kösele ayakkabılar bulunur. Hatta çift, tek ya da üç tokalı modelleri bile olabilir. Bu nedenle biz çeşitliliği seven İkizler burcu erkeğine farklılığı renklerde aramasını öneriyoruz. Örneğin açık gri bir klasik ayakkabı onda şık durabilir. Spor ayakkabı seçiminde ise Nike tercih edebilir. Özellikle Nike Air Jordon modelinin Off-White versiyonu gözlerini kamaştıracaktır. Bot konusunda da mutlaka farklı bir model arayışı içine girecektir.

Klasiklerden Bıkmayan Yengeç Burcu Erkeği

İflah olmaz bir klasikçi olan Yengeç burcu erkeği ayakkabı seçiminde de bizi şaşırtmıyor ve üç modelde de en klasik olanları almaktan çekinmiyor. Klasik ayakkabıyı elbette kahverengi bağcıklı ve yuvarlak burun alır ki her sezon rahatlıkla kullanabilsin. Spor ayakkabı konusunda ise Puma’nın vazgeçilmez modelinin siyah rengini dolabına mutlaka ekler. Bot seçimini yaparken de kahve tonlarında en bilinen kış bot modelini satın alır. Bu renk ve model seçimleri Yengeç burcunun tutumlu olmasından kaynaklanır. Çünkü bu renkler her daim kullanılır ve modası asla geçmez.

Parlayan Yıldız Aslan Burcu Erkeği

Aslan burcu erkeği seçimleri yaparken sadece düşmanlarını değil dostlarını da ayaklarına baktıracak seçimler yapar. Klasik ayakkabısı zaten ihtişamlı bir siyah olacaktır, orası kesin. Botu da parlak ya da rugan bağcıklı ve altın rengi detayları olan bir model olursa istediği görkemi yakalayacağını düşünüyoruz. Spor ayakkabı konusunda Aslan burcu erkeği de Boğa burcu gibi lüks markaların spor ayakkabı modellerini tercih eder. Çünkü Aslan burcu için etkileyici olmanın yolu bilindik tercihlerden değil farklı ve göz alıcı modellerden geçer.

Sade Başak Burcu Erkeği

Hayat onun için zarif seçimlerden ibarettir. Ayakkabı koleksiyonu da tıpkı giyim tarzında olduğu gibi klasik ve zamansız parçalardan oluşur. Örneğin Oxford ayakkabı klasik ayakkabıda vazgeçilmezidir. Siyah ve kahverengi renklerinde iki çift mutlaka dolabında yer alır. Zaten bu kadarı da minimal Başak burcu erkeği için yeterlidir. Çünkü bu iki rengi tüm takım elbiselerinin altına giyilebilir. Bot konusunda da bizi şaşırmayarak klasik Chelsea model, bağcıksız, fermuarlı kösele botları tercih eder. Deri olması onun için önemli bir konudur. Spor ayakkabı seçimine gelince, Adidas markasının Gazelle modelinin açık renklerde bir modelini bulursa hemen satın alır.

Şıklığın Temsilcisi Terazi Burcu Erkeği

Her daim zarif ve şık olan Terazi burcu erkeği şıklığın hem giyimde hem de ayakkabı konusunda temsilcisi sayılır. Mutlaka her modelin en şık versiyonlarını satın alır. Onun için seçimlerin zarif olması önemlidir. Çizgili ya da kareli bir takım elbisenin altına asla Oxford ayakkabı modeli giymez, kusursuz bir Derby modelini seçer. Bot seçiminde ise Wing Tip modeline yönelecektir. Genelde dolabına kahverengi hakimdir. Spor ayakkabı modelinde rahatlık kadar estetiğe de önem verir, farklı renklerde zarif ve şık bir New Balance seçimi yapar.

Siyah Tutkunu Akrep Burcu Erkeği

Akrep burcu erkeklerinin dolabında kaç tane ayakkabı var bilemeyiz ama bunların yarısından çoğunun siyah olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü siyah onun için su gibi doğal bir ihtiyaçtır. Çoğu zaman başka bir renk almaya yeltense bile eve geldiğinde o kutudan mutlaka siyah çıkar. Klasik ayakkabı seçiminde özellikle rugan modeller ilk sırada yer alır. Bot seçiminde ise motorcu stilinde seçimler yapar. Onun için spor ayakkabın da rahat ve siyah olması yeterlidir.

Rahatlığından Ödün Vermeyen Yay Burcu Erkeği

Rahatlığından ödün vermeyen Yay burcu erkeği seçimlerini ayakkabının rahat olmasına göre yapar. Özellikle spor ayakkabıda yüksek ve kendinden yaylı ayakkabıları tercih eder. Görünümlerinin kaba olması Yay burcu erkeği için asla sorun teşkil etmez. İşin içinde biraz renk ve rahatlık varsa çoktan kasaya yönelmiştir. Klasik ayakkabı seçiminde ise Oxford ve Derby modellerinden uzak durarak tabanı yüksek ve kalın bağcıklı ayakkabı modellerini dolabına ekler. Yay burcu rahatlık timsalidir ondan bir Terazi şıklığı beklemek yersiz olur ama seçimlerinin hem farklı hem de rahat olmasıyla kendini her daim mutlu hisseder.

Geleneksel Oğlak Burcu Erkeği  

Oğlak burcunun ağır başlılığı ayakkabı seçimlerinde bile ortaya çıkar. Öyle ki bir kişinin ayakkabı dolabına bakarak Oğlak burcu erkeği olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz. Klasik ayakkabılarda parlak bağcıklı modeller ile her davete ve işe giyebileceği zamansız bir model seçer. Spor ayakkabı tercihi her zaman rahat ve rengi ile risksiz bir tercih olan gri New Balance modelidir.  Klasik bot tercihi de hem günlük hem de iş yerinde giyebilsin diye her zaman bağcıklı modellerden yana olur.

Alternatifleri Görmek Onun Doğasında Var: Kova Burcu Erkeği

Özgür ruhlu Kova burcu erkeği bilinen modellerde sıkışıp kalmayı tercih etmez. Genelde iki tonlu ayakkabı modellerine yönelir. Örneğin kahverengi bir ayakkabının uçları daha açık tonlarda olan modelleriyle aşk yaşayabilir. Böylelikle hem tek renge bağlı kalmamış olur hem de farklı bir tarz yakalayabilir. Botlarını ise yumuşak deriden tasarlanmış modellerden seçer ve böylece kırışma riskini aza indirip daha uzun süre giyebilir. Spor ayakkabıda da olabildiğince renkli seçimler yapar. Kırmızı, mor, bordo, yeşil en sevdiklerindendir.

Romantikliğin Temsilcisi Balık Burcu Erkeği

Balık burcu erkeği normalde çok kalıplarının dışına çıkmasa da ayakkabı konusunda bir istisna yaratabilir. Siyah ve kahverengi kösele ayakkabılar pek tercih ettiği modeller değildir, o daha renkli ve romantik tonları sever. Spor ayakkabı konusunda naif bir seçim yaparak süet modellere yönelebilir. Botlarda ise çocukluğundan beri bot denince aklına gelen ilk model olan Timberland markasından asla vazgeçmez.

Görseller Vogue Runway ve Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.