Başını Yastığa Koyduğu An Uyuyanları Çılgınca Kıskanan Burçlar

Yoğun geçen bir iş veya okul gününün ardından yapılacak en doğru eylem uyumak olsa gerek…  Öyle ki çoğumuz günün yoğun temposu içerisinde “Akşam olsa da eve gidip uyusam” hayalleriyle geçiririz günün pek çok saatini. Buna rağmen yine de işler bitip akşam olduktan sonra başı yastığa koyduğumuzda çok azımız o saniye uykuya dalarız. Pek çoğumuz derin hayallere dalıp çıkamayız bu hayallerden kimimiz ise geçmiş günün muhasebesini yapar anbean: “Keşke yöneticime karşı daha agresif olsaydım”, “Keşke arkadaşımı kırmasaydım” diye… Bazılarımız da dünü ve bugünü unutur, ertesi gün yapacakları işlerin peşine düşer. Sonuçta her ne kadar farklı sebeplerle olursa olsun, olan tüm gün hayalini kurarak ayakta durduğumuz uykumuza olur ve sabah gün ışıyana dek yatakta dönüp dururuz. Peki, başını yastığa koyduğu an uyumak şöyle dursun; uykusuzluğu kendine yaren edinmiş burçları öğrenmek ister misiniz?

Merakları Uğruna Uykuyu İkinci Plana Atan İkizler

Meraklı ve zihinsel anlamda aktif İkizler gün içerisinde pek çok şeyi düşünür ve yaşar. Öyle ki beyinlerinin çalışmadığı an yok gibidir. Gün içerisindeki bu yoğunlukları hava kararınca da aynı hızda devam eder. Okumaya devam ettikleri bir kitap, izledikleri bir film veya katıldıkları bir davete duydukları merak yüzünden uyku saatlerini kaçırabilirler. Merakları yüzünden ikinci plana attıkları uykuyu gecenin ilerleyen saatlerinde bulmakta da zorlanırlar. Zira beyinleri aynı gündüz olduğu kadar aktif çalışmaya devam eder ve uyku onlar için bir “hayalden” öteye gidemez.

Ajandasını Yatakta Gözden Geçiren Başaklar

Titiz, düzenli ve çalışkan Başaklar söz konusu olduğunda günün her anı mesai saatidir ve tabii buna uyku öncesi saatler de dahildir. Gerek çalışan gerekse öğrenci Başaklar her anını programlamaya, hangi işi ne zaman ve nasıl yapacağını belirlemeye bayılır. Bunun için ajandasını yanından ayırmadığı halde kendisine yeterli gelmez. Bu nedenle yatağına girdiğinde ertesi gününü programlar, detaylar üzerine kafa yorar. Hatta detaylar arasında öyle bir kaybolabilir ki uyumak şöyle dursun, gece boyunca gözlerini bile kırpamaz. Sonuçta olan uykusuna olur ve her anını planladığı güne uykusuzluktan mütevellit gözlerinin altındaki halkalarla başlar.

Şüphe Senaryolarını Yatakta Yazan Akrepler

Şüpheci bir Akrep, başını yastığa koyduğunda neler düşünür? Tabii ki yaşadığı olayları, dinlediği konuşmaları ve çevresinde olan bitenleri… Etrafındaki insanların her hareketinden farklı anlamlar çıkarmaya bayılır ve onun bu alışkanlığı uykusuz gecelerinin en büyük müsebbibidir. Aynı zamanda kindar oldukları için de en acımasız intikam planlarını da yine uyku öncesinde yapar ki alın size uyumaması için ikinci bir neden… Gerçi yataklarında sürekli dönerek ve hareket ederek uykusuz bir gece geçirmiş olsalar da ertesi sabah bu durumdan etkilenmeyen nadir burçlardandır kendileri.

Hırsı Uykusuna Yenik Düşen Oğlaklar

Hırslı ve tutkulu Oğlaklar için başarıya giden yolda 12 saat çalışmak yeterli gelmez. Bu nedenledir ki çalışmaya, uyuması gereken saatlerde de devam eder. Kariyer basamaklarını bir an önce tırmanabilmek için neler yapması gerektiğini kurgular ve planlar yapar. Ertesi gün yapacağı iş görüşmesinde giyeceği kıyafetten toplantıda sunacağı rapora dek her şeyi yeniden gözden geçirir. Yapacaklarının listesi o denli uzar ki bir de bakmışsınız sabah telefonunun alarm zili çalmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.