Başak’ın En İyi Anlaştığı Burçlar!

Başak herkesle anlaştığını zannederken, bolca eleştirdiği, hatalarını bir bir yüzlerine vurduğu insanlar sırra kadem basabilir, Başak’ın içini okuyamayanlar ya da sivri dilinden payına düşeni alanlar yamacından uzaklaşabilir. Ancak sezgileri kuvvetli olan ya da duyguları yerine mantığıyla hareket eden insanlar Başak’la sıkı dostluklar kurabilirler. Peki kimdir bu burçlar?

Oğlak

Oğlak kimsenin sözüne bakıp kendini belirlemez, dış dünyanın onu demoralize edip yolundan alıkoymasına izin vermez! Bu yüzden insan ilişkilerini self motivasyonuna katkı sağladıkları ölçüde zenginleştirir, günübirlik ilişkiler, fazla laubali arkadaşlıklar için zamanını beyhude harcamaz! Başak’ın detayları kuşatan bakış açısı, kusurları hemen tespit eden keskin gözlemciliği ve analitik düşünebilme kabiliyeti, işlerini fazlaca gömülüp körleşmiş Oğlak’ı yapması muhtemel hatalardan alıkoyabilir. Bu ilişki karşılıklı olarak birbirini besler hem Oğlak hem de Başak için başarılarla dolu bir gelecek vadeder!

Boğa

Bilindiği üzere zıt kutuplar birbirini çeker ama aynı olanlar da birbirini takdir eder, onaylar, ortak kolay almakta zorluk çekmez, hayat daha bir kolaylaşır! Birinde keşfetmenin keyfi cezbederken insanı ötekinde uzlaşının rahatlığı vardır. Boğa ile Başak tümüyle ortak fikirleri paylaşmaz ama ikisi de mesafeli, özenli ve düzenli bir yaşamdan yana oy verir! Başak’ın sanattan uzak pür mantık hallerine biraz Boğa estetiği katmak iyi olur! Boğa’nın tembelliğine Başak’ın çalışma motivasyonu eklenince, dünyanın ayakta alkışladığı projeler çıkacaktır. Başak topludur ama Boğa zevklidir, Boğa’nın dokunuşlarıyla Başak’ın yaşamına şıklık gelir.

Yengeç

Başak’ın tüm mikroplardan arındırırken duygularını da silip süpürüp pürü pak yaptığı hayatında salt mantık hüküm sürer! Başak yardıma ihtiyacı olan yakınlarına uzatmak için bir eli havada bekler, bu yönüyle Yengeç’i de derinden etkiler! Zira dışardan merhamet gibi görünen aslında kusurları görmekle doğrudan alakalı olan bu yardım eli, Yengeç’in Başak ile empati kurup onu takdir etmesini sağlar! El ele verip insanlara yardım eder, birbirlerinin evine konuk olabilen sayılı insanlardan olurlar. Yengeç de Başak da kuralcıdır, farklı sebeplerden de olsa mesafelidir. Hayatlarına herkesi kolayca almaz, güvenilir bir arkadaşlık kurarlar! Bazen eleştirinin dozu fazla kaçarsa Yengeç’in kalbi burulur ama o kadarı kadı kızında da olur!

Balık

Balık tek odalı bir evi olsa dahi kendi dağınığında kaybolur, kimliğini kahve içtiği kafenin masasında unutup farkında olmadan cinayete karışır, dikkat etmeden attığı imzalarla iki kuruşluk malına bir anda el konur! Onun için Balık’ın yanında uyanık, gözü açık bir arkadaş olmalı, hayatını düzene sokmalı, sorumluluklarını üstlenmesi için uğraşırken bir yandan yardımı elden bırakmamalı! Kimdir bu profile uyan arkadaş! Tabi ki Başak! Balık Başak ile arkadaşlık yapmaya ihtiyaç duyar !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.