Başakların İdeal Eş Adayları Hangi Mesleklerden Olur?

Evlilik müessesi Başaklar için öncelikle mantığı ve ortak paydaları olan çiftleri sembolize eder. Bu burçlar, eş adaylarını ince eleyip sık dokuyarak seçerken kafalarında belli nitelikler öne çıkar. Mesela hayat arkadaşının mesleği önemli bir kriterdir Başaklara göre. Ekonomik olarak tatmin edici bir maaşı ve düzenli bir işi olmalıdır eş adayının. Meslek, evlilikleri süresince eşlerinin aile birliğine katacakları artı bir puandır Başaklar için. Dolayısıyla sırf elektrik aldılar diye her önüne gelene körü körüne bağlanıp onlarla yaşamlarını birleştirmezler.

Düzenli Hayatı Olan Bankacılar

Kimilerine göre bankacılık; aşırı kurumsal, klişe ve sıkıcı bir iş yaşamını temsil eder. Sabah dokuz akşam altı mesai saatlerini kapsayan bu meslek, Başak burçlarının içine sinecek bir tempodadır. Düzensiz ve geleceği olmayan işlerin aksine bankacılığı sağlam bir meslek olarak görürler. Haliyle eş adaylarını bu sektörden seçtikleri sıkça görülür. Duygusallıktan uzak ve maddiyatçı olan bankacılar, gerçekçi Başaklar için ideal bir hayat arkadaşı olur. Eve belli saatlerde gelip izin günleri belli olan bu adayların yaşama bakış açıları da Başaklarınkiyle örtüşür.

 Sağlık Bilgisiyle Doktorlar

Astroloji dünyasında ikili ilişkilerin yürümesi için aynı nitelikler gerekmez. Çiftler bazen farklı özelliklere sahip olmakla birlikte birbirlerinin eksiklerini tamamlama eğilimi gösterir. Kişi bazen flörtlerinin/eşlerinin meziyetlerinden beslenmek ister mesela. Fayda odaklı Başaklar bu özelliği net bir şekilde yansıtır. Hayatlarına girecek kişiyi sıkı bir mantık süzgecinden geçirirler. Eş seçiminde doktorlar toprak grubu burçlarına her zaman cazip gelir. Başak burçları gibi sağlık takıntısı olanlar için doktorlar rahatlatıcı bir figürdür. Onları her zaman koruyacak ve engin bilgisiyle besleyecek bilgili bir hayat arkadaşına güvenirler. Başakların evlilik kararlarında duygusal beklentiler değil mantık öne çıkar.

Yaşam Tarzlarının Benzeştiği Sporcular

Modern çağda insanların spor bilinci giderek artmış durumdadır. Sağlığı destekleyen bu zorunlu aktivite, Başakların hayatında önemli bir yer tutar. Yediğine içtiğine, bedenine dikkat eden bu burçlar sporunu ihmal etmez. Eş adayının onların bu rutin ve dengeli yaşam tarzına uyum sağlamasını isterler. Bu anlamda sporcularla iyi anlaşırlar. Erken kalkıp yol almayı seven Başaklar gibi sporcular da güne erken başlayıp işe koyulur. Müşterek bir hayatı paylaşmakta zorlanmazlar. Sağlıklı beslenip zararlı alışkanlıklardan uzak duran bu çiftler, uyumlu bir karı-koca olur.

Garanti İşi Olan Memurlar

Eskiden beri halkın gözünde en garanti mesleklerin başında memurluk gelir. Kazancı ve giderleri aşağı yukarı belli olan bu meslek sahiplerine belli bir kesim fazlasıyla imrenir. Bunların arasında Başak burçlarını da gösterebiliriz. Geleneksel bakış açısıyla işsiz kalma riski düşük olan devlet memurlarının şanslı bir hayatı olduğunu düşünürler. Evlenecekleri kişinin kamu çalışanı olması Başaklara ideal gelir. Ne de olsa çiftler eşiyle müşterek bir hayatı paylaşır. Sürprizlerden ve temposu değişen yaşam tarzlarından hoşlanmayan Başaklar için bu meslek grubunun hayatı uygundur. Birbirlerinden aldıkları motivasyonla rahat ve düzenli bir evlilik sürdürürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir