Başkalarının Fikirlerini Fazla Önemseyen Burçlar!

Dış görünüşü konusunda dikkatli ve hassas olmayan yoktur aramızda. Dünyaya bıraktığımız ilk izlenimimiz dış görünüşümüz olduğu için hepimiz güzel görünmek, beğenilmek isteriz. Hepimiz zaman zaman nasıl göründüğümüz konusunda farklı kişilerin görüşlerini almak, onlar tarafından desteklenmek isteriz. Ama genelde bu konu bu noktadan sonra son bulur, farklı farklı insanların görüşlerini almamıza rağmen yine de kendimiz son kararımızı veririz ve yolumuza devam ederiz. Normali, olması gerekeni budur. Buna rağmen kimimiz diğer yolu seçmeyi tercih ederiz. Kendi gözümüzden çok bu insanların gözüne, kendi düşüncelerimizden çok bu insanların düşüncesine güveniriz. Bizim çok içimize sinmese de onların “bu tam sana göre oldu” dediği şeyleri giyer, aklımızın kaldığı şeyleri de “bu sana pek yakışmadı” dedikleri için almaktan vazgeçeriz. Peki, sen hangi grubun insanısın? Başkasının fikrine göre mi kendini konumlandırırsın yoksa sen bir şeyi beğendikten sonra diğerlerinin dediği umurunda değil midir? Bu içeriğimizde, başkalarının fikirlerini, kendininkinden üstün tutan burçları ele alacağız. Gel beraber bakalım, senin burcun da bu burçların arasında var mı?

Duyarlı Yengeç Burçları:

Aşırı hassas Yengeç burçları, etraflarındaki insanları her halleriyle oldukça ciddiye alır. Dolayısıyla onların söylediği sözleri, onların fikirlerini, onların hareketlerini de fazlasıyla önemser. Duygusal yapıları ve çekingen olmaları nedeniyle çok kolay kırılabilirler ve zaman zaman alınganlık da gösterirler. Bu nedenle zaten başkalarının fikirlerini daha çok önemsemekle kalmayarak, duydukları olumsuz fikirlerde hemen kırılıp kendi kabuklarına çekilirler. Kabukları çok kalın olan Yengeç burçlarına, bu noktadan sonra ulaşmak oldukça zordur. Siz siz olun bir Yengeç burcuna yaklaşırken ve onunla ilgili bir konuda fikrinizi beyan ederken, lütfen dikkatli davranın!

Kararsız Terazi Burçları:

Dış görünüşünü en fazla önemseyen burçlar, şüphesiz ki Terazi burçlarıdır. Dış görünüşleri kadar önemsedikleri bir başka şey de başkalarının görüşleridir. O nedenle birinin onlar hakkında söyledikleri şeyler onlar için kanun hükmündedir. Kilo almadıkları bir dönemde birinin onlara “Kilo mu aldın sen?” zehirli cümlesini söylediğini düşünelim. Onlar kilo almadıklarından emin olsalar bile, bin ayna ve bin tartı aynı anda toplanıp dile gelse de, kilo alıp almadığını sorgulayan bir başkasının sözüne inanmayı tercih ederler. Kendilerine çok yakıştığını düşündükleri bir pantolon beğendiler diyelim, “yani çok da güzel olmamış” diyen biri için hemen kendi düşüncelerinden vazgeçerler.

Kolay Etkilenen Balık Burçları:

Listemizin son sırasında kaderci Balık burçları var. Balık burçları her zaman en kolay aldanan, en kolay etkilenen taraf oldukları için başkalarının fikirlerine, kendi fikirlerinden daha fazla güvenirler. Kendilerine güvenmedikleri, üstüne kendilerine acıdıkları için başkalarının görüşünden çok kolay etkilenirler. Bu da bir kısır döngü olarak hayatlarında onları yalnız bırakmaz. Bunun bir diğer nedeni de hayatlarıyla ilgili sorumluluk almak istememelerinden kaynaklanır. Böylelikle ilk olumsuz durumda, zaten başkalarının fikirleriyle hareket ettikleri için onları kolayca suçlayabilirler.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.