Başak Kadınını 5 Adımda Mutlu Et!

Analitik düşüncenin dünyadaki emsali, tepeden tırnağa tüm detayların teftiş memuru Başak, mükemmel ile mutlanır, derli toplu ortamlarda huzurlanır! Sık aralıklı elekleri, inci uçlu eleştiri okları, kuşatıcı analizleriyle kusursuzun kokusunu alır, mutluluğu genelde emeklerinin karşılığında özenli hazırlıklarda bulur! Peki Başak tam olarak nasıl mutlu olur?

Her Anlamda Titiz Ol!

Özenle yapılandırılmış, karmaşalar içinde olabilecek en yüksek gayretle sterilizasyonu sağlanmış Başak dünyası, kendinden olmayanı, sisteme uymayanı kabul etmez. Tertibine özen gösteren, kişisel bakımına dikkat eden, mis gibi dağ esintileri kokan tertemiz bir sevgili Başak’ın tüm sempatisini kazanır, gördükçe keyiflendirir, sevdikçe sevesi gelir!

Cesaretlendir!

Muhteşem kadın Başak, sahne önlerine çıkmaz ama perde arkalarında harikalar yaratır! Kimi zaman öne çıkanlar yolunu çok kapatır, Başak kaygılarını dizginleyip, kaybettiği cesaretini bulup çıkarıp harekete geçemez! Böyle anlarda, destek musluklarını aç, başarıya hazır olan Başak’a kocaman bir omuz ver, yüreğini tazele! Hata yapma korkularını bertaraf et, Başak’ı harika performansına dolu dizgin yolla!

Hayatına İtinayla Yerleş!

Başak laf olsun diye kimseye yeşil ışık yakmaz, mükemmel olmayana burun kıvırır, hayatına giriş izni vereceği özel insan konusunda oldukça seçicidir. Gerçekten sevip, gönlünü kaptırmadığına hiç yanaşmaz. Ama balya balya testi geçip, gözüne gözüne girdiysen, evinin düzenine yerleş, detaylarını önemse, dağınıklık yapma! Yaşamına saygı duyan, işini kolaylaştıran sevgili Başak’ın mutluluk kaynağı olur!

İlgini Canlı Tut!

Önceki sevgililerin gibi ilişkinizi triplere boğmuyor, pohpohlanma taleplerini çığlıklarıyla dile getirmiyor, utanıp çekiniyor, durup durup ağlamıyor diye sevgisiz yaşar mı sandın? Başak’ta durumlar farklı işler; ilgiyi azaltır, varlığını unutturursan karnı ağrır, midesi bulanır, şekeri düşer, başı döner… zehirlendi sanıp acillere taşıma, sevginle iyileştir!

Kaygılarını Dindir!

Her şeyi düşünen, tüm detayları gözeten, kusursuz yolunda yapılması gerekenler için yeterli güce ve sabra sahip olan Başak, esasen yüksek kaygısına fazla kulak kabartır, hata yapma korkusuyla didinir durur. Onun bir adım ötesine geçer, güvenini kazanırsan, kaygıları azalıp esneme payı artar, omuzlarına yapışan dünyanın yükü bir nebze hafifler, Başak huzura erer, mutlu olur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.