Başarılı Burçların Asla Yapmayacağı 4 Şey!

Başarıya giden yol nereden geçiyor? Ekmek artık aslanın ağzında mı yatıyor? Yoksa her şeyin en kolay çözümü zengin koca bulmakta mı bitiyor? Burçlar bu konuya ne diyor? Gerçekten iyi bir yere gelebilmek, başarılı işlere imza atabilmek için nelere dikkat etmek, hangi hatalara düşmemek gerekiyor.

Bıraktığın Bir Şeye Geri Dönmek

Bahsi geçen konu; anlaşamadığın için ayrıldığın sevgilin, sana destek değil köstek olmayı seçen arkadaşın ya da artık hiçbir şey öğrenemediğin ve sürekli kendini tekrar ettiğin eski işin olabilir. İster pragmatik düşünmek de, ister hatalarından ders çıkarmak; fakat ne olursa olsun haklı olduğun sebeplerle ayrıldığın bir yere ya da birine geri dönme, aynı hatalara tekrar düşme! Haritandaki kararlı Oğlak’ın sesini dinle!

Kendini Kısıtlamak

Günümüzde en çok aranan şey ne biliyor musun? Yaratıcılık! Kendini kısıtlamayı bırak, özgürlüğe kollarını aç! Yaptığın her işi sorgulayıp her şeyi mantıklı bir kalıba oturtmaktan vazgeç. Belki hiç aklına gelmeyen bir işin başlangıcı, saçma diye adlandırdığın bir şeyden çıkacak. Belki içinden sıra dışı bir Kova çıkacak! Sen sen ol, özgün olmaktan, hayallerinin peşinde koşmaktan vazgeçme! Gör bak başarı ayaklarının altına kadar gelecek, önüne kırmızı halılar serilecek.

Herkese Güvenmek

Beraber iş yaptığınız kişiler gözünü boyamaya çalışacak, yüzüne gülüp arkandan atıp tutacak. Belki en beklemediğin anda sırtından bıçaklayacak. Başarıya giden yolda herkes birbirinin üstüne basacak. Belki de iş buralara kadar gelmeden içindeki Akrep dışarıya çıkacak. Şüphe etmeden, sorgulamadan kimseye yanaşmayacak. Stratejisini oluşturup kendisini garantiye alacak.

Büyük Resmi Görmemek

Ufak detaylarda kaybolursan, hep yerinde sayar, bir adım bile atamazsın. Rakiplerini sollayamaz, ufak tefek şeylerde takılı kalırsın. Tabii yaptığın işi tam yapmalı, sonuna kadar arkasında durmalısın. Fakat pireyi deve yapıp geçmişe takılı kalmamalısın. Unutma vakit nakit devri. Bir an önce büyük resmi gören Yayları örnek almalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.